Zavrieť

Porady

Krvná skupina AB

Prosím vás, má niekto z vás krvnú skupinu AB? Mám takmer depresiu z toho, čo som sa o nej dočítala. Mám ju totiž tiež a vraj je to najmladšia krvná skupina, a má ju len 5% svetovej populácie, to znamená, že som osamelý bežec... Sú to vraj ľudia komplikovaní a rebelskí. Veľa vecí na mňa sedí, som dosť precitlivelá, lebo som aj fyzicky osamelá a teda viac zraniteľná. Kto chce a pozná si svoju krvnú skupinu, môže si prečítať http://www.mojakrvnaskupina.sk/?p=ci...pina-vynimocna. Pripadá mi, že už nič nemôžem na sebe zmeniť, lebo takto je už všetko dané... Ako sa vám žije s touto krvnou skupinou, príp. čo si o tých charakteristikách myslíte?
Usporiadat
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
niella Pozri príspevok
Prosím vás, má niekto z vás krvnú skupinu AB? Mám takmer depresiu z toho, čo som sa o nej dočítala. Mám ju totiž tiež a vraj je to najmladšia krvná skupina, a má ju len 5% svetovej populácie, to znamená, že som osamelý bežec... Sú to vraj ľudia komplikovaní a rebelskí. Veľa vecí na mňa sedí, som dosť precitlivelá, lebo som aj fyzicky osamelá a teda viac zraniteľná. Kto chce a pozná si svoju krvnú skupinu, môže si prečítať http://www.mojakrvnaskupina.sk/?p=ci...pina-vynimocna. Pripadá mi, že už nič nemôžem na sebe zmeniť, lebo takto je už všetko dané... Ako sa vám žije s touto krvnou skupinou, príp. čo si o tých charakteristikách myslíte?
Krvná skupina AB

Vznikla pred 1000 rokmi kombináciou A a B
Má ju iba 5% svetovej populácie
Odolnosť voči mikróbom
Možné problémy s tráviacim traktom
Vhodný šport: korčuľovanie, turistika a tanec
Ideálna strava: kyslé mliečne výrobky, mäso z morky a králika, baranie a jahňacie mäso, morské ryby, ryža, sója, strukoviny, obilniny, grapefruit, ananás, kivi, jedlé gaštany, zeler, uhorky, zemiaky, karfiol, olivový olej, karí, káva, zelený a lopúchový čaj
Charakteristiky: komplikovaní, oduševnelí, rebelskí
...hej , prečítal som si ......no a ....?????
Správaj sa podľa doporučení ...teda aspoň minimálne ...
Zvyšok je vedľajší ...

Charakterisktika ???...veď to potom ani horoskopy nečítaj , čiernu kroniku detto ......šak to , aby sa na ulicu jeden bál ísť ...

Neblbni ....


Pôvod krvných skupín
0 - je to najstaršia krvná skupina z čias lovcov, ktorý sa živili prevažne mäsom, a najčastejšie sa vyskytujúca skupina vo svete. U nás ju má 37,8 % populácie.

A - objavila sa ako druhá, v mladšej dobe kamennej, pravdepodobne v Ázii alebo na Strednom východe. Títo ľudia žili v poľnohospodárskych spoločenstvách, pestovali obilie a chovali dobytok. Gény krvnej skupiny A sa napokon dostali cez Áziu do Európy. Je najviac zastúpená medzi obyvateľstvom západnej Európy a u nás ju má približne 41,5 % populácie.

B - vznikla asi pred 10 - 15 tisíc rokmi v oblasti Himalájí. V tých časoch bola typická pre ľudí žijúcich v juhozápadnej Ázii a stepiach Euroázie. Živili sa chovom dobytka, veľmi dôležitou zložkou ich potravy boli mliečne výrobky. Jedna z vetví - nomádska bojová skupina prenikla až do východnej Európy, preto je typickou skupinou v Nemecku a Rakúsku. U nás ju má asi 14,1% populácie.

AB - najmladšia krvná skupina. Predpokladá sa, že vznikla miešaním obyvateľov Kaukazu s krvnou skupinou A a Mongolov s krvnou skupinou B. vyskytuje sa veľmi zriedkavo a u nás ju má 6,6% populácie.


...u tých , čo na tých koníkoch došli k nám ....s krivými nohami ...
3 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
74eva 74eva

74eva je offline (nepripojený) 74eva

Aj ja mám túto krvnú skupinu a dozvedela som sa to až po dvadsiatich piatich rokoch svojho života A tiež veľa vecí z tej charakteristiky na mňa sedí. Neboj, nie si sama, je nás 6% )
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
No nejaké výhody tam sú.
Ak máte AB + teda RH faktor pozitív, tak vám môžu dať pri transfúzii hocijakú krv(teda ľudskú) a nič sa vám nestane.
Univerzálny príjemca.

http://sk.wikipedia.org/wiki/Krvn%C3%A1_skupina
Naposledy upravil marjankaj : 20.09.11 at 20:44
3 0
niella niella

niella je offline (nepripojený) niella

Buchač, vďaka za povzbudenie.... Inak, žiaľ či našťastie z Kaukazcov a Mongolov nemám nič, lebo som árijsky typ
0 0
niella niella

niella je offline (nepripojený) niella

Evka, to mi odľahlo, už som myslela, že pri tých 5% na svete,sa na SR nikto nenachádza... tak aspoň JEDNA (zatiaľ)
0 0
niella niella

niella je offline (nepripojený) niella

Marjankaj, vďaka za informáciu, mám presnejšie A1B a RH pozitív, tak som potešená, že som aspoň univerzálnym príjemcom (keď už na darcu nemám)... a musím poznamenať, že transfúziu som už vo svojom živote dostala, keď som stratila 2,5 l krvi... vďaka neznámemu darcovi.
0 0
jelalim jelalim

jelalim je offline (nepripojený) jelalim

Mám tiež AB, ale nikdy som to neriešil a už vôbec nie tak ako to ty riešiš podľa tej stránky - to je niečo ako horoskop - niečo sa na mňa hodí, tak sa zrazu vidíš ako presne Ti to sadlo. Ale tak isto by niečo sadlo kebyže máš A alebo B alebo 0.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

moj muzik ma tiez AB a ma sok z tych mongolov a kaukazov....on je taky hrdy narodovec....
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

niella: aj ty? Ja tiež si toto môžem dať vytetovať A1B Rh+.
BTW: nerobím si z toho ťažkú hlavu, dôležité je, že je červená, teplá a stále (aspoň dúfam) vo mne koluje tam a späť. Mongol nie som (i keď niekedy mám názory ako Mongol ), Kaukaz som videl len na obrázku, v telke a na internete.
1 0
jelalim jelalim

jelalim je offline (nepripojený) jelalim

Treba ho utešiť že aspoň nie je Asiat ako sk.A alebo černošský lovec ako sk. 0 prípadne Eskimák ako sk. B.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

moja sestra má tiež AB, dokonca neg. a ozaj sa s ňou niekedy nedá vydržať
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

jáááj, som do dnes nevedela, že som eskimák
0 0
niella niella

niella je offline (nepripojený) niella

misoft Pozri príspevok
niella: aj ty? Ja tiež si toto môžem dať vytetovať A1B Rh+.
BTW: nerobím si z toho ťažkú hlavu, dôležité je, že je červená, teplá a stále (aspoň dúfam) vo mne koluje tam a späť. Mongol nie som (i keď niekedy mám názory ako Mongol ), Kaukaz som videl len na obrázku, v telke a na internete.
Hurááá, tak je nás viac
0 0
AnikoAd AnikoAd

AnikoAd je offline (nepripojený) AnikoAd

Aj ja mám AB poz., celkom na mna tá charakteristika sedí, rebelka som bola vždy...aj ked vekom sa to trochu zlepšuje..)))
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Myslíš?
0 0
Ľubomír Ľubomír

Ľubomír je offline (nepripojený) Ľubomír

Zbytočne panikáriš. Ja mám A1B Rh- a som v pohode.
0 0
lienka1969 lienka1969

lienka1969 je offline (nepripojený) lienka1969

Obidve moje dcéry majú krvnú skupinu AB a tiež to neriešime a charakterovo sú úplne odlišné takže si nemyslím,že je to krvnou skupinou
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

Nemachrujte, ja mam B Rh- a nas je na Slovensku 2,8% :P
0 0
Gabhus Gabhus

Gabhus je offline (nepripojený) Gabhus

Ja mám tiež AB+ a z mongolov nemám nič, som spokojná, ale je pravda, že podobné veci absolútne neriešim. Podľa mňa je zbytočné zaťažovať sa takými vecami, myslím si, že krvná skupina nemá s povahou človeka nič a s jedlom už totálne nič. Môj názor.
0 0
digehe1 digehe1

digehe1 je offline (nepripojený) digehe1

som samouk, ale nechám si rád poradiť od dobrých ľudí ...viac
niella Pozri príspevok
Marjankaj, vďaka za informáciu, mám presnejšie A1B a RH pozitív, tak som potešená, že som aspoň univerzálnym príjemcom (keď už na darcu nemám)... a musím poznamenať, že transfúziu som už vo svojom živote dostala, keď som stratila 2,5 l krvi... vďaka neznámemu darcovi.
hlásim sa do skupiny, mám takisto A1B RH pozitív,,,,
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať