Zavrieť

Porady

Súbeh dvoch PZ u jedného zamestnávateľa a nárok na dovolenku

Dobrý deň. Prosím o radu...máme pracovníka (invalidný dôchodca), ktorý u nás pracuje na dve PZ. Jednu má uzavretú od 01.01.2011 do 31.12.2011 na 70% úväzok, kde je odmeňovaný tarifnou mzdou. Druhú pracovnú zmluvu sme s ním uzavreli od 01.09.2011 do 31.12.2011 ...pri tejto PZ bude odmeňovaný hodinovou mzdou za skutočne odpracované hodiny (bude vykonávať prácu šoféra, pričom mesačne odpracuje max. 15 hod.). Predtým sme to riešili Dohodou oVP, ale je tam veľa papierovačiek pri prihlasovaní a odhlasovaní do SP každý mesiac, pretože v niektorom mesiaci sme jeho služby vôbec nepotrebovali... Preto sme sa po dohode so zamestnancom dohodli na pracovnej zmluve. Chcela by som sa spýtať, či aj pri tej druhej PZ má nejaký nárok na dovolenku (podľa mňa nie, pretože dokopy do konca roka neodpracuje viac ako 60 dní) ? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Julia79 Pozri príspevok
    Dobrý deň. Prosím o radu...máme pracovníka (invalidný dôchodca), ktorý u nás pracuje na dve PZ. Jednu má uzavretú od 01.01.2011 do 31.12.2011 na 70% úväzok, kde je odmeňovaný tarifnou mzdou. Druhú pracovnú zmluvu sme s ním uzavreli od 01.09.2011 do 31.12.2011 ...pri tejto PZ bude odmeňovaný hodinovou mzdou za skutočne odpracované hodiny (bude vykonávať prácu šoféra, pričom mesačne odpracuje max. 15 hod.). Predtým sme to riešili Dohodou oVP, ale je tam veľa papierovačiek pri prihlasovaní a odhlasovaní do SP každý mesiac, pretože v niektorom mesiaci sme jeho služby vôbec nepotrebovali... Preto sme sa po dohode so zamestnancom dohodli na pracovnej zmluve. Chcela by som sa spýtať, či aj pri tej druhej PZ má nejaký nárok na dovolenku (podľa mňa nie, pretože dokopy do konca roka neodpracuje viac ako 60 dní) ? Ďakujem.
    Má nárok , veď jeho PP bude trvať 4 mesiace, tak má nárok na PČ dovolenky za KR t.j. 4/12 z ročného nároku.

    Julia79 je offline (nepripojený) Julia79

    Julia79
    Je to trošku postavené na hlavu....veď prácu šoféra bude vykonávať len výnimočne a vtedy, keď ho budeme potrebovať a zavoláme ho...znamená to, že dovolenku si bude čerpať vtedy, keď ho potrebovať nebudeme, či ako??? Pôvodne som to chcela riešiť cez Dohodu o PČ, avšak limit je 10 hod./ týž. a pri služobnej ceste sa môže stať (možno 1x za rok, možno vôbec), že cesta bude trvať dlhšie ako 10 hodín a tým pádom, by bol limit prekročený...na "papieri" sa to dá,ale šofér vypisuje výkazy z ciest, kde presne uvádza jej trvanie a to by už pri kontrole neprešlo...som z toho zúfalá...Ak by niekto vedel, ako to čo najlepšie vyriešiť, budem veľmi povďačná...

    Súbeh dvoch PZ u jedného zamestnávateľa a nárok na dovolenku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.