Zavrieť

Porady

krátenie dovolenky po RD

potrebovala by som poradiť ohľadom krátenia dovolenky počas trvania RD. Prečítala som si už množstvo článkov, ale neviem si z nich pomôcť. Mám zamestnankyňu, ktorá nastúpila na materskú dovolenku 28.8.2008 do 11.3.2009. Od 12.3. nastúpila na rodičovskú dovolenku. Teraz 1.10.2011 nastupuje do zamestnania po skončení RD. K 28.8.2008 jej zostalo 11 dní dovolenky. Podľa mňa za rok 2008 sa jej nebude nič krátiť čiže k 31.12. 2008 jej 11 dní zostáva. Neviem čo s ďalšími rokmi. Obdobie materskej sa počíta za obdobie výkonu práce a bude sa to počítať do obdobia odpracovania 60 dní v roku a nároku na dovolenku - týka sa to roku 2009? V roku 2010 jej trvala celý rok RD - nárok na dovolenku nemá? V roku 2011 nastúpi v októbri a bude mať odpracovaných viac ako 60 dní - bude mať nárok na celú dovolenku a bude sa jej len krátiť? Ešte sa chcem spýtať ohľadom zaokrúhľovania pri dňoch: keď je 1/12 - 1,66 dňa - počíta sa to ako 1,5 dňa? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    krátenie dovolenky po RD

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.