Zavrieť

Porady

skoncenie prac.pomeru - dohodou na RD?

Dobry vecer prajem,
tymto by som chcela poprosit o radu skusenejsich a odbornikov.

Momentalne som na RD, a ta mi konci 2/2/2013 (maly bude mat 3 roky).
Zamestnavateľ so mnou ukoncil pracovny pomer - dohodou, ku dnu 26. 07. 2011 a nasledne mi dal novu zmluvu od 27.07.2011.
Povodna zmluva bola na dobu neurcitu. Tato nova je na dobu urcitu, a to ku 28.02.2013. Podotykam, ze som o zruseni zamestnavatela nevedela! Taky sok, ako blesk z cisteho neba.. obalka mi prisla pred 3 dnami!!
pochopitelne to nepodpisem.
prave som sa bavila so sekretarkou a povedala mi, ze cakaju na vyjadrenie od nejakeho uradu, akym sposobom sa zrusuje zamestnavatel (inak ide o neziskovku) a potom sa mi vyjadri, bud platnou vypovedou, alebo ospravedlnenim.
Myslim, ze tieto veci sa deju nepravom, a nie len ja, ale vsetci zamestnanci musia celit podpisom zmluv, ktore si zamestnavate upravil podla svojho (znizil mzdu, znizil dobu trvania a pod.... pricom stary zamestnavatel je ta ista osoba ako novy)
Viete mi prosim poradit, co v tomto pripade robit a ake spravne kroky podniknut? vopred dakujem, Jana
Usporiadat
ja-ne ja-ne

ja-ne je offline (nepripojený) ja-ne

Nikto mi nevie poradit??

Je mozne, ze by mi mohol dat vypoved bez toho aby som dostala odstupne? mam pocit, ze pan zamestnavatel len spekuluje, ako zopar zamestnancov vysankovat, bez toho, aby im musel nieco platit..
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

ja-ne Pozri príspevok
Dobry vecer prajem,
tymto by som chcela poprosit o radu skusenejsich a odbornikov.

Momentalne som na RD, a ta mi konci 2/2/2013 (maly bude mat 3 roky).
Zamestnavateľ so mnou ukoncil pracovny pomer - dohodou, ku dnu 26. 07. 2011 a nasledne mi dal novu zmluvu od 27.07.2011.
Povodna zmluva bola na dobu neurcitu. Tato nova je na dobu urcitu, a to ku 28.02.2013. Podotykam, ze som o zruseni zamestnavatela nevedela! Taky sok, ako blesk z cisteho neba.. obalka mi prisla pred 3 dnami!!
pochopitelne to nepodpisem.
prave som sa bavila so sekretarkou a povedala mi, ze cakaju na vyjadrenie od nejakeho uradu, akym sposobom sa zrusuje zamestnavatel (inak ide o neziskovku) a potom sa mi vyjadri, bud platnou vypovedou, alebo ospravedlnenim.
Myslim, ze tieto veci sa deju nepravom, a nie len ja, ale vsetci zamestnanci musia celit podpisom zmluv, ktore si zamestnavate upravil podla svojho (znizil mzdu, znizil dobu trvania a pod.... pricom stary zamestnavatel je ta ista osoba ako novy)
Viete mi prosim poradit, co v tomto pripade robit a ake spravne kroky podniknut? vopred dakujem, Jana
nakoľko si na RD - nemala si mu nič podpisovať, nemala si končiť PP. Tým, že si mu podpísala na dobu určitú, nemáš nárok na odstupné. Aj tak nerozumiem, ak nerobíš a si na rodičovskej, ako Ti mohol dávať novú PZ od 27.7. 2011?
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Evka, veď píše, že nič nepodpísala
0 0
Olgica Olgica

Olgica je offline (nepripojený) Olgica

vráť im ukončenie PP dohodou aj novú zmluvu s tým, že ak ti chcú dať výpoveď nech sa riadia zák.práce a nech ti vyplatia odstupné.
0 0
Olgica Olgica

Olgica je offline (nepripojený) Olgica

samozrejme nič nepodpisuj
0 0
ja-ne ja-ne

ja-ne je offline (nepripojený) ja-ne

drobeceva Pozri príspevok
nakoľko si na RD - nemala si mu nič podpisovať, nemala si končiť PP. Tým, že si mu podpísala na dobu určitú, nemáš nárok na odstupné. Aj tak nerozumiem, ak nerobíš a si na rodičovskej, ako Ti mohol dávať novú PZ od 27.7. 2011?
Dobry den,
nie nic som nepodpisala, ved len pred par dnami mi poslal ukoncenie PZ dohodou a na to nasledne nov PZ, on si ju podpisal sam za seba, a teraz caka, ze mu ich podpisem a zaslem naspat... cize on poslal len teraz zmluvy, kde sa jedna o datum 2 mesiace dozadu...
0 0
ja-ne ja-ne

ja-ne je offline (nepripojený) ja-ne

navyse, zamestnavatel teraz caka na vyjadrenie nejakeho uradu akym sposobom su zruseni, co znamena, ze asi podla toho sa bude snazit mat vysankovat, a nemusi mi dat ani odstupne...
je to tak mozne? napr. ak bude v likvidacii a pod?
dakujem
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

sorry, ja som taká dezorientovaná z tej porady, čo už aj ja halúzim...ak si nič nepodpísala, ani nič nepodpisuj. Skúša, kto mu podpíše a sám sa pripraví o odstupné. Po nástupe z RD - nech Ti dá výpoveď so všetkými náležitosťami. Aj tak, ako chce riešiť odhlášky na SP, ZP a nahlášky spätne? Za cenu pokút? /To len nahlas uvažujem/
0 0
ja-ne ja-ne

ja-ne je offline (nepripojený) ja-ne

tie prihlasky a odhlasky uz vraj su vybavene. zrejme to stihol asi v ten spravny cas, a teraz LEN riesi zmluvy... ved ked mu pride kontrola a nema popodpisovane zmluvy,... tak neviem ako dopadne.. nie?
ano chce nas pripravit o odstupne.
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

pokiaľ si nič nepodpisovala, platí Ti pôvodná PZ. Nemôže Ťa donútiť k podpisu. Ty si kľudne užívaj RP, po nástupe ak dôjde nebude mať miesto, že dôjde k zrušeniu, tak nech Ti dá výpoveď.
1 0
ja-ne ja-ne

ja-ne je offline (nepripojený) ja-ne

a teraz este tak rozmyslam,
keby mi znova poslal novu zmluvu, kde by zachoval vsetky prava a povinnosti ako v predoslej zmluve,... - tak je to vlastne v poriadku? asi ano, ze?
Len on spekuluje a caka na to rozhodnutie, aby nam mohol dat vypoved, bez odstupneho. Je to clovek, ktory je uplne bez chrbtovej kosti
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

teraz nevidím žiaden dôvod na nejaký podpis PZ a korekcie v nej. Ty si predsa momentálne na RP
3 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
ja-ne Pozri príspevok
Dobry den,
nie nic som nepodpisala, ved len pred par dnami mi poslal ukoncenie PZ dohodou a na to nasledne nov PZ, on si ju podpisal sam za seba, a teraz caka, ze mu ich podpisem a zaslem naspat... cize on poslal len teraz zmluvy, kde sa jedna o datum 2 mesiace dozadu...
Máš šťastie, že si nič nepodpísala. Pokiaľ si na RD a zamestnávateľ ruší podnik / organizáciu / až po Tvojom nastúpení do práce po ukončení RD, dáva Ti odstupné. Vráť mu papiere so sprievodným listom, že nakoľko si na RD, nebudeš s ním v tejto veci jednať.
3 0
ja-ne ja-ne

ja-ne je offline (nepripojený) ja-ne

terezamaria Pozri príspevok
Máš šťastie, že si nič nepodpísala. Pokiaľ si na RD a zamestnávateľ ruší podnik / organizáciu / až po Tvojom nastúpení do práce po ukončení RD, dáva Ti odstupné. Vráť mu papiere so sprievodným listom, že nakoľko si na RD, nebudeš s ním v tejto veci jednať.
Cize nieje dolezite to, ze organizacia sa rusi??. ved na zaklade tohoto zrusenia, vsetkych zamestnancov "prenasa" do novej organizacii a tym, im samozrejme nespravodlivo, urcuje nove zmluvy. Ak som povhopila spravne, on nemoze so mnou ukoncit PP pocas mojej RD, ale az ako nastupim do zamestnania, tak je? a ak nema pre mna volne pracovne miesto, tak mi da vypoved z organizacnych dovodov.. tak?
Ale ked uz v soc a zdrav. poistovni podal odhlasku a prihlasku...?
nieje aj dolezity dovod zrusenia zamestnavatela? myslim z hladiska toho, ako moze zamestnancov prepustit a hlavne, ci im dat odstupne?
0 0
ja-ne ja-ne

ja-ne je offline (nepripojený) ja-ne

ja-ne Pozri príspevok
Cize nieje dolezite to, ze organizacia sa rusi??. ved na zaklade tohoto zrusenia, vsetkych zamestnancov "prenasa" do novej organizacii a tym, im samozrejme nespravodlivo, urcuje nove zmluvy. Ak som povhopila spravne, on nemoze so mnou ukoncit PP pocas mojej RD, ale az ako nastupim do zamestnania, tak je? a ak nema pre mna volne pracovne miesto, tak mi da vypoved z organizacnych dovodov.. tak?
Ale ked uz v soc a zdrav. poistovni podal odhlasku a prihlasku...?
nieje aj dolezity dovod zrusenia zamestnavatela? myslim z hladiska toho, ako moze zamestnancov prepustit a hlavne, ci im dat odstupne?
moze takto zamestnavate jednat zo zamestnancami?
on ma takto vsetkych zamestnancov prenesenych zo starej firmy do novej, ani sa ich na nic nepital, papiere v poistovniach su uz urobene... a nakoniec si nechal zmluvy..?!? kde si podla vlastneho uvazenia meni podmienky..
mohla by som ho teraz nahlasit niekam? neviem, inspektorat prace? alebo kde?
0 0
ja-ne ja-ne

ja-ne je offline (nepripojený) ja-ne

dobry den,
do kolkych dni ma pravo zamestnavatel odpovedat na list(oznamenie o nepodpisani dohody o skonceni PP a novej PP). do dnesneho dna mi este neprislo vyjadrenie.
dakujem
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

ja-ne Pozri príspevok
dobry den,
do kolkych dni ma pravo zamestnavatel odpovedat na list(oznamenie o nepodpisani dohody o skonceni PP a novej PP). do dnesneho dna mi este neprislo vyjadrenie.
dakujem
nemusí ti ani odpovedať, ak som to pochopila z-teľ ti poštou poslal dohodu o ukončení PPV a ty si ju vrátila so sprievodným listom, kde si mu uviedla jej neakceptovanie....
0 0
ja-ne ja-ne

ja-ne je offline (nepripojený) ja-ne

Mila123 Pozri príspevok
nemusí ti ani odpovedať, ak som to pochopila z-teľ ti poštou poslal dohodu o ukončení PPV a ty si ju vrátila so sprievodným listom, kde si mu uviedla jej neakceptovanie....
nemusi?? ja teraz vlastne nemam ani platnu zmluvu ani ukoncenie... to takto nemoze zostat?? alebo, co mam v tomto pripade robit?
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

ja-ne Pozri príspevok
nemusi?? ja teraz vlastne nemam ani platnu zmluvu ani ukoncenie... to takto nemoze zostat?? alebo, co mam v tomto pripade robit?
prečo nemáš platnú zmluvu?
0 0
ja-ne ja-ne

ja-ne je offline (nepripojený) ja-ne

Mila123 Pozri príspevok
prečo nemáš platnú zmluvu?
ak si precitate stranu pred, vlastne cela tato tema je o tom, ako mi dal zľ vypoved, ked som na RD, z dovodu zrusenia organizacie(neziskovka) a neposlal mi ani oznamenie, nic... len zrazu prisla postou vypoved dohodou a novy PP na dobu urcitu(predtym bola neurcita) a to k datumu ked nastupim do zamestnania po RD (cize po RD si odrobim necely mesiac a koncim...?!?). s tym sa rozhodne neda suhlasit. ved som o nicom nevedela. a ked je nova nastupnicka firma, tak mala by preberat vsetky povinnosti a podmienky, ako predchadzajuci zľ... (inak je to ta ista osoba)
tak som mu zaslala oznamenie, ze novu PP a Ukoncenie PP dohodou nepodpisem, nakolko mi to poslal neskoro, niesu zachovane podmienky, a pokial pre mna nema volne prac. miesto, nech mi da vypoved z org. dovodov.. tento list som zaslala 16.9 a do dnes sa mi nevyjadril.
co mam robit?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať