Zavrieť

Porady

Výmena bytov v rodine

Potrebujem poradit ohladne vymeny bytu medzi mnou a mojim otcom. Otec zije v mojom byte v OV, ja zijem v jeho byte v jeho OV niekolko rokv. Chceme to dat do poriadku papierovo, preto sa chcem opytat ako urobit tuto zmenu co najjednoduhsie a co najlacnejsie. Mame suprovy vztah podpiseme si navzajom hoci-co, no len neviem ako, ci zamennou zmluvou, alebo darovanim si navzajom to vysporiadat. Dakujem za akukolvek radu, poznamku ci dotaz......kupujem potom pivo i poldeci
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    majkii je offline (nepripojený) majkii

    majkii
    Uprednostnil by som zámennú zmluvu, v tom prípade sa podáva jeden návrh na vklad a tým platíš jeden poplatok.
    V prípade darovacej zmluvy sa nedá vylúčiť možnost vrátenia daru. Ak by sa otec domáhal vrátenia daru a bol by úspešný, mohol by si ostať bez bytu. V prípade napadnutia zámennej zmluvy si vzájomne vrátite plnenia a teda o svoj byt neprídeš. Ďalej dar sa započítava do dedičstva t.j. o to sa môže znížiť tvoj podiel na dedičstve.
    Z uvedených dôvodov by som uprednostnil zámennú zmluvu.

    Erzebeth je offline (nepripojený) Erzebeth

    Erzebeth
    Môžu byť samozrejme aj dve darovacie zmluvy, ale je možné previesť vlastníctvo týchto bytov aj zámennou zmluvou. V zámennej zmluve uvediete, či sú byty rovnocenné, alebo či si budete doplácať peňažnou čiastkou. Tak ako v každej zmluve sú uvedení účastníci a predmet prevodu.

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    xDewill Pozri príspevok
    Potrebujem poradit ohladne vymeny bytu medzi mnou a mojim otcom. Otec zije v mojom byte v OV, ja zijem v jeho byte v jeho OV niekolko rokv. Chceme to dat do poriadku papierovo, preto sa chcem opytat ako urobit tuto zmenu co najjednoduhsie a co najlacnejsie. Mame suprovy vztah podpiseme si navzajom hoci-co, no len neviem ako, ci zamennou zmluvou, alebo darovanim si navzajom to vysporiadat. Dakujem za akukolvek radu, poznamku ci dotaz......kupujem potom pivo i poldeci
    Dve darovacie zmluvy - ty daruješ byt jemu, on tebe. Dáte to zavkladovať na kataster a hotovo.

    Výmena bytov v rodine

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.