Zavrieť

Porady

Zjedla som plesnivý krajec chleba

Dnes ráno z rozospatosti som si nevšimla a zjedla som plesnivý krajec chleba, zbadala som to až ku koncu. Som z toho roztrpčená, občas sa mi to totiž stáva a dávam si pozor, dokonca si nasadzujem aj okuliare, ale dnes.... Chcem sa spýtať, či sa vám občas niečo také stane a aké máte z toho potiaže. Mňa zvykne prehnať, čo som zistila až po niekoľkých takých mojich "prešľapoch" a pobolieva ma brucho. Viem, že pleseň je nebezpečná, tak o to viac ma to štve, ale už je dnu. Mala som pred 2 mesiacmi problém so zakrvácaním žalúdka po užívaní acylpyrínu (čo sa píše aj vo vedľ.účinkoch pri ňom! tak pozor na to, kto ste citliví!), no a teraz toto... Máte nejakú radu na to, ako eliminovať účinok tej plesne? A v čom preboha držíte chlieb? Mne v igelitovom vrecúšku po 3 dňoch splesnivie! Dávala som ho predtým do chladničky (nie mrazničky - tam zvyknem mať zamrazený), ale sa hovorí, že tam je oveľa viac mikróbov v tej vlhkosti než vonku... Veď moja stará mama keď upiekla chlieb a to nie kilový! ale riadny peceň!!, tak ten vydržal zabalený len v ľanovom plátne v komore aj celý týždeň!!! Čo to preboha dnes jeme!!! a čo je toto za svet!!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

    GabiZ
    Dnešný chlieb nie je to, čo bolo za čias našich starých mám. Čo sa týka chleba, tak mám vždy problém kúpiť naozaj chutný chlieb, nehovoriac o jeho trvanlivosti. Problém je v tom, že v pekárňach (ako som sa dozvedela) starý chlieb pomelú a robia z neho nový, preto sú chleby tvrdé, nechutné a rýchlo aj plesnivejú.
    Tu je jeden zaujímavý článok. Ja len dodám, že tiež asi začnem s pečením chleba, lebo moja mama ho síce dáva aj do lanovej plachty, ale minule už večer by ste si na ňom mohli akurát tak vylomiť zuby.

    http://primar.sme.sk/c/1820606/pozor...-a-pecivo.html

    myara je offline (nepripojený) myara

    myara
    my chlieb kupujeme, co najmensi (sme len 2) a skladujeme ho tak, ze na odkrojenu stranu dame alobal, a cely chlieb potom zabalime do bavlnenej utierky, a vydrzi aspon tie 3 dni

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Chlieb, teda jeho chemické napodobeniny už nejakých pár rokov dozadu nekupujeme v hypermarketoch .Je to sr.čka pre prasatá a nie pre ľudí.To samé ovocie zelenina a všetok tovar ktorý nieje pevne balený tak ,aby sa nedali meniť údaje na obaloch.
    Kupujem priamo v malých súkromných pekárňach(Bošany,Chlebany).Chlieb z pekárne v Bošanoch vydržal v igelitovom sáčku 4 týždne a nebol plesnivý a dokonca sa dal po takom čase jesť.Cestoval s nami do Grécka a späť potom si ešte pobudol v garáži na ponku v 35°C horúčavach v igelitovom sáčku dva týždne,kým som ho našiel.Nebol plesnivý a suché boli len krajné krajce,bol nakrájaný strojom v pekárni.
    Klobúk dolu pred pekármi z Bošian.

    Andy Kralik je offline (nepripojený) Andy Kralik

    Andy Kralik
    No keby si ho zabalila do lanoveho platna - tak by ti mohol vydrzat dlhsie. V igelitovom vrecusku je teplo a vlhko, to sa to plesni potom rastie. V lanovom platne je suchsie, skor chleba vyschne ale nesplesnivie.
    A keby si si upiekla vlastny chlieb, taktiez asi vydrzi dlhsie

    peterkos2 je offline (nepripojený) peterkos2

    peterkos2
    niella Pozri príspevok
    Dnes ráno z rozospatosti som si nevšimla a zjedla som plesnivý krajec chleba, zbadala som to až ku koncu. Som z toho roztrpčená, občas sa mi to totiž stáva a dávam si pozor, dokonca si nasadzujem aj okuliare, ale dnes.... Chcem sa spýtať, či sa vám občas niečo také stane a aké máte z toho potiaže. Mňa zvykne prehnať, čo som zistila až po niekoľkých takých mojich "prešľapoch" a pobolieva ma brucho. Viem, že pleseň je nebezpečná, tak o to viac ma to štve, ale už je dnu. Mala som pred 2 mesiacmi problém so zakrvácaním žalúdka po užívaní acylpyrínu (čo sa píše aj vo vedľ.účinkoch pri ňom! tak pozor na to, kto ste citliví!), no a teraz toto... Máte nejakú radu na to, ako eliminovať účinok tej plesne? A v čom preboha držíte chlieb? Mne v igelitovom vrecúšku po 3 dňoch splesnivie! Dávala som ho predtým do chladničky (nie mrazničky - tam zvyknem mať zamrazený), ale sa hovorí, že tam je oveľa viac mikróbov v tej vlhkosti než vonku... Veď moja stará mama keď upiekla chlieb a to nie kilový! ale riadny peceň!!, tak ten vydržal zabalený len v ľanovom plátne v komore aj celý týždeň!!! Čo to preboha dnes jeme!!! a čo je toto za svet!!!
    V chladničke a vlhkosť-to hádam nie

    pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

    cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac pasuliatko
    neboj sa žalúdočná kyselina ju určite zničila
    ja som zjedla z teplomeru tú časť s ortuťou a žijem takže sa neboj

    video1983 je offline (nepripojený) video1983

    muž video1983
    GabiZ Pozri príspevok
    Dnešný chlieb nie je to, čo bolo za čias našich starých mám. Čo sa týka chleba, tak mám vždy problém kúpiť naozaj chutný chlieb, nehovoriac o jeho trvanlivosti. Problém je v tom, že v pekárňach (ako som sa dozvedela) starý chlieb pomelú a robia z neho nový, preto sú chleby tvrdé, nechutné a rýchlo aj plesnivejú.
    Tu je jeden zaujímavý článok. Ja len dodám, že tiež asi začnem s pečením chleba, lebo moja mama ho síce dáva aj do lanovej plachty, ale minule už večer by ste si na ňom mohli akurát tak vylomiť zuby.

    http://primar.sme.sk/c/1820606/pozor...-a-pecivo.html
    toto mi pride tak ze jedna pani povedala stary chlieb pomelu a robia z neho novy hmmm zaujimave ...

    na otazku zadavatelky odpoviem len ze si treba kupit mensi chlieb, kupte polovicku alebo stvrtku , nie je nad cerstvy chlieb , a davat chlieb do mraznicky ci chladnicky to uz co je? to sme ozaj taky lenivi si zajst do obchodu kazdy den po cerstvy kus chlebu?? ak hej tak jecte plesnivy :p

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    pasuliatko Pozri príspevok
    neboj sa žalúdočná kyselina ju určite zničila
    ja som zjedla z teplomeru tú časť s ortuťou a žijem takže sa neboj
    Takže nie som jedina?

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    Preco sa potom ludia stazuju na mcdonald? Ten ostane cerstvy aj po 3 mesiacoch (testy) zatial co klasicky hamburger sa vam pokazi uz na druhy den......

    Neviem teda, ale to je dobre, ked nieco vydrzi 4 tyzdne a nepokazi sa?

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    niella Pozri príspevok
    Dnes ráno z rozospatosti som si nevšimla a zjedla som plesnivý krajec chleba, zbadala som to až ku koncu. Som z toho roztrpčená, občas sa mi to totiž stáva a dávam si pozor, dokonca si nasadzujem aj okuliare, ale dnes.... Chcem sa spýtať, či sa vám občas niečo také stane a aké máte z toho potiaže. Mňa zvykne prehnať, čo som zistila až po niekoľkých takých mojich "prešľapoch" a pobolieva ma brucho. Viem, že pleseň je nebezpečná,
    ...keby nebolo objavu Alexandra Fleminga , veľa ľudí by svojho času umrelo ...
    tak o to viac ma to štve, ale už je dnu. Mala som pred 2 mesiacmi problém so zakrvácaním žalúdka po užívaní acylpyrínu (čo sa píše aj vo vedľ.účinkoch pri ňom! tak pozor na to, kto ste citliví!), no a teraz toto... Máte nejakú radu na to, ako eliminovať účinok tej plesne? A v čom preboha držíte chlieb? Mne v igelitovom vrecúšku po 3 dňoch splesnivie!
    ...chyba lávky ...
    Pri dnešnej výrobe sa neoplatí kupovať také množstvo pečivárskych výrobkov...maximum je tých 24 - 36 hodín ...

    Dávala som ho predtým do chladničky (nie mrazničky - tam zvyknem mať zamrazený), ale sa hovorí, že tam je oveľa viac mikróbov v tej vlhkosti než vonku
    ...ono sa to ani tak nehovorí ...skôr je to dokázané a aj overené ....
    Za seba ????........to by musela byť ťažká doba , ak by som mal ja chlieb z mrazničky alebo chladničky zjedol ...
    Na vojenčine sme museli trojdňový jesť ...odstatý , aby sme nemali tie veterné potiaže ...
    Veru ...dodnes občas spomínam ...posný chlieb s horčicou ...alebo len tak , na piecke opečený , šmalcom pomastený....

    ... Veď moja stará mama keď upiekla chlieb a to nie kilový! ale riadny peceň!!, tak ten vydržal zabalený len v ľanovom plátne v komore aj celý týždeň!!! Čo to preboha dnes jeme!!! a čo je toto za svet!!!
    ...jeme to , čo si kúpime ...

    ...svet máme taký , aký sme si ho sami ...

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    zk24 Pozri príspevok
    Preco sa potom ludia stazuju na mcdonald? Ten ostane cerstvy aj po 3 mesiacoch (testy) zatial co klasicky hamburger sa vam pokazi uz na druhy den......

    Neviem teda, ale to je dobre, ked nieco vydrzi 4 tyzdne a nepokazi sa?


    ...hej ...je to dobré ...

    Viď mňa ...už som čo to vydržal a viac ako 4 týždne mám ...

    Pokazil som sa ???
    ...a poviem Ti ...???

    Ale určite sa nepolepším ....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.