Zavrieť

Porady

Ako nájsť zásuvky a vypínače zatreté omietkou

Prosím o radu, ako nájsť pod omietkami (strojové, hr. cca 1,5-2cm) krabičky na zásuvky a vypínače. Majstri omietkari nám niektoré krabičky zatreli a keďže to nemáme všetko nafotené, ani sme elektro nerobili podľa nejakého plánu (nákresu), nevieme, kde sa niektoré krabičky nachádzajú. Poklepom po omietke sa to zistiť nedá, lebo je dosť hrubá. Ďakujem.
Usporiadat
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

janatu Pozri príspevok
Prosím o radu, ako nájsť pod omietkami (strojové, hr. cca 1,5-2cm) krabičky na zásuvky a vypínače. Majstri omietkari nám niektoré krabičky zatreli a keďže to nemáme všetko nafotené, ani sme elektro nerobili podľa nejakého plánu (nákresu), nevieme, kde sa niektoré krabičky nachádzajú. Poklepom po omietke sa to zistiť nedá, lebo je dosť hrubá. Ďakujem.
A sú tam už aj káble? Možno detektorom káblov by sa to dalo zistiť, len neviem, či ten nefunguje len na káble pod napätím. Práve pred týždňom mali taký v Lidli.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
janatu janatu

janatu je offline (nepripojený) janatu

Sú aj káble, ale ako budem vedieť v ktorej časti kábla je krabička na zásuvku, keď ten kábel môže pokračovať aj ďalej ...?
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

janatu Pozri príspevok
Sú aj káble, ale ako budem vedieť v ktorej časti kábla je krabička na zásuvku, keď ten kábel môže pokračovať aj ďalej ...?
Nuž, tak to je prúser. Šikovní murári....
0 0
Nella_2 Nella_2

Nella_2 je offline (nepripojený) Nella_2

janatu Pozri príspevok
Sú aj káble, ale ako budem vedieť v ktorej časti kábla je krabička na zásuvku, keď ten kábel môže pokračovať aj ďalej ...?
Ak bývate v paneláku, tak by sa dala orientačne zistiť poloha tých zásuviek podľa rovnakého bytu u susedov (nad vami alebo pod vami).
1 0
pmajap pmajap

pmajap je offline (nepripojený) pmajap

Ten najjednoduchší indikátor cca 40€ rozpozná 4 druhy materiálov, sieť nemusí byť pod napätím. Nastavíš si na ňom druh mat. z akého sú krabice. Ak to nefunguje v krabici sú káble rozložené na väčšom priestore ako je sieť, pípanie ti to napovie.
2 0
janatu janatu

janatu je offline (nepripojený) janatu

ďakujem za odpovede.
Krabičky sú plastové, ten indikátor rozozná plast? Myslela som si, že len kovy a to by nám veľmi nepomohlo, aj káble sú prichytené klincami pod omietkou.
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Už sa tu človek dočítal všeličo, ale toto by ma fakt nenapadlo... To čo boli za "majstri" - Pat a Mat? A aj ste im za ich "odbornú" prácu už zaplatili? Zavolať ich, nech Vám ukážu, ktoré krabice "zaretušovali" alebo strhnúť zo sumy, ktorú si vypýtali. Nehovoriac o tom, že prvú chybu ste urobili, keď ste si nezakreslili či nenafotili elektroinštaláciu /na čo ste už evidentne prišli/. Druhú, keď ste ich oslovili. Snažte sa vyvarovať tej tretej - keď budete/Vám budú vŕtať do stien diery na skrinky, poličky, svietidlá, obrazy...
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

poklepom sa to da vzdy zistit... minimalne tak ze kde ostane kladivo je krabica Ale najprv by som skusil ruckou srobovaku.
1 0
mlaco mlaco

mlaco je offline (nepripojený) mlaco

Presne tak, duty zvuk to prezradi. Alebo gumenym kladivkom, tam to praskne.
2 0
janatu janatu

janatu je offline (nepripojený) janatu

Nefotili sme to preto, že nám ani nenapadlo, že by toto mohli urobiť. Ostatné (vodu, kúrenie, základy... všetko) sme fotili, na niektorých fotkách je vidieť aj chýbajúce zásuvky, všetky nie. To by ma fakt nenapadlo, veď zásuvku vidím vždy, nie. Už viem, že pri našich majstroch nie!
0 0
KoxXxo KoxXxo

KoxXxo je offline (nepripojený) KoxXxo

Človek si myslí že ho už nič v živote neprekvapí, a vždy sa niečo nájde..
0 0
witch witch

witch je offline (nepripojený) witch

človek milujúci a chybujúci
nám majstri betonári, keď robili poter podlahy, zabetónovali odpad v kúpelke. Našťastie majster kachličkár poklepom našiel a betón odstránil. Pred tým, keď priviezli betón na základ podláh (vaňu) v miešačke, sa im pokazil sosák a betón bol už dobre tuhý, keď sa dostal do domu... všetko odborníci! a iné perličky...
0 0
andiablo andiablo

andiablo je offline (nepripojený) andiablo

skúste potukaním prstom v miestach kde by mali byt tieto krabicky. Je to pozanať citeľne kde je pevná stena a kde krabička. Potom by som skúsil večer pod uhlom osvietiť stenu (šikmo halogenom alebo nejakou lampou) či sa tieto krabičky náhodou nevyryrujú na povrchu
3 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Ak sa našiel taký idiot, že krabicu doplna zaomiietal nezaplatiť.Dá sa to bez akýchkoľvek problémov zistiť UW lampou.
2 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

220870 Pozri príspevok
Ak sa našiel taký idiot, že krabicu doplna zaomiietal nezaplatiť.Dá sa to bez akýchkoľvek problémov zistiť UW lampou.
to by bola uz aka sila taka alternativa ma ani nanapadla.
0 0
pmajap pmajap

pmajap je offline (nepripojený) pmajap

janatu Pozri príspevok
ďakujem za odpovede.
Krabičky sú plastové, ten indikátor rozozná plast? Myslela som si, že len kovy a to by nám veľmi nepomohlo, aj káble sú prichytené klincami pod omietkou.
Som stavbárka nie elektrikárka, ale po skúsenostiach čo mám so stavbou rod.domu, som si el. rozvody sekala a inštalovala sama.Vysekala,uložila,zamerala,ofotila. Ale,rada vŕtam ,zabíjam klinčeky do steny a ver mi neberem do ruky skicár, ale detektor, ktorý ukáže, kde je čo uložené v stene. Ak je to hlbšie ako 8 cm už je problém. Je to na tebe.
Naposledy upravil pmajap : 23.09.11 at 20:38
1 0
tienik tienik

tienik je offline (nepripojený) tienik

tak ono este asi chvilu potrva kym "majstri" na slovensku zistia, ze na elektricke skatule sa robia orginal omietacie krytky, ktore svojim vyhotovenim podobnym neprijemnostiam zabranuju.
Ak sa uz ale stalo, tak ak je znama aspon priblizna lokalizacia, pomoze poklep a pocuvanie zvuku. Ak ale ani srnka netusi kde zhruba hladat, tak potom celu stenu rovnomerne navlhcit (rozprasovac) a potom sledovat schnutie. Miesta kde je namiesto 10-15mm omietky tak 70-80mm pekne vystupia, len treba hned poznacit.
Ale vseobecne, ked hocico davate steny, tak fotit, fotit a este raz fotit.
4 0
janatu janatu

janatu je offline (nepripojený) janatu

Ďakujem za odpovede, zajtra prídu elektrikári namontovať zásuvky a vypínače, tak som zvedavá, ako budeme hľadať tie zatreté. Asi skúsime navlhčiť steny. Poklepom to naozaj nejde zistiť, máme cementové omietky v hr. 2 cm. dám vedieť ako to dopadlo. Pekný deň...
0 0
tienik tienik

tienik je offline (nepripojený) tienik

len nech pri nich nie su male deti ked to budu hladat :-) (poznam co vtedy rozpravam ja :-)
0 0
gerlach gerlach

gerlach je offline (nepripojený) gerlach

)))))))))))) skus klopkat po stene vo vyške cca 40 cm a krabičky najdeš
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať