Zavrieť

Porady

zásuvky na diaľkové ovládanie

Ahojte,
má niekto skúsenosť so zásuvkami na diaľkové ovládanie? Ide o to, že potrebujem odpojiť televízor. Po vypnutí s diaľkovým zostane v režime stand-by, ale kontrolka svieti tak silno, že osvetluje miestnosť.
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

Chobot je teraz online Chobot

Chobot
Taci Pozri príspevok
Ahojte,
má niekto skúsenosť so zásuvkami na diaľkové ovládanie? Ide o to, že potrebujem odpojiť televízor. Po vypnutí s diaľkovým zostane v režime stand-by, ale kontrolka svieti tak silno, že osvetluje miestnosť.
A na telke nemáš taký gombík, že "OFF"?

Taci je offline (nepripojený) Taci

Taci
Chobot Pozri príspevok
A na telke nemáš taký gombík, že "OFF"?
nie, "gombík" OFF sa používa na nových LCD/Plazma už len zriedkavo, TV sa ovládajú väčšinou cez diaľkové, prakticky všetky funkcie...

Taci je offline (nepripojený) Taci

Taci
Taci Pozri príspevok
nie, "gombík" OFF sa používa na nových LCD/Plazma už len zriedkavo, TV sa ovládajú väčšinou cez diaľkové, prakticky všetky funkcie...
...ale ďakujem za radu , ale ja by som naozaj radšej niečo ohľadom skúseností s horeuvedenými zásuvkami...
Naposledy upravil Taci : 31.05.11 at 15:11

tibor. je offline (nepripojený) tibor.

tibor.
neviem naco je treba to dialkove ovladanie.
nove televizory maju vacsinou v stand-by spotrebu okolo 1W, zasuvka by mohla mat viac. takze az sa jedna len o ten televizor by som pouzil pasku a kontrolku prelepil....



az by na tu zasuvku bolo napojenych viac zariadeni tak by som to riesil nejakou lepsou, ktora sa dokaze ucit, a dala by sa ovladat existujucimi ovladacmi.

este existuje dalsie riesenie - dorobit k tv vypinac
to sa da vyriesit predlzovackou s vypinacom,
alebo trocha komfornejsie s tlacidlom. (pridrzi sa tlacidlo, zapne sa tv ovladackou, a pusti sa tlacidlo - na scart bude samopridrzovacie rele a ked sa vypne tv ovladackou tak sa to vypne uplne a samo)
alebo na satelit, set-top box, alebo nieco v okoli co ovladacku ma napojit master/slave zasuvku. po vypnuti toho co je zapojene ako master sa vypne vsetko co je napojene v slave zasuvkach.

marlo79 je offline (nepripojený) marlo79

marlo79
ja mam dialkove z lidla a to 4ks zasuvky + dialkove .. stalo ma to okolo 20€ rok aj nieco dozadu ... som s tym spokojny tiez mi vadili diody a aj koli spotrebe.
Mam tak napojene tv + domace kino dalej komplet pc co je monitor, router, wifi, repro... dialkove je radiove .. tazke nieje problem vypnut nieco co je v inej miestnosti ... ked idem spat dam len all off a vsetko sa vypne ... vacsinou som kazdy rok doplacal na elektrinu .. tento rok prislo vyuctovanie a s tym aj prekvapenie ... preplatok 108€

stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

stanco007
A co takto si zakupit predpätovu ochranu??? Podla tipu do nej zapojis v pohode aj 5 spotrebicov, vsetky budu chranene pred kolisanim napätia a vecer to vypnes jednym gombikom na ochrane a pohoda
Brano Orgonik Stratil som manual na yastrckz na dialkove z lidla, nevies pomost? orgonik@vvmy.com
Brano Orgonik orgonik@vvmz.com

Taci je offline (nepripojený) Taci

Taci
marlo79 Pozri príspevok
ja mam dialkove z lidla a to 4ks zasuvky + dialkove .. stalo ma to okolo 20€ rok aj nieco dozadu ... som s tym spokojny tiez mi vadili diody a aj koli spotrebe.
Mam tak napojene tv + domace kino dalej komplet pc co je monitor, router, wifi, repro... dialkove je radiove .. tazke nieje problem vypnut nieco co je v inej miestnosti ... ked idem spat dam len all off a vsetko sa vypne ... vacsinou som kazdy rok doplacal na elektrinu .. tento rok prislo vyuctovanie a s tym aj prekvapenie ... preplatok 108€
Presne toto potrebujem, teraz to mám napojené na predlžovačku s vypínačom, ale tie vypínače sú veľmi kazové, pri častom používaní sa rozpadnú...
...nuž keď nezoženiem zásuvky, pôjde predlžovačka až k posteli

marlo79 je offline (nepripojený) marlo79

marlo79
Taci Pozri príspevok
Presne toto potrebujem, teraz to mám napojené na predlžovačku s vypínačom, ale tie vypínače sú veľmi kazové, pri častom používaní sa rozpadnú...
...nuž keď nezoženiem zásuvky, pôjde predlžovačka až k posteli
Mne by vadila aj predlzovacka .. tiez svieti... jedine zalepit

Taci je offline (nepripojený) Taci

Taci
marlo79 Pozri príspevok
Mne by vadila aj predlzovacka .. tiez svieti... jedine zalepit
... to je fakt, takže prelepujem tlačidlo

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.