Zavrieť

Porady

25 dni dovolenky - ano-nie

dobrý deň
prepopielam otázku od známej, keďže ja jej poradiť neviem:

Tento rok by mi mal podľa veku vzniknúť nárok na 25 dní dovolenky, avšak po zarátaní škôl, úradov práce, materskej a predošlých zamestnaní mi vychádza 14 rokov a 330 dní. Preto by som potrebovala radu, či sa do odpracovaných rokov zarátava i čas (cca. 2 mesiace prázdnin) po skončení strednej školy (po 18. roku), ak som nepokračovala v štúdiu ale od 3.7. som nastúpila do pracovného pomeru.

Za odpovede vopred ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    J+K je offline (nepripojený) J+K

    J+K
    Posledné prázdniny po ukončení strednej školy sa zarátavajú pre účely odpracovaných rokov. Ak ale pracovný pomer trval od 3.7., tak potom čas od tohto dátumu určite je už raz započítaný v zápočtovom liste. Ak maturity boli niekedy v máji, čas do 2.7. sa berie ako štúdium, od 3.7. trvá pracovný pomer, takže sa počíta čas nepretržite od 18.rokov až po koniec prvého pracovného pomeru - toto celé obdobie by malo byť na zápočtovom liste napočítané .

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    je to tak, ako píše J+K - obdobie od maturity do nástupu do zamestnania sa zaratáva. Keďže nástup bol 3.7. - do zápočtu sa to ráta /týmpádom sa nedajú započítať naviac letné mesiace/, nakoľko už pracovný pomer trval.

    25 dni dovolenky - ano-nie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.