Zavrieť

Porady

Daň z príjmu automaty

Dobrý deň, prosím Vás ak mi môžte niekto poradiť. Uzavrel som z majiteľom výherných automatov mandátnu zmluvu, na základe ktorej budem poberať
určité percento z výnosu. Mám dve otázky: Mám tento príjem na základe mandátnej zmluve rátať do príjmu pre vznik povinnosti registrácie na DPH a vstupuje mi tento príjem do základu dane pre účely dane z príjmu?ďakujem každému kto mi poradí.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Príjem na základe mandátnej zmluvy nejde do obratu pre registráciu DPH /ZáKON O DPH/, už takto účtujeme cca 4 roky.
    Príjem v dan. priznaní dávame do tzv. iných príjmov.

    scam je offline (nepripojený) scam

    scam
    Dobrý den, chcela by som sa vrátiť k tejto téme. My sme plátcami DPH a tento mesiac nám prvý krát vyúčtovali províziu z výberu automatov. Je mi jasné, že tento príjem je bez DPH ale nie som si istá, či nám nevzniká povinnosť uplatňovanie odpočtu dane koeficientom. A ešte nám k tomu pribudli provízie z fy ******* za odber poukázok, ktoré vyuzivame na nakup PHM pre sluz. vozidlá. Dakujem za skoru odpoved

    Daň z príjmu automaty

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.