Zavrieť

Porady

zelene body alebo tasku v Tescu?

Pekny den, uz takmer 3 mesiac, funguje v Tescu akcia., pri kase, pokl. sa opyta, mate club kartum ak anom tak dalsia otazka, chcete body navyse-tzv zelene, alebo tasky, aky mate na to nazor, podla mna je to spravne, ze sa zacalo setrit taskami
Usporiadat
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

suhlasim, tych igelitiek je uz vela ... ja si uz davno nosievam svoje platene tasky na nakupy
2 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Nella_2 Nella_2

Nella_2 je offline (nepripojený) Nella_2

Ja som chorá zo všetkých tých mikroténových sáčkov, fólií a igelitiek... v mäsiarni mi zabalia šunku do papiera a ešte to potom dajú do sáčku (no na čo?) a najhoršie je zelenina omotaná 3x fóliou!!!
Ja som si obľúbila z Tesca jutovú tašku

A už vôbec nechápem, že na naberanie pečiva dávajú mikroténové rukavice (ktoré sa po použití samozrejme vyhodia). Prečo sme neostali pri nastrihaných papieroch, ako to bolo voľakedy?

O chvíľu bude celá naša zemeguľa obalená vo fólii...
3 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Mali by ich uplne zakazat,alebo zdraziet aspon na 1 euro! Ked ludia dostavaju igelitky zdarma, alebo zapar halierov,tak su lenivi si doniest vlastnu tasku.

Uplne ma vedia dorazit ludia,ktori,ked je taska zdarma, tak su schopni takmer kazdu jednu veec zobrat do jednej tasky!!!Ked je zadarmo, tak sa doma zide, nie?

Niektore krajiny, ci vacsie mesta uz uplne zakazali pouzivat igelitky,ktore sa v prirode rozkladaju 30 az 200 rokov!
Vsetok ten igelitovy bordel konci v mori,kde to zabija ryby a vtactvo...

odporucam pozriet si tento dokument http://www.uloz.to/8719903/plasty-ko...t-dvb-t-cz-avi
9 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
zelene body alebo tasku v Tescu?
...žeby ....???

Pýtajú sa cigána :
" Dežo , čo by si radšej ....pindulku alebo halušky ...??? "
Dežo sa po hlave pohladí , za uchom poškrabká a rečie :
" Hm ...a čo tak pindulku plnú halušiek ....???? "
0 0
Nella_2 Nella_2

Nella_2 je offline (nepripojený) Nella_2

V Čechách sa vraj vracajú do módy "sieťovky", určite si ich pamätáte.



5 dôvodov, prečo nenosiť igelitku
http://www.nazeleno.cz/nazelenoplus/...vou-tasku.aspx
1 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

Neli, presne takú červenú som niekedy mala
0 0
Nella_2 Nella_2

Nella_2 je offline (nepripojený) Nella_2

teraz by si bola s ňou zase "cool"
0 0
aktaK aktaK

aktaK je offline (nepripojený) aktaK

ale vraj tesco tasky sú ekologické a sa dokážu samy rozpadnúť..
dokonca v nasom tescu take rozdávajú, co sa rozpadnú už cestou k autu spolu aj s nákupom , takze dalsí dovod na to, aby som si nosila tasky svoje.
a este k tým zeleným bodom, pravdepodobne pokladnícky za kasou dostali nariadenie "zhora" body k nákupu nepripisovat, pri posledných troch nákupoch mi nezarátali ani jeden bod! akási velká náhoda?
2 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

aktaK Pozri príspevok
ale vraj tesco tasky sú ekologické a sa dokážu samy rozpadnúť..
dokonca v nasom tescu take rozdávajú, co sa rozpadnú už cestou k autu spolu aj s nákupom , takze dalsí dovod na to, aby som si nosila tasky svoje.
a este k tým zeleným bodom, pravdepodobne pokladnícky za kasou dostali nariadenie "zhora" body k nákupu nepripisovat, pri posledných troch nákupoch mi nezarátali ani jeden bod! akási velká náhoda?
aj mne sa to stalo - ale skor vidim problem v konkretnych predavackach/predavacoch. ja ked som sa opytala, ze preco mi nedali zelene body - "nepytali ste si" . proste to beriem ako ulahcenie prace - vylozi balik tasiek na pult a nestara sa. pritom vedla v pokladniach sa predavacky pytali.
1 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Najlepšie urobíte ak nebudete nakupovať v Tescu ten sajrajt čo tam predávajú.
0 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

mne zas v tescu dali aj zelené body aj igelitku... takže systém zas nefunguje tak ako má....

na druhej strane tesco taška je super vec do odpadkového koša... takže každá taška končí tam kde má a dokonca je aj zrecyklovaná

možno z druhej strany čo používate do odpadkového koša Vy? lebo tiež nie je 2x ekologické, keď si na nákup zoberiete jutovú vlasnú tašku a kúpite si 50 ks igelitových sáčkov do koša... to potom o ekológií nemôže byť ani reč...
1 0
Nella_2 Nella_2

Nella_2 je offline (nepripojený) Nella_2

Ice dive Pozri príspevok

možno z druhej strany čo používate do odpadkového koša Vy? lebo tiež nie je 2x ekologické, keď si na nákup zoberiete jutovú vlasnú tašku a kúpite si 50 ks igelitových sáčkov do koša... to potom o ekológií nemôže byť ani reč...
No to máš pravdu... voľakedy sme pekne krásne chodili so smetným košom, teraz s odpadkovými vreckami.
Ale dalo by sa polemizovať, čo viac zaťažuje životné prostredie - následné umývanie smetného koša alebo tie vrecia... zrejme tie vrecia sú tým horším riešením...
0 0
Danulka40 Danulka40

Danulka40 je offline (nepripojený) Danulka40

ja sa vzdy pri pokladni opytam, prosite si tasky, alebo zelene body, cize body navyse? niekt. zakaznici to zobrali pozitivne, ini hundru, ze setrime taskami, niekedy sa ani manzelia nevedia medzi sebou dohodnut, co si vezmu., ale nikdy nesmime vylozit vela tasiek naraz na puklt, ale vzdy len podla potreby, podla nakupu.,
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Vsimla som si nejake body v Tescu, ale nie som chronicky zberatel bodov, takze vobec netusim co s tymi zelenymi bodami potom.
V 90% chodim do obchodu bez tasky, ale bez tasky aj odchadzam. Vzdy zoberiem nejaku kartonovu krabicu z regalu (vylozim mlieko a vezmem krabicu) a do nej nakupujem, a doma vyhodim karton do separovaneho odpadu.

Niekedy vsak ked robim velky nakup, tak si beriem aj nejake tasky. Tesco uz robi tie tasky dierkovane, takze sa nedaju pouzit do kosa, co sa mi paci, lebo ludia brali aj 10ks len tak navyse, vsak na odpadky sa hodi.

Rozmyslam vsak aky rozdiel je v tom, ci clovek da na odpadky tasku z tesca alebo dava na odpadky tie mikrotenove sacky alebo ake to su (co su na to urcene). Je medzi nimi rozdiel?
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona



Ja vzdy premyslam, podla coho ludia vyberaju,kde vlozia svoju temu

Ako si prisla na to, ze Tesco igelitky prispievaju k sireniu Porady???
0 0
Nella_2 Nella_2

Nella_2 je offline (nepripojený) Nella_2

zk24 Pozri príspevok
Rozmyslam vsak aky rozdiel je v tom, ci clovek da na odpadky tasku z tesca alebo dava na odpadky tie mikrotenove sacky alebo ake to su (co su na to urcene). Je medzi nimi rozdiel?
Narážaš na príspevok od Ice dive? Ja som to pochopila tak, tu reptáme na igelitové tašky v obchodoch (máme uprednostniť vlastnú napr. jutovú), ale pritom do smetných košov používame odpadkové sáčky (čiže je jedno či je to taška z Tesca alebo špeciálny odpadkový sáčok - proste zase nejaký sáčok)...
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Nella_2 Pozri príspevok
Narážaš na príspevok od Ice dive? Ja som to pochopila tak, tu reptáme na igelitové tašky v obchodoch (máme uprednostniť vlastnú napr. jutovú), ale pritom do smetných košov používame odpadkové sáčky (čiže je jedno či je to taška z Tesca alebo špeciálny odpadkový sáčok - proste zase nejaký sáčok)...
Nie, nie. Bolo to bez reakcie na nikoho Precitala som prvu stranu prispevkov a druhu som uz necitala... Len moje myslienkove pochody

Az teraz si citam prispevok od IceDive. Tusim rozmyslame rovnako
0 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

...mne to tiež ponúkli, či zelené body alebo tašku, vybrala som si body, aj keď musím povedať ani to nejak nesledujem tie body, tak uvidíme...už aj v JYSK mi nedali tašku, vraj si ju mám kúpiť, takisto v ďaľších obchodoch...no záleží na tom. čo kupujete, možno, keď nabudúce budem kupovať napr.: mäso, budem si musieť priniesť tašku, alebo lepšie hneď aj s označením a šup ho rovno do mrazničky...
4 0
Nella_2 Nella_2

Nella_2 je offline (nepripojený) Nella_2

Lubaba Pozri príspevok
...mne to tiež ponúkli, či zelené body alebo tašku, vybrala som si body, aj keď musím povedať ani to nejak nesledujem tie body, tak uvidíme...už aj v JYSK mi nedali tašku, vraj si ju mám kúpiť, takisto v ďaľších obchodoch...no záleží na tom. čo kupujete, možno, keď nabudúce budem kupovať napr.: mäso, budem si musieť priniesť tašku, alebo lepšie hneď aj s označením a šup ho rovno do mrazničky...
No však voľakedy sa chodilo bežne s taškami na nákup ... a sáčky na chlieb alebo pečivo v predajni neboli samozrejmosťou.
0 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

Nella_2 Pozri príspevok
No však voľakedy sa chodilo bežne s taškami na nákup ... a sáčky na chlieb alebo pečivo v predajni neboli samozrejmosťou.
máš pravdu!
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať