Zavrieť

Porady

Problem so susedom

Dobry den, chcela by som poradit s takymto problemom. Nad nami byvaju hlucny susedia, ktori nas navyse stale vytapaju, pretoze maju hnile okna a cez tieto okna ked prsi im tecie az do nasho bytu. Tento problem som riesila aj s bytovym podnikom, ale nevyriesilo sa vobec nic. Bytovy podnik to nema zaujem riesit, prisli, pozreli, povedali ze to cez ich okna zateka a ze oni chudaci nemaju na nove okna..... (Ale my na to, aby sme si kazdy tyzden robili novu stierku a malovku asi ano). A tym to skoncilo. Navyse ta ich hlucnost sa uz neda ignorovat. Robia si party, vyhrava muzika az do neskorych hodin, hadaju sa buchaju, je im jedno, ze je 1 hodina v noci. Riesili sme to aj volanim policajtov, ale s tym sa tiez nic nevyriesilo. Dokonca ani pokutu im nedali a neexistuju ani ziadne zaznami o tom, ze tam mali vyjazd (neviem, ako je to mozneee). V minulosti bola na nich podana aj zaloba na sud ale nic sa nevyriesilo. A dokonca ani nie su majitelmi toho bytu. Prosim poradte mi co robit v takomto pripade, som zufala, ako aj ostatny susedia v okoli.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    achojka Pozri príspevok
    Dobry den, chcela by som poradit s takymto problemom. Nad nami byvaju hlucny susedia, ktori nas navyse stale vytapaju, pretoze maju hnile okna a cez tieto okna ked prsi im tecie az do nasho bytu. Tento problem som riesila aj s bytovym podnikom, ale nevyriesilo sa vobec nic. Bytovy podnik to nema zaujem riesit, prisli, pozreli, povedali ze to cez ich okna zateka a ze oni chudaci nemaju na nove okna..... (Ale my na to, aby sme si kazdy tyzden robili novu stierku a malovku asi ano). A tym to skoncilo. Navyse ta ich hlucnost sa uz neda ignorovat. Robia si party, vyhrava muzika az do neskorych hodin, hadaju sa buchaju, je im jedno, ze je 1 hodina v noci. Riesili sme to aj volanim policajtov, ale s tym sa tiez nic nevyriesilo. Dokonca ani pokutu im nedali a neexistuju ani ziadne zaznami o tom, ze tam mali vyjazd (neviem, ako je to mozneee). V minulosti bola na nich podana aj zaloba na sud ale nic sa nevyriesilo. A dokonca ani nie su majitelmi toho bytu. Prosim poradte mi co robit v takomto pripade, som zufala, ako aj ostatny susedia v okoli.
    Buď to riešiť cez majiteľa bytu náhradou škody, ktorú ti spôsobujú, alebo predať tvoj byt alebo odkúpiť horný byt a potom ho prenajať iným nájomníkom.

    mamina jana je offline (nepripojený) mamina jana

    mamina jana
    ahoj, tak to môžete riešiť len s majiteľom bytu.. .. žalujte jeho aj za náhradu vzniknutej škody a keď majú s nimi problémy aj ostatní susedia, tak majiteľa žalujte spoločne (prípadne mu pošlite list v ktorom ho vyzvete k riešeniu tohto problému a upozorníte ho, že v opačnom prípade idete na súd), čo s týka toho vytápania, tak to treba zdokumentovať, uchovávať bločky za nákup materiálu použitého na opravu a tak......... prinajhoršom vám zostáva ísť do lampárne a celú vec zmedializovať, pretože na slovensku sa zvyknú riešiť veci až po ich zmedializovaní,
    držím palce.....

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    Vystrieľať!
    Radikálne problémy si žiadajú radikálne riešenia.
    Tu nejde v žiadnom prípade o humánnosť.

    verkaz je offline (nepripojený) verkaz

    verkaz
    Myslím si, že keď vyčísliš škodu, ktorá ti vytopením vzniká a pohrozíš vlastníkovi bytu súdnym vymáhaním, tak sa spamätá a dá to opraviť. Nárokuješ si škodu v poisťovni ? V takomto prípade si bude požadovať poisťovňa náhradu od vlastníka.

    achojka je offline (nepripojený) achojka

    achojka
    Skodu sme si uplatnili aj v poistovni, ale bezuspesne, lebo to nespada pod poistnu udalost. A co ked majitela bytu nieto???? Ani bytovy podnik nevie kde sa nachadza.

    mamina jana je offline (nepripojený) mamina jana

    mamina jana
    tak ako som už písala, treba to zmedializovať prípadne ho zažalovať a policajti si ho už nájdu......

    gerty je offline (nepripojený) gerty

    gerty
    Ak susedia rušia nočný kľud, treba zavolať mestskú políciu, hoci aj 5x za noc. Ony sú povinný zakaždým urobiť výjazd a nemyslím že aj 6 x sa im bude chcieť, tak to vyriešia tak aby nemuseli prísť.

    verkaz je offline (nepripojený) verkaz

    verkaz
    Každý byt má majiteľa. Ak nie je predaný, tak je vo vlastníctve mesta (bytový podnik to vie)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.