Zavrieť

Porady

Preprava tovaru medzi členskými štátmi EU..problém s DPH

Zdravím všetkých,

Mám menší problém, posielame tovar z Dánska do Česka pričom fakturácia prebieha medzi dvoma slovenskými firmami. Tovar cez Slovensko prechádzať nebude.
Máme účtovať tovar a prepravu s DPH alebo bez DPH? Dopravu bude fakturovať Dánska firma to bude fakturovať slovenskej firme bez DPH, slovenská firma našej slovenskej firme bude fakturovať s DPH alebo bez DPH? a následne naša slovenská firma bude fakturovať českej firme s DPH alebo bez DPH?

Môžte mi poradiť?

Vopred ďakujem všetkým.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    SK FY by sa mala registrovať v CZ, nakoľko nadobúda tovar z Dánska (naša 11). Dán dodáva tovar, kt. miestom dodania je Dánsko, ale obchod je od dane oslobodený (naša 43). NAkoľko nemáte CZ IČ DPH, Dán by mal FA s Dánskou DPH.

    Ak by vystupovali v obchode len 3 osoby Dán, Slovák, Čech, mohlo by ísť o 3-str. obchod, ak by boli splnené podmienky uvedeného par. ZAmiešala sa sem ďalšia SK osoba, takže tento obchod nie je predmetom DPH na Slovensku, pretože nejde o nadobudnutie tovaru za protihodnotu v tuzemsku z Dánska.

    Dánsko pre Slováka je pohyblivou dodávkou. Nepohyblivá dodávka je SK pre SK, a ďalšia nepohyblivá je SK a CZ.

    Nezamotajte sa, ide o reťazový obchod, kt. je zliožitý.
    Zdravím,

    chcela by som sa opýtať ako to je s účtovaním slovenského DPH ak,

    A: softvér dodávaný elektronickou formou
    1 - firme v členských štátoch
    2 - občanovi v členských štátoch
    3 - firme v treťom štáte
    4 - občanovi v treťom štáte

    B: softvér dodávaný v boxe ako tovar
    1 - firme v členských štátoch
    2 - občanovi v členských štátoch
    3 - firme v treťom štáte
    4 - občanovi v treťom štáte


    Ďakujem

    AMSK je offline (nepripojený) AMSK

    AMSK
    Ďakujem za vysvetlenie. Myslela som si, že nakoľko tovar neprišiel na SVK ani neopustil SVK tak sa bude faktúrovať bez dane.

    Mohla by som byť trúfalá a poprosiť Vás keby ste mi mohla napísať aj ktorý zákon nám povoluje vystaviť faktúru bez DPH? Potrebovali by sme to ako podklad v prípade potreby.

    Veľmi pekne ďakujem za pomoc

    Preprava tovaru medzi členskými štátmi EU..problém s DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.