Zavrieť

Porady

Prevŕtaná odpadová rúra

Elektrikár mi pravdepodobne pri sekaní musel poškodiť odpadovú rúru priemer 100mm/odpad z jedného umývadla na poschodí/ na prízemí v stene.Je to za dverami tak že som si doteraz nevšimol že to tam zamaká. Zistil som to až teraz lebo sa ochladilo a začalo mi z kanálu ťahať smrad do domu cez zásuvku. Ako to opraviť???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    andiablo je offline (nepripojený) andiablo

    andiablo
    nájdi dieru a striekni do nej silikonu. Najrýchlešia oprava. Druha možnosť je osekanie rúry a na ňu prilepiť kus rúry príslušným lepidlom na odpadové rúry

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Sadne.Treba odrezať s novodurovej trubky taký kus aby prekryl dieru.Dá sa to lepiť silikonom ,alebo lepšie je novodurové lepidlo na plasty.Moc záleží od poškodenia.

    pivko je offline (nepripojený) pivko

    Farang pivko
    Najprv to osekám a uvidím či tam je diera ,alebo prasklina / a ten kus rúry by musel mať vačší priemer ako tá poškodená a neviem či by to presne sadlo/. Ten silikon sa mi nezdá žeby to vydržalo naveky.

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    lenže v novostavbe novodur nemá čo robiť a pravdepodobne tam máš HT-system PP a ten sa veľmi lepiť nedá. Môžeš tam však privariť kúsok z rúry rovnakého materiálu teplovzdušnou pištoľou alebo zváračkou na PPR. Ak je diera väčšia, musíš obsekať potrubie a vložiť presuvku.

    jezo421 je offline (nepripojený) jezo421

    jezo421
    lapejko Pozri príspevok
    lenže v novostavbe novodur nemá čo robiť...
    Mozes to prosim trochu rozviest? Bol som v tom, ze tenke odpady (z umyvadiel) sa stale robia z novoduru.

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    jezo421 Pozri príspevok
    Mozes to prosim trochu rozviest? Bol som v tom, ze tenke odpady (z umyvadiel) sa stale robia z novoduru.
    už by sa nemali, aj tak vo väčšine obchodov kúpiš iba PP, začal s tým už dávno Baumax a Hornbach s materiálom od rakúskeho výrobcu, dnes sa bežne predáva od poľských aj slovinských výrobcov a myslím, že aj Plastimex Nitra už pokročil. PVC pri požiari uvoľňuje chlór , jeho teplotná odolnosť je max 60 ° C potom sa deformuje a krehne po častom nahrievaní. Kto rozoberal jadro, pozná ako sa odpadová rúra dá rozbiť už po desiatich rokoch užívania. PP odoláva do 100 ° C.

    Prevŕtaná odpadová rúra

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.