Zavrieť

Porady

Teplovzdušná rúra

Kúpila som si sporák s teplovzdušnou rúrou. Poradíte mi, koľko plechov s koláčmi môžem v nej naraz piecť? Chystám sa v nej piecť vianočné pečivo a nerada by som to pokazila.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    mne sa zmestia tri v pohode. Aj viac - ved vidíš kolko je tam "koľajničiek", ale viac som sa "neodvážila dať" - kvôli rovnomernému prístupu vzduchu.

    tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

    No, niekedy ani ja neviem... ...viac tetrisss
    V tomto pripade zalezi aj na druhu kolaca, linecke mozes 3, snehove tiez, ale napr. odpalovane len dve, aj drobnejsie kysnute, aj listkove davam len dve.

    kitky je offline (nepripojený) kitky

    COGITO ERGO BOOM kitky
    tetrisss Pozri príspevok
    V tomto pripade zalezi aj na druhu kolaca, linecke mozes 3, snehove tiez, ale napr. odpalovane len dve, aj drobnejsie kysnute, aj listkove davam len dve.
    Súhlasím .Mne chvilu trvalo, kym som zistila ze tam nemozem vzdy napchat tolko plechov, kolko sa mi tam vojde. Tato truba pecie fantasticky a sama po case zistis ako na nu. Ktore kolaciky a ktore jedla dokonca mozes kombinovat.

    tina1 je offline (nepripojený) tina1

    tina1
    tetrisss Pozri príspevok
    V tomto pripade zalezi aj na druhu kolaca, linecke mozes 3, snehove tiez, ale napr. odpalovane len dve, aj drobnejsie kysnute, aj listkove davam len dve.


    Chcem sa spýtať, keď pečiete kysnuté cesto na koľko stupňov pečiete, treba trúbu vopred predhriať?

    tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

    No, niekedy ani ja neviem... ...viac tetrisss
    tina1 Pozri príspevok
    Chcem sa spýtať, keď pečiete kysnuté cesto na koľko stupňov pečiete, treba trúbu vopred predhriať?
    Predpokladam, ze mas ruru normalnu plus teplovzdusnu, ak mas vacsi kolac, tak najprv daj na 18O st C a samozrejme vyhrej na tuto teplotu /kym kontrolka nezhasne/, pec nejakych 10 minut a potom prepni na teplovzdusnu, ja znizim na 170 st C a peciem zase nejakych 20 min, vsetko zavisi na velkosti kolaca a ak sa ti zda, ze to este nie je, tak dopec na normale. Ak su to nejake moravske kolace a pod. tak na 180stC, daj dva plechy a asi 20 -25 min a mozes jest.

    tina1 je offline (nepripojený) tina1

    tina1
    tetrisss Pozri príspevok
    Predpokladam, ze mas ruru normalnu plus teplovzdusnu, ak mas vacsi kolac, tak najprv daj na 18O st C a samozrejme vyhrej na tuto teplotu /kym kontrolka nezhasne/, pec nejakych 10 minut a potom prepni na teplovzdusnu, ja znizim na 170 st C a peciem zase nejakych 20 min, vsetko zavisi na velkosti kolaca a ak sa ti zda, ze to este nie je, tak dopec na normale. Ak su to nejake moravske kolace a pod. tak na 180stC, daj dva plechy a asi 20 -25 min a mozes jest.
    díky, ano mam normalnu+teplovzdusnu, nejak sa mi nedari. Ked peciem pize, zvacsia su bud dost vysusene, alebo nedopecene. Ak by som piekla 2 plechy a najprv na normalne pecenie tak 1. plech by sa piekol len vrch, a 2.plech by piekol len spodok, alebo pecies rovno na teplovzdusne?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    nezabudnite po upečení z rúry plech vytiahnuť. Ak iba zhasnete a necháte tak, upečené sa vysuší......

    tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

    No, niekedy ani ja neviem... ...viac tetrisss
    tina1 Pozri príspevok
    díky, ano mam normalnu+teplovzdusnu, nejak sa mi nedari. Ked peciem pize, zvacsia su bud dost vysusene, alebo nedopecene. Ak by som piekla 2 plechy a najprv na normalne pecenie tak 1. plech by sa piekol len vrch, a 2.plech by piekol len spodok, alebo pecies rovno na teplovzdusne?
    Pizu a aj ine male kysnute pec rovno na teplovzdusnom rezime, len hrube kolace tak, ako som hore pisala. Na teplovzdusnom pec kludne dva plechy naraz.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.