Zavrieť

Porady

Teplovzdušná rúra-pečenie

Prosím poradiť v nasledovnej veci:
Počas pečenia v elektrickej teplovzdušnej rúre je koláč na plechu pekne nadvihnutý taký nadýchaný a keď sa vytiahne upečený z rúry, tak klesne, splasne dolu. Keď sa pieklo s starom sporáku, tak tam takéto problémy neboli.
Dievčatá, určite ste tu samé dobré kuchárky, ozvite sa. Ďakujem
Pekný deň želám.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

    Renata :-) babenko1
    Manual
    Ja nepečiem, ale manželka tak prosím poraď !!! Ďakujem
    Ja ked dopečiem.. otvorím nachvíľu dvierka...a koláč nechám tam....až po nejakých 10- 15 min. vyberám koláč z trúby....

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    A pečieš v teplovzdušnej ? A zostane i ten koláč pekný vysoký -vzdušný ? Manželka je tu pri mne a čakáme na nejaké rozumy.

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    Manual, ak počas pečenia pichneš do koláča vidličkou (sem-tam ... nieže bude celý dierkovaný), tak by nemal po vybratí z rúry spľasnúť ... lebo tými vpichmi uvoľníš vzduch z koláča ... jój, dala by som si takú-dáku čerstvú lakocinku

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    Vladan ďakujem, odskúšame aj to od babenko1 a uvidíme. Ale keď to ide u Teba, malo by to ísť aj inde... že ???
    Pekný deň...

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    babenko1
    A ako dopadlo nakoniec to pečenie? :-)
    babenko1,
    zatial sme podla pokynov nič neskúšali, až to bude dám určite vedieť.
    Som len sklamaný, že tak málo gazdiniek reagovalo a chcelo sa podeliť o skúsenosti. Sú dve možnosti:
    1. Buď majú aj oni také problémy s teplovzdušnú rúru a nerobia s tým nič, alebo
    2. Vedia ako na to ale držia "bobríka mlčanlivosti."
    Ale verím, že sa ešte nejaké gazdinky so svojimi skúsenosťami ohlásia.
    Pekný nedelný večer želám...

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    Manual, ja by som to tak čierne nevidela, keďže je víkend ... cez týždeň ti tu určite poradia aj iné pečeniazručné gazdinky
    Naposledy upravil vladan : 20.02.05 at 16:36

    majam je offline (nepripojený) majam

    majam
    Pečiem ,ale nie v teplovzdušnej rúre ,takže bohužiaľ,ale koláč takto na nedeľu by som si dala.

    gabri je offline (nepripojený) gabri

    gabri
    Musím sa pousmiať na svojej nevzdelanosti, ale keďže je to tu anonymné, teplovzdušná rúra, to je tá elektrická, kde sa dá zapnúť prúd teplého vzduchu?(hanba, hanba) Ked sa dozviem toto, potom môžem rozdávať múdre rady

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Manual, ja tiež pečiem, ale žiaľ teplovzdušnú rúru nemám, ale dúfam, že raz sa ku nej dopracujem.

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    gabri
    Musím sa pousmiať na svojej nevzdelanosti, ale keďže je to tu anonymné, teplovzdušná rúra, to je tá elektrická, kde sa dá zapnúť prúd teplého vzduchu?(hanba, hanba) Ked sa dozviem toto, potom môžem rozdávať múdre rady
    gabri, nebuď na seba taká zlá...
    Pekný večer...

    gabri je offline (nepripojený) gabri

    gabri
    Manual
    gabri, nebuď na seba taká zlá...
    Pekný večer...
    Zlá,nezlá, ja to fakt neviem. Ale čo sa týka pečenia, na koláče a zákusky prúd teplého vzduchu radšej nepoužívam, zdá sa mi, že vysušuje, ale to sa týka toho ventilátora .
    Pekný večer zatiaľ mám, ďakujem. Tiež ho prajem...

    jess je offline (nepripojený) jess

    žienka jess
    Aj ja by som prijala radu, lebo keď som to skúšala /asi 2 krát/ v mikrovlnke, ktorú mám aj s teplovzd... rúrou pekne dlho, tak vrch zhorený, stred a spodok surový

    babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

    Renata :-) babenko1
    V mikrovlnke by som radšej nič nepiekla.. je to bleee... ale teplovzdušná rúra má tú výhodu, že sa v nej môže piecť naraz viac plechov, prúd tam totižto obieha a nepôsobí len jedným smerom, bud zhora alebo zdola ako pri elektrickej :-) i ked ja radšej využívam elektrickú, málokedy zapnem ten ventilátor...

    deha je offline (nepripojený) deha

    deha
    Pýtala som sa dnes jednej pani od nás-bývalá prof.cukrárka a pečie u nich celej dedine, povedala že v technike pečenia v teplovzdušnej rúre nie je žiaden rozdiel, iba nastaviť menej stupňov ako obvykle použivate pri bežnej el.rúre, cca o 20-25 stupňov menej ale postup presne ako normál..

    ekin je offline (nepripojený) ekin

    ekin
    nie som odbornik na pecenie, ale nech klesne koláč v akejkolvek rúre, je to signál, ze vo vnutri nebolo dopečené, prípadne ze vzduch nevytvoril póry v koláči take, ako mal...čize: treba pred ukončením pečenia aj skusiť popichať koláč, aj znížiť teplotu, aby to krásne vonavé cestíčko nesplaslo...ale sa skutočne upieklo. V teplovzdušnej rúre pred ukoncením znížim teplotu ale nechám fúkať. Ak pripeká viac zvrchu, tak prepnem na spodný ohrev..A tiez neotvárať rúru, kym to nie je nutné a hlavne: nebuchat s dvierkami od rúry..

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.