Zavrieť

Porady

Mikrovlnná rúra - čistenie

Zdravím, kto mi poradi rýchle a šetrné čistenie mikrovlnnej rúry z vnútra? dik za pomoc
Usporiadat
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

Neni rozdiel v čistení mikrovlnej rúry a klasickej či už plynovej alebo elektrickej rory. Rovnako odstraňujem mastnotu prostriedkami na to určenými a ešte som objavila vlhké utierky na mikrovlnky, s tými ich pretieram každý deň keď sa používajú aj mikro aj elektrickú rúru.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

Do mikrovlnky vložím pohár naplnený vodou, zapnem mikrovlnku na maximálny výkon na päť minút a potom len pretriem.
0 0
rickman rickman

rickman je offline (nepripojený) rickman

No ja som počul/čítal, že sa dá dokonale vyčistiť s pomocou citrónu. Citrón vystriekaš dovnútra mikrovlnky a potom ju zapneš.

To či to vyskúšaš, je len na tebe .
0 0
daria29 daria29

daria29 je offline (nepripojený) daria29

ponukam cistic na mikrovlnu ruru,nastriekas na vnutro mikrovlny,nechas chvilku pos ,potom umyjes vodou.166.-ucinne odstranuje mastnotu a zaschnutu spinu.cistic na truby a grily taktiez vyborny,kamoska povedala ze to zobralo vsetku spinu !stoji 172.-velmi rada pouzivam tieto vyrobky!
0 0
Monia Monia

Monia je offline (nepripojený) Monia

Plne súhlaím s Maruška54, ja takto čistím mikrovlnku vždy ... niekedy už má aj dosť zapečené kúsky jedla ... keď prskne pri zohrievaní napr.gulášu a "zabudneme" umyť. Takže pohár vody a netreba ani 5 minút. Úplne stačí minúta a pretrieť potom mokrou hubkou. Funguje 100% . A nemusíš kupovať žiadne prípravky.
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Dnes som použila prípravok na čistenie rúry, ktorý mi odporučila kamarátka a zažila som ukážku z reklamy na vlastné oči - nastriekala som, po 2 hodinách pretrela s mokrou handričkou a výsledok bol ten, že rúra vyzerá, akoby nebola nikdy používaná. je to čistič na rúry a grily z DM a u nás stojí 400 ml balenie v sprayi 59,90 Sk. Je úžasný.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Elenka,to je ten zázrak čo hľadám a ešte niekoho, kto by tú rúru za mňa aj nastriekal.
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Prídem, a rada, stačí písknuť.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Aj keď tu z toho začnem robiť "mrník" musím Ti povedať: Na Teba je vždy spoľah.
Elenka ,máš zapchaté uši,či čo? Veď pískam o dušu spasenú.
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Tak som strašne chcela prísť, ale nejako mi zaľahlo v ušiach, stále mi v nich píska tak skús zatiaľ použiť Denk mit Backofen Reiniger z predajne drogérií DM.
0 0
MarcelkaT MarcelkaT

MarcelkaT je offline (nepripojený) MarcelkaT

Maruška54 Pozri príspevok
Do mikrovlnky vložím pohár naplnený vodou, zapnem mikrovlnku na maximálny výkon na päť minút a potom len pretriem.
Maruška, vyskúšam to, lebo tiež ju potrebujem vyčistiť aj napriek tomu, že pri zohrievaní tanier prikryjem.
0 0
bunovaa bunovaa

bunovaa je offline (nepripojený) bunovaa

žiadne chemické zázraky netreba!! Trocha pary, ako tu už bolo spomínané- s pohárom vody a je to! Ja robím v mikrovlnke ryžu, takže sa mi tam vždy naparí voda a potom to len pekne zotriem.
0 0
Ežor Ežor

Ežor je offline (nepripojený) Ežor

Prosím poradí mi niekto ako odstránim zápach po spálenine v MR? Svokra si v mikrovlnke prihrievala rohlík - asi 8 minút, tak si viete predstaviť ako ten rožok vyzeral a to nehovorím o zápachu, ktorého sa nemôžem zbaviť.
Ďakujem
0 0
ZlaticaB ZlaticaB

ZlaticaB je offline (nepripojený) ZlaticaB

Ja som raz kúpila také voňavé navlhčené utierky, ktoré výborne pohltia pachy, ale neviem názov.
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Ežor Pozri príspevok
Prosím poradí mi niekto ako odstránim zápach po spálenine v MR? Svokra si v mikrovlnke prihrievala rohlík - asi 8 minút, tak si viete predstaviť ako ten rožok vyzeral a to nehovorím o zápachu, ktorého sa nemôžem zbaviť.
Ďakujem
Skús tam dať pohár s octom aspoň na hodinku. Ocot absorbuje pachy
0 0
Ežor Ežor

Ežor je offline (nepripojený) Ežor

Pohár s octom som dala, dokonca som ho aj v mikrovlnke prihriala, no zápach nezmizol. Cítiť to vždy, keď v mikrovlnke niečo prihrievam.
0 0
mareko mareko

mareko je offline (nepripojený) mareko

Ežor Pozri príspevok
Pohár s octom som dala, dokonca som ho aj v mikrovlnke prihriala, no zápach nezmizol. Cítiť to vždy, keď v mikrovlnke niečo prihrievam.
Mne sa stalo niečo podobné. Ak mala vo vnútri tú plastovú pokrievku, tak ju je treba vyhodiť a nahradiť novou. Mne to stačilo. Pokrievku som vyhodila, mikrovlnku očistila úplne bežným saponátom a zápach bol za chvíľu preč. Ak tam ten plast v čase nehody nebol, tak asi neporadím. Existuje pohlcovač pachov do chladničky, možno pomôže.
0 0
barney barney

barney je offline (nepripojený) barney

zdravim potrebujem radu vcera mi zhoreli v mikrovlnke poukance /boli to neake shity bolo tam napisane 2-5 minut po 1.50 smrad v celom byte/ mikrovlnka zostala cela zlta nicim to nejde vydrhnut a ten smrad co zostal vo vnutri je neodstranitelny nemate neaky typ cim to aj vycistit a aj pach odsrtanit? dakuj

0 0
Zitulda Zitulda

Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

skús neriedený cif, ale rúru vypni z prúdu. Pár krát opakuj a potom dobre čistou mokrou handrou poutieraj, mal by sa aj zápach odstrániť. Vyvetraj dobre. Pre budúcnosť ak môžem poradiť, pukance rob na plyne, či elspráku tak, že do vňčšieho hrnca dáš lyžicu oleja, nasypeš pukance, pokrievkou pripryješ a oni pukajú...sú príma.
0 0
barney barney

barney je offline (nepripojený) barney

cif som skusal ako prve mame doma tekuty, potom som vyskusal citrony nakrajat do vody, dalej octom som to drhol a nic nepomaha je riadne zlta a smradlava

dik
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať