Zavrieť

Porady

Stabené povolenie na nevysporiadanom pozemku

Dobrý den!
Vedeli by ste mi pomocť ako na to, ak mam záujem o pozemok, ktorého majitelia zomreli. Jeho dediči sú vnuci a ďalší ďalekí príbuzní ktorý sa ani nepoznajú. Je potrebne to uradne vybavit u notára alebo urobiť dedické konanie a hladať všetkych možných z rodiny, ktorý ani nemali o ten pozemok ani záujem? (Ten pozemok je spravovaný Pozemkovým fondom a už 100 rokov nemá on nik záujem).

V druhom prípade je možné popri vybavovaniu hore uvedeného problému vybavovať stavebné povolenie, lebo patrí to do KN E (mimo obce). Vedeli by ste mi pomocou vašich skúseností poradiť čo ma neobíde a koľko poplatkov to bude stáť?

ďakujem vopred
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ajk& je offline (nepripojený) Ajk&

    Ajk&
    Majiteľov pozemkov musíš osloviť podľa toho kto je na katastri vedený v registri "C" alebo "E" a s nimi komunikovať najlepšie písomne, aby si mal doklad. Žiadosť o prejednanie dedičstva po zomrelých môže podať hocikto na súde (aj ty) a notárka zistí žijúcich dedičov, predvolá ich a u nej sa do zápisnice vyjadria či dedičstvo odmietajú alebo nadobúdajú. Ty sa to však opäť dozvieš len z katastra nehnuteľností kto je vlastník, keďže účastníkom dedičského konania asi nebudeš: takže to máš na veľmi dlhé lakte.

    Stabené povolenie na nevysporiadanom pozemku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.