Zavrieť

Porady

DVP a hmotná zodpovednosť

Keď mi zamestnanec pracuje na DVP môžem mu dať podpísať dohodu o hmotnej zodpovednosti? Niekde som počula, že nie.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Čo ten zamestnanec robí ?

    Na DoVP sa nemôže prevádzať opakujúca sa činnosť . To znamená ak mu dáš natrieť plot , tak nemá zodpovednosť čo podpisovať , ale DoVP môže byť . Ale pokiaľ Ti predáva v obchode , tak tam z DoVP nepochodíš . Mala by byť pracovná zmluva a k tomu hmotná zodpovednosť .

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Áno môžeš. Zamestnávali sme pracovníka na DVP a mal podpísanú aj dohodu o hmotnej zodpovednosti. Inšpektorát práce počas svojej kontroly nám prezrel všetky doklady a nemal voči tomu žiadne výhrady.

    Gituška je offline (nepripojený) Gituška

    optimizmus nado všetko Gituška
    robí čašníka, ale zatiaľ len na dohodu, od 1.2.2006 bude na HPP. Ale chcem sa zaistiť v prípade, že niečo zmizne. Preto len na DVP, lebo ho chce majiteľ vyskúšať.

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    Gituška
    robí čašníka, ale zatiaľ len na dohodu, od 1.2.2006 bude na HPP. Ale chcem sa zaistiť v prípade, že niečo zmizne. Preto len na DVP, lebo ho chce majiteľ vyskúšať.
    Však existuje inštitút skúšobnej doby, alebo pracovný pomer na dobu určitú, tak prečo DoVP ?

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Gituška
    robí čašníka, ale zatiaľ len na dohodu, od 1.2.2006 bude na HPP. Ale chcem sa zaistiť v prípade, že niečo zmizne. Preto len na DVP, lebo ho chce majiteľ vyskúšať.
    Tu má byť vyhotovená pracovná zmluva .

    Gituška je offline (nepripojený) Gituška

    optimizmus nado všetko Gituška
    ale on tam pracuje zatial denne len 4 hodiny, keď majitel tam nie je, aj vtedy je lepsie vyhotoviť pracovnú zmluvu? Jeden mal pracovnú zmluvu a na tretí deň zmizol aj s časťou tržby a policajti nám povedali nakoľko to bolo 1900,-Sk že to nie je trestný čin a preto sa majiteľ už bojí.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Gituška
    ale on tam pracuje zatial denne len 4 hodiny, keď majitel tam nie je, aj vtedy je lepsie vyhotoviť pracovnú zmluvu? Jeden mal pracovnú zmluvu a na tretí deň zmizol aj s časťou tržby a policajti nám povedali nakoľko to bolo 1900,-Sk že to nie je trestný čin a preto sa majiteľ už bojí.
    Veď aj na dohodu môže zmiznúť s tržbou. Dohody sa nesmú uzatvárať na opakovanú činnosť. Radím PP na kratší čas.

    Gituška je offline (nepripojený) Gituška

    optimizmus nado všetko Gituška
    Ok, poradím majiteľovi nech to skúsi tak. Ináč ja mu to radím od začiatku, ale sa vyhýba pracovnej zmluve, no ale zodpovedný je on ja som len účtovníčka. No nie ?

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    Gituška
    Ok, poradím majiteľovi nech to skúsi tak. Ináč ja mu to radím od začiatku, ale sa vyhýba pracovnej zmluve, no ale zodpovedný je on ja som len účtovníčka. No nie ?
    Áno, zodpovedný je on, ale môžeš mu dobre poradiť, a keď mu poradíš dobre, bude si určite ( ak je len trocha rozumný ) tvoje rady ceniť.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.