Zavrieť

Porady

skončenie PP v skúšobnej dobe a PN

Zamestnanec má skúšobnú dobu do 8.10.2011, zamestnávateľ sa rozhodol s ním ukončiť pracovný pomer v skúšobnej dobe. zamestnanec nastúpil na PN. Môže zamestnávateľ skončiť PP v skúšobnej dobe, keď je zamestnanec na PN? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vieraaaa je offline (nepripojený) vieraaaa

    vieraaaa
    Daniela12345 Pozri príspevok
    SD má 3 mesiace. Predĺžim mu o koľko dní ? ( od 16.5.2011- 03.07.2011 ?)
    § 45 ZP
    Skúšobná doba
    (1) Vpracovnej zmluve možno dohodnúť skúšobnú dobu, ktorá je najviac tri mesiace, a u vedúceho zamestnanca v priamej riadiacej pôsobnosti štatutárneho orgánu alebo člena štatutárneho orgánu a vedúceho zamestnanca, ktorý je v priamej riadiacej pôsobnosti tohto vedúceho zamestnanca, je najviac šesť mesiacov. Skúšobnú dobu nemožno predlžovať.
    (2) Skúšobná doba sa predlžuje o čas prekážok v práci na strane zamestnanca.
    Čiže skúšobnú dobu predĺžiš o dobu PN-ky.


    Hlasovalo 7 pouzivatelov

    Užitočné (7)
    truch, zdenka131, Dana1, Danielle369, Mária27, rodina1, Katy a R
    7

    vieraaaa je offline (nepripojený) vieraaaa

    vieraaaa
    milka1619 Pozri príspevok
    Môže z-nec skončiť PP počas PN dohodou - § 60 ZP?
    Áno, zamestnanec môže.

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    milka1619 Pozri príspevok
    Môže z-nec skončiť PP počas PN dohodou - § 60 ZP?
    Ak zamestnávateľ súhlasí s ukončením PP dohodou v zmysle § 60 ZP, môže to byť aj počas PN zamestnanca.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Nie neprihliada,
    nie je podstatná v skúšobnej dobe. Náhradu bude mať vyplácanú zo SP odo dňa skončenia PP.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Daniela12345 Pozri príspevok
    Ja sa chcem spýtať : máme z - nca, ktorý nastúpil 4.4.2011. Od 16.5.2011 je PN. Do kedy je v skúšobnej dobe? ( SD by mu mala končiť 3.7.2011)
    Koľko má SD? tri mesiace? Ak áno, tak je ešte stále v SD.
    SD sa mu predlží o dni PN, ale ak ide o to, či môžete s ním skončiť PP, tak áno, počas skúšobnej doby je možné skončiť PP aj počas PN.

    vieraaaa je offline (nepripojený) vieraaaa

    vieraaaa
    Majka, ale milka 1619 nepíše, či je pracovník v skúšobnej dobe. Ona píše iba, že počas PN.

    mariannak je offline (nepripojený) mariannak

    mariannak
    Čiže písomne mu 3 dni pred ukončením oznámi, že v skúšobnej dobe s ním končí pracovný pomer. Na PN na v tomto prípade neprihliada?

    Daniela12345 je offline (nepripojený) Daniela12345

    Daniela12345
    Ja sa chcem spýtať : máme z - nca, ktorý nastúpil 4.4.2011. Od 16.5.2011 je PN. Do kedy je v skúšobnej dobe? ( SD by mu mala končiť 3.7.2011)

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    vieraaaa Pozri príspevok
    Majka, ale milka 1619 nepíše, či je pracovník v skúšobnej dobe. Ona píše iba, že počas PN.
    OK, nevšimla som si, že to nie je v SD, kedže sme v téme o SD. Vymazala som to.

    milka1619 je offline (nepripojený) milka1619

    milka1619
    t
    milka1619 Pozri príspevok
    Môže z-nec skončiť PP počas PN dohodou - § 60 ZP?
    Doplním ešte tento príspevok - z- nec nie je v skúšobnej dobe. Prepáčte , nedala som kompletný dotaz.
    Naposledy upravil milka1619 : 05.10.11 at 05:32

    Dodenko je offline (nepripojený) Dodenko

    Dodenko
    Zamestnávateľ ukončil PP v skúšobnej dobe k 15.10.2011, zamestnanec ukončenie PP prevzal,
    ale následne poslal PN od 12.10.2011. Ako zamestnávateľ jej vyplatím náhradu príjmu za 4 dni
    a následne pošlem PN do SP a odhlásim ju zo SP a ZP k 15.10.2011? Ďakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.