Zavrieť

Porady

Živnostník a všetko okolo

Dobrý deň. Prosim Vás od 1.2.2006 budem mať živnosť - videopožičovňu. Mala som predstavu čo a ako sa robí v PÚ, nakoľko som robila mzdárku ale JÚ a všekty tie registrácie a nové zákony. Mám v tom strašný chaos. Prosim Vás poraďte mi akú periodiku alebo knihy si mám objednať a tie mi budú na všetko odpovedať. Veľa som tu vyčítala, ale určite potrebujem toho omnoho viac.

Vopred ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

    Marianna01
    Skús sa obrátiť na www.ceniga.sk , kde si môžeš objednať postupy účtovania - ale pre PU. Veľa Ti však napovedia aj v JU, hlavne čo je či nie je daňovým nákladom... V najhlbšej podstate v JU a PU ide o to isté, len jednoduchšie resp. zložitejšie. Ďalej mne veľmi pomáha Poradca podnikateľa, Porada a samozrejme nejaký dobrý softvér, ktorý tiež veľa pomôže. ja pracujem na Money S3, som s ním veľmi spokojná, ale tiež poznám MRP ako výborný program - aj keď trochu drahší. Nie je na zahodenie ani Finančný spravodajca. Neviem, v akom rozsahu to chceš - môžeš si objednať aj Zbierku zákonov - ale ako predplatiteľ Poradcu podnikateľa budeš oboznamovaná s aktuálnymi novelami zákonov. A samozrejme by nebolo odveci v nejakom dobrom kníhkupectve kúpiť postupy účtovania v JU. Dakedy boli A4 brožúry.

    mariab je offline (nepripojený) mariab

    mariab
    dobrý večer,

    v prípade, že ešte je aktuálna táto otázka, tak by som pridala svoju skúsenosť. Ja teraz absolvujem on-line kurz JÚ Verlag, pozostáva z 13 lekcií a myslím, že cenovo prijateľný kurz - 495 Sk, tiež som si u nich objednala on-line časopis Živnostník. Ten si radšej pozrite na ich stránke, či bude splňať Vaše predstavy.
    Pekný večer,
    Mária

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Odporúčam:
    Poradca podnikateľa
    Ing. Anna Cenigová - Podvojné účtovníctvo podnikateľo

    Džanka je offline (nepripojený) Džanka

    Džanka
    Mne povedali pred časom na DU, že áno.
    Podľa mňa by tiež mal mať, ale poznám aj takých, ktorý nemajú.

    Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

    mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac Janka6685
    Živnostník nemusí mať bankový účet, ak ho nepotrebuje.

    deha je offline (nepripojený) deha

    deha
    Pečiatka má obsahovať presný meno a názov z živ. listu/ čo je vlastne adresa trv. bydliska, alebo názov a adresa prevádzky, ak ju má.Čo je správne?

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Džanka
    Mne povedali pred časom na DU, že áno.
    Podľa mňa by tiež mal mať, ale poznám aj takých, ktorý nemajú.

    Ja som donedávna mala živnostníka bez zriadeného účtu . Nechcel o tom ani počuť .Stal sa plátcom DPH a na základe DP DPH mu vychádzal sústavne NO........na základe listu z DÚ .......si účet zriadil , nakoľko mu nemali kde zaslať peniaze .

    Leila2006 je offline (nepripojený) Leila2006

    optimistka Leila2006
    Konzultovala som temu peciatka s nasim pravnikom a dozvedela som sa, ze pojem peciatka obch.zakonnik ani zivnostensky zakon nepozna. § 3 obch.zakonnika stanovuje vsetkym podnikatelom povinnost uvadzat na dokladoch - nielen zmluvach a fakturach, ale aj listoch a mailoch - obchodne meno, sidlo spolocnosti, ico a oznacenia registra a registroveho cisla.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    deha
    Pečiatka má obsahovať presný meno a názov z živ. listu/ čo je vlastne adresa trv. bydliska, alebo názov a adresa prevádzky, ak ju má.Čo je správne?
    http://www.porada.sk/t20623-peciatka...ght=pe%E8iatka

    Adkah je offline (nepripojený) Adkah

    Adkah
    Ahoj, zacinam uctovat v JU a potrebujem vediet co treba vediet ak pracuje clovek na zivnost v autoskole. Nie je platcom DPH. Co si moze zapocitat do nakladov a co nie. Dakujem za odpovede

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Adkah
    Ahoj, zacinam uctovat v JU a potrebujem vediet co treba vediet ak pracuje clovek na zivnost v autoskole. Nie je platcom DPH. Co si moze zapocitat do nakladov a co nie. Dakujem za odpovede
    Vykonáva svoju činnosť pre majiteľa autoškoly na základe svojho ŽL? Akú má s majiteľom zmluvu?

    Adkah je offline (nepripojený) Adkah

    Adkah
    Viem,ze najskor pracoval na pracovnu zmluvu ako zamestnanec, ale teraz na Zl. Moze mat zmluvu o dielo?

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Vidím to ako zmluvu o poskytovaní služby (a následnú fakturáciu za službu)....v tej uvedú podrobnosti: koľko a za čo.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.