Zavrieť

Porady

HUBY a všetko okolo nich...

Viki Viki

Viki je offline (nepripojený) Viki

žena
Krása lesa 1.jpg  
Krása lesa 2.jpg  
Krása lesa 3.jpg  
Krása lesa 4.jpg  
Hríb.jpg  

Lievik trubkovitý.jpg  
Muchotrávka.jpg  
Strapačka žltá.jpg  
Strapačka.jpg  
Suchohríb.jpg  

1/1
Ahojte poraďáci

Aj keď je už dosť sucho a huby nerastú tak ako v predchádzajúcich dvoch týždňoch otváram debatu na hubársku tému. Budem rada (aj pre budúcnosť), keď sa táto debata rozprúdi....

Na začiatok dám do pozornosti stránku o hubách - je tam: mykologická poradňa, diskusie, články o hubách, atlas húb, fotogaléria i aktuálny výskyt húb.... atď, atď
www.nahuby.sk

Tak ako hubári? Ideme na to?

Priložím pár obrázkov z poslednej hubačky v sobotu pri Sološnici na Záhorí.
(Snáď sú tie huby dobre pomenované-ak nie, opravujte!!!)

[ Som fotograf začiatočník - ospravedlňte zhoršenú kvalitu snímok
...a ďalšia vec, som zvedavá ako ich vložím sem, ja len dúfam, že budú priložené v správnej veľkosti a neroztiahnu vám obrazovky
]

Prajem pekný deň
Viera
Naposledy upravil Viki : 01.07.06 at 21:47
Usporiadat
rosemary rosemary

rosemary je offline (nepripojený) rosemary

Vierka, moja najoblúbenejšia je vatovec obrovský, u nás rastú, tiež som zo Záhoria.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Tie zábery sú krásne, ale aj tak si myslím, že teraz keď neprší tak asi budú veľmi červivé ak rastú...
Inak aj ja vatovec zbožňujem a podarilo sa mi nájsť ho len 2x v živote.
0 0
rosemary rosemary

rosemary je offline (nepripojený) rosemary

Stačí aj raz v živote, zážitok to nenahraditeľný
0 0
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

A kde sú názvy tých húb? Ja ich tam nemám!!
0 0
Viki Viki

Viki je offline (nepripojený) Viki

žena
rosemary
Vierka, moja najoblúbenejšia je vatovec obrovský, u nás rastú, tiež som zo Záhoria.
Aj ja ho mám rada, ale vlastne ja mám rada všetky jedlé huby, vo všetkých možných úpravách...
Vatovec sa nám podarilo najsť len 3x aj to len také menšie...
Ja síce zo Záhoria nie som, len na huby tam chodím... snáď sa niekedy stretneme v lese
0 0
janka37 janka37

janka37 je offline (nepripojený) janka37

tonkat
A kde sú názvy tých húb? Ja ich tam nemám!!
Je to zaujímavé, ale zobrazia sa ako názvy príloh, len keď si tému otvoríš ako neprihlásený užívateľ.
0 0
Viki Viki

Viki je offline (nepripojený) Viki

žena
Jara
Tie zábery sú krásne, ale aj tak si myslím, že teraz keď neprší tak asi budú veľmi červivé ak rastú...
Inak aj ja vatovec zbožňujem a podarilo sa mi nájsť ho len 2x v živote.
Ďakujem... snažím sa
Ku podivu v sobotu po tom týždni tropických horúčav bol les úplne vlhký, neviem či tam pršalo...
Huby boli zdravé, minimálny odpad
0 0
Viki Viki

Viki je offline (nepripojený) Viki

žena
Pôvodca textu príspevku: tonkat
A kde sú názvy tých húb? Ja ich tam nemám!!
Pôvodca textu príspevku: Janka37
Je to zaujímavé, ale zobrazia sa ako názvy príloh, len keď si tému otvoríš ako neprihlásený užívateľ.

...a ešte sa objavia, keď umiestniš myš na obrázku bez kliknutia
0 0
brm brm

brm je offline (nepripojený) brm

živnostník
bože baby netrápte ma...ja by som si dala kolená vŕtať kvôli týmto dobrotám...neviete o niekom, kto by mi predal akékoľvek množstvo sušených hríbov? som závislák na sušených hríboch...
0 0
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

Viki
Pôvodca textu príspevku: tonkat
A kde sú názvy tých húb? Ja ich tam nemám!!
Pôvodca textu príspevku: Janka37
Je to zaujímavé, ale zobrazia sa ako názvy príloh, len keď si tému otvoríš ako neprihlásený užívateľ.

...a ešte sa objavia, keď umiestniš myš na obrázku bez kliknutia
Díky, človek sa celý život učí. A hovorí sa, že aj tak hlúpy zomiera.
0 0
andrej_rv andrej_rv

andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

Na okrajoch lesa teraz hojne rastie aj hríb siný a v lese muchotrávka ružová - obe veľmi dobré jedlé, ale menej zbierané huby.
Naposledy upravil andrej_rv : 17.11.06 at 19:01
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
1karkulka1
bože baby netrápte ma...ja by som si dala kolená vŕtať kvôli týmto dobrotám...neviete o niekom, kto by mi predal akékoľvek množstvo sušených hríbov? som závislák na sušených hríboch...
Mila moja, susene hriby sa nepredavaju, tie sa rozdavaju rodine a kamaratom.
0 0
bef bef

bef je offline (nepripojený) bef

Patrím medzi tých čo môžu hríby vždy, za všetkých okolnosti a na všetky spôsoby. Samozrejme ich aj veľmi rada zberám a tak si spomínam aká som bola pred pár rokmi hrdinka. Keďže moji rodinní príslušníci sú väčšinou mimo domu nechcú, aby som chodila po horách sama. Samozrejme som to už nešla vydržať kedy prídu a ešte k tomu všetci nosili plné koše hríbov tak som si kúpila mobil a veselo chodila na hríbiky, veď sa mi nemôže nič stať a keby náhodou tak si zavolám pomoc. Tak keď prišiel domov syn celá natešená mu ukazujem moje zberateľské úlovky a vysvetľujem ako som to vyriešila. Síce ma pochválil, ale potom sa iba tak mimochodom spýtal „ mami a je tam vôbec signál?“ No a samozrejme nebol, ale to som zistila až pri ďalšej hríbovej turistike. No taká som ja bola hrdinka. Hlavne, že som mala mobil.
Ako málo stačí aby bol človek spokojný.
Odvtedy som sa vždy snažila niekoho presvedčiť aby som nešla sama.
(potíšku sa priznám, už tam signál je a ja chodím zasa z mobilom).

Prajem všetkým veľa zberateľských úspechov.
0 0
brm brm

brm je offline (nepripojený) brm

živnostník
durisovad
Mila moja, susene hriby sa nepredavaju, tie sa rozdavaju rodine a kamaratom.
veď práve...
0 0
rosemary rosemary

rosemary je offline (nepripojený) rosemary

Karkulka, tie darované sušené hríbiky ti určite nenahradia načerpanú energiu z lesa a zvýšený adrenalín, keď po dvoch hodinách plazenia sa medzi haluzami nájdeš jedného mrňúska.
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Andrej rv tie hríby sú super pofotené.. u nás ich volajú modrák na sušenie super a muchotrávku červenkastú =godola (vyprážaná, na cibulke ..dokonca taká popražená na cibulke aj do pohárov )...
0 0
brm brm

brm je offline (nepripojený) brm

živnostník
rosemary
Karkulka, tie darované sušené hríbiky ti určite nenahradia načerpanú energiu z lesa a zvýšený adrenalín, keď po dvoch hodinách plazenia sa medzi haluzami nájdeš jedného mrňúska.
rosy zlatko moje, vzhľadom na moje rozmery a operované koleno je to u mňa dosť nereálne...a navyše nemám s kým...
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Karkul ak som dobre pochopila tak sme z jednoho mesta.. NR a Jelenec coby dup.. ak chceš.. môžeme celý Gímeš prejsť a skončíme v Ladiciach
0 0
rosemary rosemary

rosemary je offline (nepripojený) rosemary

Ha ha ha, Jelenec ja poznám. Bola som tam v pionierskom tábore a ako dospelá na akomsi týždennom školení.
0 0
brm brm

brm je offline (nepripojený) brm

živnostník
Bionda
Karkul ak som dobre pochopila tak sme z jednoho mesta.. NR a Jelenec coby dup.. ak chceš.. môžeme celý Gímeš prejsť a skončíme v Ladiciach
stará moja, šak ja som z pétržky....kde ja jelenec a nitra...a jelenec nelúbim, tam som bola kedysi na tzv. celorezortných športových hrách...fuj...pamätám si že to bol komárí raj...a kliešťov tam bolo jak nasr...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať