Zavrieť

Porady

Vykonavanie zražky zo mzdy na základe exekučného príkazu

Chcela by som poprosiť o pomoc pri vykonani zrážky zo mzdy zamestnanca . Zamestnanec u nás pracoval na dohodu o vykonani práce od 07/2011, od 5.9 pracuje na polovičný prac.uv., 28.9. prišiel exek.príkaz na vykonavanie zrážok zo mzdy, kedže výplatný termín je 30 následujúceho mesiaca až k tomuto termínu budem vykonávať zražky.( ak sa mýlim opravte ma) Tiež nerozumiem či sa vzťahuje na nás par.74 exe.por. , t.j. , že zamestnávateľ oznámi exekútorovi že nemôže vykonávať zrážky zo mzdy povinného pretože povinný počas 3 mesiacov nepoberá mzdu aspoň v takej výške , aby sa z nej mohli vykonávať zrážky.V exekučnom príkaze nie je uvedené z kolkých tretín, no nie je to prednostna pohľadávka (exekúcia ,Autofinance)a tiež je tu rozpísané zrazené sumy poukazovať následovne sobitne pohladavku s prislušenstvom a osobitne trovy exekúcie. Zamestnanec má polovičný úv. jeho čistá mzda bude 137,28 Eur. , je slobodný a bezdetný. Vypočítala som základnú sumu na povinneho 113,89 po odpočítaní mu ostalo 23,39. Zrážať mu budem 1/3 t.j.7,80 Eur. Ako to nahodiť do POHODY a ako tou zrazenou sumou uspokojit tie rozpísané sumy v exek.príkaze? Ak niekto už nahadzoval a počítal zrážky prosím poraďte mi.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    J+K je offline (nepripojený) J+K

    J+K
    Ako to nahodíš do Pohody, to neporadím, nerobím v nej.

    Ale 7,80€ uhradíš zatiaľ len pohľadávku /istinu/, tak budeš postupovať, kým uspokojíš celú pohľadávku. Až potom prídu na rad úroky, trovy, poplatky.

    Mikapa je offline (nepripojený) Mikapa

    Mikapa
    Ďakujem za pomoc, teraz si uvedomujem , že vlastne už z augustovej výplaty musím zraziť , keďže výplatný termín je 30.9 . Ešte raz ďakujem

    Vykonavanie zražky zo mzdy na základe exekučného príkazu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.