Zavrieť

Porady

Zalozenie SVB - jeden majiteľ

Dobrý deň

Prosím Vás vie mi niekto poradiť ako a či vôbec mam šancu založiť SVB. Problém je v tom že som jediný majiteľ bytového domu. / štvorbytovka / . Koho rada bude pre mňa prijateľná ma u mňa Popradskú kávu Extra Speial 250g
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    SVB vzniká alebo sa zakladá na správu bytového domu. Nehnuteľnosť sa stáva bytovým domom až vtedy, ak jej vlastník prevedie aspoň jeden byt do vlastníctva nájomcu, teda ak je v dome viac vlastníkov bytov alebo nebytových priestorov. To je zmysel spoločenstva - spravovať spoločné časti a spoločné zariadenia.

    Ty nepostupuješ podľa zákona 182/1993, ale podľa občianskeho zákonníka - ak byty prenajímaš. Ak by si skúpil byty v dome, spoluvlastníctvo by splynulo, stal by si sa jediným vlastníkom nehnuteľnosti, ale už nie bytového domu, teda by si nepotrepoval žiadnu správu.

    Hlasovalo 10 pouzivatelov

    Užitočné (10)
    Danielle369, Kvaka, Jozef Štora, Zitulda, Halli, Deganova, verkaz, Stefan2005, belo72, Lubaba
    10

    Halli je offline (nepripojený) Halli

    Halli
    belo72 Pozri príspevok
    Dobrý deň



    Prosím Vás vie mi niekto poradiť ako a či vôbec mam šancu založiť SVB. Problém je v tom že som jediný majiteľ bytového domu. / štvorbytovka / . Koho rada bude pre mňa prijateľná ma u mňa Popradskú kávu Extra Speial 250g
    No zaujímavá otázka ak sa zamyslíš čo je SVB, tak spoločenstvo vlastníkov....ako môžeš byť spoločenstvo ak si jeden ...akože sám so sebou? Parádna partia a prenájom a vyučtovania si hádam urobíš sám , ak nie, niekoho si nájdi
    tej kávy pošli hneď tri kilá a zrnkovú, mám kávovar...
    Naposledy upravil Halli : 30.09.11 at 13:39

    Halli je offline (nepripojený) Halli

    Halli
    Jozef Štora Pozri príspevok
    Obavam sa, ze nezlozis obligatorne organy spolocenstva cize ho nezalozis, ja by som volil spravcu, mam taky dom v Bratislave kde su len najomne byty aj ked ich je 21 a ten spravujem... na zmluvu... a su tam traja majitelia tych 21 bytov...
    Ale samozrejme, SVB nie a správa je dobrá len na to, aby niekto viedol agendu a robil ročné vyúčtovanie...čo v prípade 4 bytov može robiť aj schopejší účtovník....ak nie on sám, lebo tam sa platby za energie môžu rozpočítavať úplne jednoduchým spôsobom a fond opráv si jeden vlastník tvoriť nemusí, stačí mať peniaze na účte z prenájmu

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    belo72 Pozri príspevok
    Dobrý deň

    Prosím Vás vie mi niekto poradiť ako a či vôbec mam šancu založiť SVB. Problém je v tom že som jediný majiteľ bytového domu. / štvorbytovka / . Koho rada bude pre mňa prijateľná ma u mňa Popradskú kávu Extra Speial 250g
    Neviem a načo chceš zakladať SVB, keď si jediný majiteľ a sám o všetkom rozhoduješ?- nájdi si radšej nejakého správcu, SVB je podla mňa u teba zbytočné...

    A tú kávu pošli kilovú, nie 250 gramovú...:-)

    Halli je offline (nepripojený) Halli

    Halli
    belo72 Pozri príspevok
    OK. Ako sa to nedá už viem. Nevie niekto ako by sa to dalo ? Čo ak nastane taká situácia : štyria vlastníci v štvorbytovke založia spoločenstvo. Potom jeden z nich kúpi zvyšné 3 byty takže sa stane vlastníkom všetkých bytov. Spoločenstvo musí zaniknúť ? Aby sa nešpekulovalo prečo ho chcem vytvoriť jeden z dôvodov je aj ľahšie vybavenie úveru - no nie jediný
    Ľudia a s tou kávou – nebuďte nenásytný
    ...a ako chceš v takom SVB registrovať orgány SVB? však rozmyšlaj,že SVB musí mať podľa zákona 182...nejaké náležitosti. Nuž ak my sme nenásytní, tak ty si špekulant a od teba žiadnu kávu nepotrebujem

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    Halli Pozri príspevok
    No zaujímavá otázka ak sa zamyslíš čo je SVB, tak spoločenstvo vlastníkov....ako môžeš byť spoločenstvo ak si jeden ...akože sám so sebou? Parádna partia a prenájom a vyučtovania si hádam urobíš sám , ak nie, niekoho si nájdi
    tej kávy pošli hneď tri kilá a zrnkovú, mám kávovar...
    A prečo by sám nemohol byť ako traja? Niekedy sa to dá...-jeden niečo navrhne, druhý schváli a tretí vykoná :-)))

    Halli je offline (nepripojený) Halli

    Halli
    Stanislav 1975 Pozri príspevok
    A prečo by sám nemohol byť ako traja? Niekedy sa ICH dá...-jeden niečo navrhne, druhý schváli a tretí vykoná :-)))
    ...a ten štvrtý ICH dá všetkých troch na súd, že s tým nesúhlasí

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    Halli Pozri príspevok
    ...a ten štvrtý ho dá na súd, že s tým nesúhlasí
    Ozaj, to sa dá- teoreticky sám na seba podat žalobu? Napr. o určenie vlastníctva k bytu ? :-)

    Fúha, ja som inak už zrelý na psychiatriu...:-)

    Halli je offline (nepripojený) Halli

    Halli
    Stanislav 1975 Pozri príspevok
    Ozaj, to sa dá- teoreticky sám na seba podat žalobu? Napr. o určenie vlastníctva k bytu ? :-)

    Fúha, ja som inak už zrelý na psychiatriu...:-)
    Stando, ty mu to pojdeš potom poistiť proti živelným...a iným pohromám radšej ..ale nehovor že si psycho, zavolal by k rozhodnutiu všetkých štyroch

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Halli Pozri príspevok
    No zaujímavá otázka ak sa zamyslíš čo je SVB, tak spoločenstvo vlastníkov....ako môžeš byť spoločenstvo ak si jeden ...akože sám so sebou? Parádna partia a prenájom a vyučtovania si hádam urobíš sám , ak nie, niekoho si nájdi
    tej kávy pošli hneď tri kilá a zrnkovú, mám kávovar...
    No neviem, či je to niekde stanovené, koľko je minimálny počet v SVB.
    Napríklad v Spoločnosti s ručením obmedzeným môže byť aj jeden spoločník. Tam to funguje.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Stanislav 1975 Pozri príspevok
    Ozaj, to sa dá- teoreticky sám na seba podat žalobu? Napr. o určenie vlastníctva k bytu ? :-)

    Fúha, ja som inak už zrelý na psychiatriu...:-)
    No to by šlo. Máš 100%nú istotu, že vyhráš, nech je verdikt akýkoľvek.
    Aj istotu, že prehráš
    Len remíza je asi vylúčená. Ale možno bude aj predĺženie. A možno aj viackrát.
    Naposledy upravil marjankaj : 30.09.11 at 14:38

    Halli je offline (nepripojený) Halli

    Halli
    marjankaj Pozri príspevok
    No neviem, či je to niekde stanovené, koľko je minimálny počet v SVB.


    Napríklad v Spoločnosti s ručením obmedzeným môže byť aj jeden spoločník. Tam to funguje.
    Nani, to je spoločnosť, nie spoločenstvo v zákone ide o minimálny počet bytov s xxx vlastníkmi pre založenie SVB.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Halli Pozri príspevok
    Nani, to je spoločnosť, nie spoločenstvo
    A ty keď ideš niekde do spoločnosti, tak si tam úplne sama?

    Jozef Štora je offline (nepripojený) Jozef Štora

    správca Jozef Štora
    Obavam sa, ze nezlozis obligatorne organy spolocenstva cize ho nezalozis, ja by som volil spravcu, mam taky dom v Bratislave kde su len najomne byty aj ked ich je 21 a ten spravujem... na zmluvu... a su tam traja majitelia tych 21 bytov...

    martin33AA je offline (nepripojený) martin33AA

    pán martin33AA
    Milovanému štvorjedinému vlastníkovi!
    Viem, že ťa napadla zaujímavá myšlienka, len na ňu možeš aj rýchlo zabudnúť, totiž nemáš troch vlastníkov bytov - ktorý sú rozdielny v "pohlaví" aj najmä v
    menách. predseda može byť hockto aj ja napr. teda stačí ti správca aj to by som mohol byť ja .

    Halli je offline (nepripojený) Halli

    Halli
    martin33AA Pozri príspevok
    Milovanému štvorjedinému vlastníkovi!
    Viem, že ťa napadla zaujímavá myšlienka, len na ňu možeš aj rýchlo zabudnúť, totiž nemáš troch vlastníkov bytov - ktorý sú rozdielny v "pohlaví" aj najmä v
    menách. predseda može byť hockto aj ja napr. teda stačí ti správca aj to by som mohol byť ja .
    Akože? ...v pohlaví /ja,moja mama a moja dcera/ aj v menách /voláme sa všetky Usmievavá/ môžu byť takí istí...musia to byť ale iné osoby martinko

    belo72 je offline (nepripojený) belo72

    belo72
    OK. Ako sa to nedá už viem. Nevie niekto ako by sa to dalo ? Čo ak nastane taká situácia : štyria vlastníci v štvorbytovke založia spoločenstvo. Potom jeden z nich kúpi zvyšné 3 byty takže sa stane vlastníkom všetkých bytov. Spoločenstvo musí zaniknúť ? Aby sa nešpekulovalo prečo ho chcem vytvoriť jeden z dôvodov je aj ľahšie vybavenie úveru - no nie jediný
    Ľudia a s tou kávou – nebuďte nenásytný

    belo72 je offline (nepripojený) belo72

    belo72
    No tu kávu si si zatiaľ nezaslúžil Že som špekulant to si ma chcel uraziť alebo pochváliť

    Halli je offline (nepripojený) Halli

    Halli
    belo72 Pozri príspevok
    No tu kávu si si zatiaľ nezaslúžil Že som špekulant to si ma chcel uraziť alebo pochváliť
    odpovedz si sám...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.