Zavrieť

Porady

Príjem za prenájom pôdy

SZČO podniká v zbere kov. odpadu. Je aj vlastníkom poľnohosp. pôdy, ktorú má v užívaní Poľnohosp. družstvo. Toto PD mu poslalo za užívanie tejto jeho pôdy 11.000,- Sk. Do žiadneho § daň. priznania mi to nepasuje. Čo s tým príjmom ? Má sa to vôbec zdaniť ?
Ďakujem za názory.
Pekný večer želám...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Podľa mňa je to príjem oslobodený od dane. § 9 ods. 1 písm. h. Oslobodené sú príjmy z prenájmu nehnuteľností ak nepresiahnu v zdaň. období päťnásobok životného minima platný k 1.januáru príslušného zdaň.obdobia.

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    Evanka, neviem či sa to dá klasifikovať ako podnikanie. Dúfam že tento názor ešte niekto podporí.
    Ďakujem

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Manual chcela som to prekopírovať citovaný odsek 1, písm.h), ale nedarí sa mi. Pozri sa do toho, myslím, že toto by sa dalo použiť.
    Naposledy upravil ondrejvla : 20.01.06 at 17:43

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    ondrejvla
    Podľa mňa je to príjem oslobodený od dane. § 9 ods. 1 písm. h. Oslobodené sú príjmy z prenájmu nehnuteľností ak nepresiahnu v zdaň. období päťnásobok životného minima platný k 1.januáru príslušného zdaň.obdobia.
    Vlasta ďakujem, pozerám do § 6-8 a na § 9 sa nepozriem
    Pekný večer...

    Evanka je offline (nepripojený) Evanka

    Evanka
    Manual
    Evanka, neviem či sa to dá klasifikovať ako podnikanie. Dúfam že tento názor ešte niekto podporí.
    Ďakujem
    §6 sú príjmy z podnikania a z prenájmu. Za určitých okolností sú oslobodené od dane z príjmu, ako píše Vlastička. Teda patria do §6 ods 3 a oslobodené sú podľa §9

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    Evanka
    §6 sú príjmy z podnikania a z prenájmu. Za určitých okolností sú oslobodené od dane z príjmu, ako píše Vlastička.
    Evanka OK, no stále som mal pred očami zdanenie, Ďakujem

    Evanka je offline (nepripojený) Evanka

    Evanka
    Doplním
    ods 1 písm h)
    podľa § 6 ods. 3 a podľa § 8 ods. 1 písm. a), d) až f), ak nejde o príjmy, z ktorých sa daň vyberá zrážkou, ak úhrn príjmov podľa § 6 ods. 3 a podľa § 8 ods. 1 písm. a), d) až f) znížený o výdavok podľa § 8 ods. 5 a 7 nepresiahne v zdaňovacom období päťnásobok sumy životného minima platného k 1. januáru príslušného zdaňovacieho obdobia; ak takto vymedzené príjmy presiahnu päťnásobok sumy životného minima platného k 1. januáru príslušného zdaňovacieho obdobia, do základu dane sa zahrnú len príjmy nad takto ustanovenú sumu; výdavky nezahrnuté do základu dane, priraďované k sume oslobodených príjmov sa určia v rovnakom pomere, v akom je suma oslobodených príjmov k celkovým príjmom zahrnutým do základu dane,

    Príjem za prenájom pôdy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.