Zavrieť

Porady

Sankcia

Dobrý večer,
Potrebovala by som vedieť akú pokutu môžem dostať, keď som vynechala príjmy v 2. a 3. Q v roku 2005. Teraz som na to prišla a chcem podať dodatočné DP, ide o cca 200 tisíc, čo budem odviesť až teraz.
Máte skúsenosti, budem platiť iba úroky, alebo počula som aj to, že okamžitá pokuta 50 % z 2OO.OOO Sk, je to pravda?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Akosi nerozumiem tvojej otázke. Aké príjmy za rok 2005 ? Veď za rok 2005 sa bude robiť DP len teraz.

    Evanka je offline (nepripojený) Evanka

    Evanka
    lidi
    Dobrý večer,
    Potrebovala by som vedieť akú pokutu môžem dostať, keď som vynechala príjmy v 2. a 3. Q v roku 2005. Teraz som na to prišla a chcem podať dodatočné DP, ide o cca 200 tisíc, čo budem odviesť až teraz.
    Máte skúsenosti, budem platiť iba úroky, alebo počula som aj to, že okamžitá pokuta 50 % z 2OO.OOO Sk, je to pravda?
    Nerozumiem, už si podala DP za rok 2005? A zabudla si v ňom uviesť niektoré príjmy? Alebo za zamestnancov v hlásení?
    Podľa § 39 ods 1
    pred uplynutím lehoty na podanie daňového priznania alebo hlásenia môže daňový subjekt podať opravné priznanie alebo hlásenie. Pre vyrubovacie konanie sa použije opravné priznanie alebo hlásenie a na predchádzajúce priznanie alebo hlásenie sa neprihliada.

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    lidi
    Dobrý večer,
    Potrebovala by som vedieť akú pokutu môžem dostať, keď som vynechala príjmy v 2. a 3. Q v roku 2005. Teraz som na to prišla a chcem podať dodatočné DP, ide o cca 200 tisíc, čo budem odviesť až teraz.
    Máte skúsenosti, budem platiť iba úroky, alebo počula som aj to, že okamžitá pokuta 50 % z 2OO.OOO Sk, je to pravda?
    Otázka je , aké vás čakajú sankcie, keď teraz podáte dodatočné DP do 2.a 3. Q 2005.V týchto q ste neodviedli správne daň na výstupe za dodané služby.
    Podľa zákona 511 /92 správa daní § 35 ods. 1 DU vám vyrubí 3-násobok základnej úrokovej sadzby NBS krát suma neodvedenej dane. Tých 20000 beriem ako dlžnú daň.
    Ak podáte dod. DP tak len polovicu (to je v ods. 3)cca:200000x3x0,03/2 (4,5%)
    Ak vám na to príde až kontrola :200000x3x0,03 (9% z 200 000)
    Sankčný úrok podľa § 35b už nebudete platiť ak to dodatočne DP , ktoré podáte,zaplatíte včas, t.j. do konca mesiaca, v ktorom ho podáte.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    50%-ný postih z dlžnej čiastky pri zvýšenej daňovej povinnosti bol v minulosti v prípade, že na zvýšenie prišla kontrola.

    lidi je offline (nepripojený) lidi

    lidi
    Ďakujem,
    ano, zabudla som uviesť, ide o DPH...
    Ešte raz Vám ďakujem, dobrú noc, pekný víkend...
    e-mail : daskak@centrum.sk Dasa_Kravecova
    ahojte potrebujem poradiť!som na úrade práce, ale už rok pracujem na 5-tinový úväzok(1x do týždňa), chcem sa spýtať či som sa mala nahlásiť aj na daňový úrad, a ak áno čo teraz s tým a aká pokuta/sankcia?? mi hrozí, prosím poradte mi, ďakujem!!!

    emily je offline (nepripojený) emily

    emily
    Dasa_Kravecova
    ahojte potrebujem poradiť!som na úrade práce, ale už rok pracujem na 5-tinový úväzok(1x do týždňa), chcem sa spýtať či som sa mala nahlásiť aj na daňový úrad, a ak áno čo teraz s tým a aká pokuta/sankcia?? mi hrozí, prosím poradte mi, ďakujem!!!
    Keď pracuješ ako zamestnanec, nehlásiš sa na DÚ. Zamestnávateľ Ťa uvádza v prehľadoch.
    e-mail : daskak@centrum.sk Dasa_Kravecova
    aha, ďakujem a teraz prípad mojej kamarátky: ona bola tiež na úrade práce a nahlásila sa že poberá príjem (robí toho bankového poradcu či také čosi), z úradu ju zatiaľ neodhlásili ale mala sa nahlásiť na daňový úrad a tam jej povedali že sa nahlásila neskoro a má zaplatiť nejakú pokutu kolo 2000.- SK.to je v poriadku, keďže nie je ako zamestnancec, však?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.