Zavrieť

Porady

Účtovanie podielu zaplatenej dane z príjmov

Ahojte poraďáci,
chcem sa opýtať, akým spôsobom treba účtovať o príjme peňažných prostriedkov z podielu zaplatenej dane z príjmov v knihe záväzkov. Či tam stačí zaznamenať celkovú sumu, ktorú sme z 2% vyzbierali, alebo postupne zapisovať jednotlivé sumy ako chodili z daňových úradov na účet? Ďakujem za Vaše odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    ksychtik Pozri príspevok
    Ano peňažný denník mi je jasný, ale podľa Opatrenia č. MF/24975/2010-74 sa príjem 2% účtuje aj v knihe záväzkov a to mi nie je jasné. Aj do knihy záväzkov účtujem príjem 2% po jednom?
    kukol som to opatrenie, ktoré platí prvýkrát tento rok a je tam:
    § 22
    Účtovanie podielu zaplatenej dane z príjmov

    (1) O príjme peňažných prostriedkov z podielu zaplatenej dane z príjmov25) sa účtuje v peňažnom denníku a zároveň sa táto skutočnosť účtuje v knihe záväzkov.
    (2) Použitie podielu zaplatenej dane sa účtuje ako výdavok v peňažnom denníku podľa druhu výdavku a zároveň sa účtuje zánik záväzku v príslušnej výške v knihe záväzkov.

    a keď je tak napísané v opatrení mf, tak treba tak účtovať a jednotlivo. v knihe záväzkov asi preto aby bolo čitateľné čerpanie, ktoré je limitované zákonom 595/2003

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    ksychtik Pozri príspevok
    Ahojte poraďáci,
    chcem sa opýtať, akým spôsobom treba účtovať o príjme peňažných prostriedkov z podielu zaplatenej dane z príjmov v knihe záväzkov. Či tam stačí zaznamenať celkovú sumu, ktorú sme z 2% vyzbierali, alebo postupne zapisovať jednotlivé sumy ako chodili z daňových úradov na účet? Ďakujem za Vaše odpovede.
    veď predsa podľa výpisov z banky, tak ako ich jednotlivé dú posielajú z účtov 8180 na účet oz, .... a v peňažnom denníku keďže sme v jú.

    ksychtik je offline (nepripojený) ksychtik

    ksychtik
    ksychtik Pozri príspevok
    Ahojte poraďáci,
    chcem sa opýtať, akým spôsobom treba účtovať o príjme peňažných prostriedkov z podielu zaplatenej dane z príjmov v knihe záväzkov. Či tam stačí zaznamenať celkovú sumu, ktorú sme z 2% vyzbierali, alebo postupne zapisovať jednotlivé sumy ako chodili z daňových úradov na účet? Ďakujem za Vaše odpovede.
    Ano peňažný denník mi je jasný, ale podľa Opatrenia č. MF/24975/2010-74 sa príjem 2% účtuje aj v knihe záväzkov a to mi nie je jasné. Aj do knihy záväzkov účtujem príjem 2% po jednom?

    Majka je offline (nepripojený) Majka

    Majka
    prosim vas kde najdem cele znenie Opatrenia č. MF/24975/2010-74 postup uctovania JU neziskoviek? dakujem.

    Účtovanie podielu zaplatenej dane z príjmov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.