Zavrieť

Porady

Zarastajúci necht na nohe

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
Ahojte, chcela by som sa opýtať niečo ohľadne zarastajúcich nechtov. Viete mi poradiť ako sa toho zbaviť? Prosím také rady ako si ostrihať necht nie ďakujem
Usporiadat
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

pasuliatko Pozri príspevok
Ahojte, chcela by som sa opýtať niečo ohľadne zarastajúcich nechtov. Viete mi poradiť ako sa toho zbaviť? Prosím také rady ako si ostrihať necht nie ďakujem
Bohužiaľ žiadna iná rada na zarastajúce nechty neexistuje - jedine vystrihať. Ani keby si ho nechala vytrhnúť, ti to nepomôže. On narastie znovu taký istý.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
áno čítam o tom kadejaké články... počula som,že plastika je dobrá ale aj keď ti tú určitú časť len vyreže.... uvidím idem dnes k lekárke
0 0
GabiZ GabiZ

GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

Moja dcéra má s tým obrovský problém, bolo obdobie, kedy sme takmer každého pol roka chodili na chirurgiu. Tam jej kúsok zarastajúceho nechta vždy odstránili, robili to vždy ambulantne s tým, že mala potom týždeň prst obviazaný a liečili sme to kúpelmi repík s harmančekom. Keď sa to opakovalo, tak jej chirurg urobil plastiku, t.j. odstránil jej kúsok nechtového lôžka, kde vyrastal vždy "poškodený" necht a odvtedy bol pokoj. Problém bol však pri tom, ak jej náhodou niekto stúpil na ten prst, hneď to začalo zarastať znovu. Je to nekonečný príbeh, ale treba si dávať po takomto zákroku pozor na strihanie nechtov. Teraz ak už cíti, že jej začína niečo vyrastať, vyberá si to sama (je taký mäkký, chrupavkový, ide to samé). Odporúčam naozaj navštíviť chirurga, lebo neodborným zásahom si viac poškodíte.
2 0
GabiZ GabiZ

GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

pasuliatko Pozri príspevok
áno čítam o tom kadejaké články... počula som,že plastika je dobrá ale aj keď ti tú určitú časť len vyreže.... uvidím idem dnes k lekárke
Len doplním, ak by vám robili tú plastiku, t.j. odstránili kúsok nechtového lôžka, nedávajte si to zašiť!!!!! Myslela som, že dcéra príde o rozum večer, lebo sa tam nahromadil hnis a bola to neskutočná bolesť. Ono sa to pekne zahojí aj nezašité. Boli sme to dať otvoriť, vybrali jej hnis a nechali tak. Po dvoch dňoch liečba ako som spomínala. Tak veľa šťastia.
0 0
Nokerla Nokerla

Nokerla je offline (nepripojený) Nokerla

Dolezite je mat zarastajuci prst v sterilnom prostredi.....ja viem, ze stale to nejde, ale vecer treba namocit prst do slanej teplej vody a dobre to vymocit, harmacek a pod. tiez pomozu.....vecer som po kupeli prst namastil aj "ciernou" mastou a prst obviazal. Tym sa dost zabrani hnisaniu. Idealne je mat koncatinu vo vyske nad srdcom, nakolko (napr. prst na nohe) v priebehu dna opuchne a este viac boli a viac zarasta.
Mne uz davali dole necht z palca a zazitok mam do konca zivota :-( .....pri druhom zarastani som postupoval ako som pisal vyssie a necht sam vyrastol a potom uz nezarastal.
ak zarasta velmi a dlho, tak treba to riesit, lebo hrozi aj zapal okostnice.
0 0
BIZAL BIZAL

BIZAL je offline (nepripojený) BIZAL

Myslim, ze je to individualne.
1. Moja mama si bola dat odstranit necht minimalne 2x, teraz necht potrebuje specialnu starostlivost a chodi k pedikerke, ktora sa o to stara...
2. Moj priatel si ho dal odstranit raz a odvtedy mu rastie pekne a nema problem.

Pozor aj na male ponozky, nie len topanky.
1 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
bola som u lekárky a tá zhodnotila,že musím k chirurgovi....
idem k známej čo robí v chirurgickej ambulancii budúci týždeň tak som zvedavá ako to dopadne. mám trošku z toho strach...
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
mne sa to stáva často, rastie pekne a potom začne zarastať nech to ostrihám ako koľvek.... vždy to tak dopadne....
0 0
video1983 video1983

video1983 je offline (nepripojený) video1983

muž
nenosis zlu obuv? vacsinou je to zo zlej obuvi
0 0
kamoska1 kamoska1

kamoska1 je offline (nepripojený) kamoska1

Mne zarastal,aj mi stale zarastá.Dlhé roky som vždy chodila na pedikuru,šikovna pedikérka,ho pekne vystrihla a vybrala.Teraz si to už dlhé roky robím sama,vystrihnem a s pinzetou vyberiem.Niekedy musím íst aj hlbšie do mäsa.Ale ak cítim,že už zarastá,tak hneď už ho vystrihujem a vyberám.Ak ho necham dlhšie,je to väčší problém,aj bolesť.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

keď si pozriem na moje pršťoky a noktyče a prestavím si vaše tak mi je do neviem či som mala niekedy takú patáliu.chcem si predstaviť čo vám tam vlastne zarastá akože ten ostrý kraj nechtu? niekedy som mávala bolačky ked som si strihala noktyče do oblúka, ked som chcela tento stav napraviť a začať strihať tak ako sa má dorovna a už ma to začínalo bolieť tak som si ten bok nechtu tak podvihovala, aby nešiel do kože a kožu so si z boku strihla preč.teraz ked si robím údržbu, kožku pozatláčam a zhrubnutú okolo celého nechtu obstrihám a natriem olivovým olejom.
neviem či som to na písala k pochopeniu
3 0
video1983 video1983

video1983 je offline (nepripojený) video1983

muž
ze udrzbu
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

včera som robila údržbu, mám iba základný náter, neviem aký dať vrchný, už asi jesenný????
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
voľnú, tenisky najčastejšie a tie nie sú tesné
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

a stále zatvorenú tenisku aj v lete?
0 0
video1983 video1983

video1983 je offline (nepripojený) video1983

muž
tak sem tam ju aj otvori nyjee?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ja mám v lete prstyče a noktyče volneaby dýchali a užili si lebo potom budú zase napchaté v botáách
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
nie cez leto sandále otvorené, šlapky.... volné a vzdušné
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

jak je možné, že takáto galiba sa ti spraví, ale v niektorom článku som zazrela, že dedičné....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať