Zavrieť

Porady

Zarastajúci necht na nohe

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
Ahojte, chcela by som sa opýtať niečo ohľadne zarastajúcich nechtov. Viete mi poradiť ako sa toho zbaviť? Prosím také rady ako si ostrihať necht nie ďakujem
Usporiadat
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
branislavp Pozri príspevok
Pasuliatko, že netreba sa báť, povzbudivé slová, ale strach len tak rýchlo a ľahko sa nedá prekonať. Skoré uzdravenie prajem.
je to tak, injekcia sa vydržať dá a potom postačí ibalgin a je to vyriešené... ja už nemám problém...
jasné strach je hrozný nepriateľ... ale dá sa to vydržať... keď to napíšem ja čo mám problém s odberom krvi
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
1Dara Pozri príspevok
hmm ... len nie vzdy chirurg pomoze ... ja uz som bola "na stole" a chirurg nakoniec odmietol rezat, lebo mam na spodku stupaje suchy exem/dermatitidu (ani doktori nevedia urcit co to je) ... ze radsej nech to vydrzim a necham prerast

takze nechty mi priebezne zarastaju ... skrucaju sa dovnutra ... ale nastastie uz davno neboli zapalene
pouzivam brusku ... s tou si zbrusim povrch nechtu a tak je maksi a tvarnejsi + som si nastrihla z jednej strany asi 3 mm od okraja nechet - a vyzera to fajn, ta strana uz nezarasta

mala som aj silikonove nechtove spony ale nikdy sa mi neudrzali dlhsie na nechte ako cca 2 mesiace
tak to áno ale mastičky,kvapky,krémiky,prášky.. na to pomôžu len na určitú dobu ale nevyriešia problém s nechtom...
ten necht sa musí jednoducho vyrezať aby to nezarastalo...
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

pasuliatko Pozri príspevok
tak to áno ale mastičky,kvapky,krémiky,prášky.. na to pomôžu len na určitú dobu ale nevyriešia problém s nechtom...
ten necht sa musí jednoducho vyrezať aby to nezarastalo...
nesuhlasim s tebou ... nemusi sa vzdy vyrezat ... ak necht zarasta ale nie je zapaleny, treba ist za dobrou pedikerkou ... ak je zapaleny tak za koznym lekarom, a ten potom odporuca chirurga
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
1Dara Pozri príspevok
nesuhlasim s tebou ... nemusi sa vzdy vyrezat ... ak necht zarasta ale nie je zapaleny, treba ist za dobrou pedikerkou ... ak je zapaleny tak za koznym lekarom, a ten potom odporuca chirurga
100 ľudí 100 názorov
0 0
Nokerla Nokerla

Nokerla je offline (nepripojený) Nokerla

1Dara Pozri príspevok
nesuhlasim s tebou ... nemusi sa vzdy vyrezat ... ak necht zarasta ale nie je zapaleny, treba ist za dobrou pedikerkou ... ak je zapaleny tak za koznym lekarom, a ten potom odporuca chirurga
Zapal sa na palci objavi uz po par hodinach.
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Nokerla Pozri príspevok
Zapal sa na palci objavi uz po par hodinach.
ano pokial je to infikovane ... necht moze zarastat aj bez zapalu
0 0
Veronika Biliková Veronika Biliková
Síce som sa na túto stránku dostala až pár rokov po zadaní témy, ale snáď môj príspevok pomôže niekomu aj v súčasnosti
Chirurgické odstránenie nie je nutné, ani vystrihávanie nie je správne. Ichtyolovú masť a podobné veci nie je tiež vhodné aplikovať. Keď už máte tzv. divé mäso (hypergranulácia tkaniva) nie je dobré ani močenie rany v repíku, ani mastenie.... treba to skôr vysúšať (samozrejme odstrániť aj tlak na miesto, vhodné obuv, nestláčať prsty dokopy), napr. doma isto máte alpu , alebo hnis pekne vytiahne prerezaný list aloe vera (obviažte ranu na noc). Odborná pedikérka resp. podológ Vám poradia, dajú tamponádu (odľahčia tlak nechtu na nechtové lôžku, spraví sa špona, odporúčam Ross Fraser šponu. Ak by Ste mali záujem o prehľadnejšie info o odbornej starostlivosti o nožičky, odporúčam: www.podiater.sk, www.alila.sk, www.centrumpedikury.sk, www.medi-pedi.sk
Naposledy upravil Veronika Biliková : 29.10.15 at 18:50
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať