Zavrieť

Porady

Účtovanie prenájmu

Dobrý deň,
Mali sme kopírku v prenájme (služby spojene s leasingom a prenájmom zariadení)
- Paušál 3000 výtlačkov – toner bol zadarmo a oprava tiež. Po 4 rokoch nám ho odpredali za zostatkovú cenu, ktorá činili 17 €. Ako to mám zaúčtovať. Prenájom som účtovala ako nájomné zariadenia. Bolo to správne? Ďakujem za odpoveď. Klarka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Dobrý deň,

    mám tento istý problém, ale my sme len teraz zobrali do prenájmu kopírku na 36 mesiacov. Pri začiatku prenájmu kde ste účtovali na aký účet mesačné splátky? Nie je mi to jasné, lebo ja mám informácie, že by sme to mali zaradiť do majetku a normálne odpisovať.

    ďakujem

    zuzi je offline (nepripojený) zuzi

    také celkom obyčajné dievča, čo má rado účtovanie, ale dane nie... ...viac zuzi
    Jedná sa o operatívny prenájom. Doteraz ste to účtovali na 518 ako prenájom a teraz to dáte do drobného majetku. Toto nie je klasický leasing, ten sa účtuje na majetkových účtoch od začiatku a aj sa odpisuje na 551. Váš prípad je iný.

    alex1 je offline (nepripojený) alex1

    alex1
    Neviem, či budem písať v správnej téme, tak ma omluvte, ale neviem nič podobné nájsť.
    Firma A prenajíma firme B automobil ma základe najomnej zmluvy za odplatu. V nájme je len prenájom. Firma B je držiteľom osvedčenia auta na TP a chcela by si účtovať odpisy, opravy, poistenie a ostatné náklady k autu. a Firma A je vlastníkom auta na TP. Ako máme postupovať pri účtovaní vo firme B, nakoľko ho chceme mať v majetku a odpisoch.tejto firmy B.

    alex1 je offline (nepripojený) alex1

    alex1
    alex1 Pozri príspevok
    Neviem, či budem písať v správnej téme, tak ma omluvte, ale neviem nič podobné nájsť.
    Firma A prenajíma firme B automobil ma základe najomnej zmluvy za odplatu. V nájme je len prenájom. Firma B je držiteľom osvedčenia auta na TP a chcela by si účtovať odpisy, opravy, poistenie a ostatné náklady k autu. a Firma A je vlastníkom auta na TP. Ako máme postupovať pri účtovaní vo firme B, nakoľko ho chceme mať v majetku a odpisoch.tejto firmy B.

    prosím skúste niekto

    Účtovanie prenájmu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.