Zavrieť

Porady

Krčové žily - operácia pomocou rádiofrekvenčnej energie

Dobrý deň,lekár mi doporučil operáciu krčových žíl (varixov),ktoré mám na oboch nohách a poniektoré sú hrubé.Chcela by som sa opýtat na novú metódu operácie pomocou rádiofrekvenčnej energie (http://prievidza.sme.sk/c/5015960/bo...-sposobom.html).
Kto má s ňou skúsenosti a aké.Koľko treba doplácať,či niečo prepláca poisťovňa a kde všade ju robia?U nás v Komárne nie.Ako dlho trvá?Je jednodňová alebo sa potom leži v nemocnici?Stále kojím,bude treba prerušiť kojenie?Ďakujem za odpovede,Lucka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    lucka79 Pozri príspevok
    Dobrý deň,lekár mi doporučil operáciu krčových žíl (varixov),ktoré mám na oboch nohách a poniektoré sú hrubé.Chcela by som sa opýtat na novú metódu operácie pomocou rádiofrekvenčnej energie (http://prievidza.sme.sk/c/5015960/bo...-sposobom.html).
    Kto má s ňou skúsenosti a aké.Koľko treba doplácať,či niečo prepláca poisťovňa a kde všade ju robia?U nás v Komárne nie.Ako dlho trvá?Je jednodňová alebo sa potom leži v nemocnici?Stále kojím,bude treba prerušiť kojenie?Ďakujem za odpovede,Lucka
    pravú nohu som si bola dať urobiť v januári a ľavú v novembri minulého roka v susednom okrese -SL, bola som maximálne spokojná a určite by som odporúčala aj iným.....
    doplácala som iba za nadštandardnú izbu a poplatok za hospitalizáciu, nič viac.....všetko je hradené zo ZP....na zákrok majú poradovník, doba čakania je cca 2 mesiace....a ešte chcela som obe nohy naraz urobiť, lekári nesúhlasili, tak som si nohy tak nejako rozdelila.....

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    a ešte ....zákrok trval cca 30 minút....a na druhý deň som išla domkov....

    ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

    medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac ivuliatko
    Pred 2 týždňami na Dvojke vysielali reláciu Medicína - Kŕčové žily nie sú len chybičkou krásy. Boli tam dvaja lekári z Národného ústavu srdcových a cievnych chorôb v Bratislave a odpovedali na telefonické otázky divákov. Niekto sa pýtal aj na cenu rádiofrekvenčnej ablácie a odpoveď bola, že zdravotné poisťovne zákrok preplácajú len do výšky klasickej operácie a zvyšok dopláca pacient, čo je asi 500 € za operáciu jednej nohy. Vraj len ten špeciálny katéter stojí vyše 420 € (je na jedno použitie).
    Naposledy upravil ivuliatko : 16.10.11 at 19:53

    lucka79 je offline (nepripojený) lucka79

    lucka79
    Takže si spokojná s touto metódou,to sa teším,lebo sa na ňu chysám,len neviem ako to vyriešim s tým kojením,keďže sa až na drzhý deň ide domov,ja by som šla hňeď,no ale asi to nebude možne,ufff....

    ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

    medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac ivuliatko
    Kuk na stránku Národného ústavu srdcových a cievnych chorôb:

    http://www.nusch.sk/sk/415/medicina-...hybickou-krasy

    Tu je link na záznam z TV diskusie (furt ma to hádže na záznam relácie z 10. 10. 2011, treba si vpravo v kalendári kliknúť na 3. 10. 2011)

    http://www.stv.sk/online/archiv/medicina?date=2011-10-03&id=46506

    Naposledy upravil ivuliatko : 16.10.11 at 19:14

    lucka79 je offline (nepripojený) lucka79

    lucka79
    Ach bože moj,to je strasne drahe,kde má človek vziať na to peniaze....no potrebujem,vlastne musím podstúpiť operáciu,ale teraz ktorú,mám dve deti a potrebujem biť rýchlo fit,a ešte stále kojím,ktorá operácia a kde je pre mňa lepšia?

    lorelei je offline (nepripojený) lorelei

    lorelei
    Zalezi aj na tom, v akom stave mas tie zily. Ja idem tiez a tiez som to chcela s tym katetrom, ale hned mi doktorka povedala, ze uz v mojom pripade nehrozi, mam moc zahybov na zilach - poskrucane, a tam sa ani s katetrom nedostanu, takze tak. A tiez mam malu 6 mesacnu doma, ael budu mi to robit v Banovciach nad Bebravou, a neviem sa dockat - normalne chirurgicky. Tak drzim palce a konzultuj so svojim doktorom, co je pre teba najlepsie a ci je vobec mozne aj u tebea s katetrom nieco robit. a takisto o plateni, tiez ma kazdy region, alebo hadam uz aj okres tusim ine podmienky . Drzim palce.

    lucka79 je offline (nepripojený) lucka79

    lucka79
    Aj ja držím palce a zároveň ďakujem.
    Tie žily mám tiež poprekrúcané a v zlom škaredom stave,parkrat som mala už aj trombozu,pichala som si dĺho fraxiparine,au.A žily mám všade,aj tam kde nie sú vidieť
    U nás sa operuje len normálne,inak by osm musla do Nitry alebo do Zámkov.
    Ešte raz ďakujem

    Krčové žily - operácia pomocou rádiofrekvenčnej energie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.