Zavrieť

Porady

dodatočné prihlásenie zamestnanca

Dobrý deň, živnostník mi teraz povedal, že už tri mesiace "zamestnáva" zamestnanca na TPP, lenže až doteraz som o ňom vôbec nevedela... Chce, aby som ho dodatočne prihlásila od júna 2011, dá sa to vôbec? a ak áno, má s tým niekto skúsenosti?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Llívia je offline (nepripojený) Llívia

    Llívia
    maja Pozri príspevok
    No neviem, veď 1.7. bolo v nedeľu a keď ho dnes prihlási s týmto dátumom, tak to snáď v SP nebudú riešiť, či ?
    Už skoro hodinu sa neviem prihlásiť do el.podateľne.
    Majú výpadok elektriny. Vraj mám skúsiť tak o hodinu.
    maja ďakujem

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    Samozrejme, že sa to dá, ale znamená to pokuty. Sociálna poisťovňa teraz ide po pokutách bez milosti. Daňový úrad detto. Ten DÚ spomínam, kvôli prípadnej potrebe doplnenia registrácie na daň z príjmov zo záv. činnosti. Tú možno nemá onen živnostník.

    Prihláška zamestnávateľa a prihláška zamestnanca na Soc. a ZP sa vypisuje normálne, klasicky. Len výrazne po termíne.

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    Ešte doplním : poponáhľal by som sa. beží termín na podanie "Prehľadu ... " na DÚ. Túto pokutu si môže "živnostník" ešte ušetriť.

    vlčica2 je offline (nepripojený) vlčica2

    vlčica2
    ďakujem, lenže ten živnostník už v týchto mesiacoch zamestnával dohodárov. prihlášku zamestnanca na Soc. a ZP chápem, lenže čo s mesačnými výkazmi do SP a ZP, mám ich podať ako dodatočné alebo opravné...?
    ešte raz ďakujem za odpoveď

    Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

    Ivenka
    Opravné výkazy na SP a ZP a takisto aj Prehľad na DU za 2,Q ak bola zrazená daň.

    Llívia je offline (nepripojený) Llívia

    Llívia
    STRELEC Pozri príspevok
    Samozrejme, že sa to dá, ale znamená to pokuty. Sociálna poisťovňa teraz ide po pokutách bez milosti...
    Má niekto skúsenosť s tým, že by Sociálna poisťovňa dala pokutu za neskoré prihlásenie zamestnana, ak ide iba o jeden deň? Ide o to, že firma má dohodára (je prihásený v Soc. poisťovni), keby ho zobrala do HPP od dnes, tak príde o 2 dni dovolenky (keby bol v HPP od 1.7., tak o dovolenku nepríde).

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Llívia Pozri príspevok
    Má niekto skúsenosť s tým, že by Sociálna poisťovňa dala pokutu za neskoré prihlásenie zamestnana, ak ide iba o jeden deň? Ide o to, že firma má dohodára (je prihásený v Soc. poisťovni), keby ho zobrala do HPP od dnes, tak príde o 2 dni dovolenky (keby bol v HPP od 1.7., tak o dovolenku nepríde).
    ÁNo, dáva pokuty za neskoré prihlásenie. A k tej druhej otázke, kedže nebude mať odpracovaný celý mesiac, teda od 1.7.-, do nároku na PČ dovolenky sa júl nebude počítať.

    Llívia je offline (nepripojený) Llívia

    Llívia
    Tweety Pozri príspevok
    ÁNo, dáva pokuty za neskoré prihlásenie. A k tej druhej otázke, kedže nebude mať odpracovaný celý mesiac, teda od 1.7.-, do nároku na PČ dovolenky sa júl nebude počítať.
    To nebola otázka, ale konštatovanie A s predpokladom, že zamestnanec odpracuje aspoň 60 dní, čiže bude mať nárok na dovolenku za kalendárny rok (pomernú časť). Zamestnávateľ ho nechce o tie dva dni "ukrátiť", tak snáď bude SP milosrdná a pokutu za jeden deň nedá.

    maja je offline (nepripojený) maja

    maja
    No neviem, veď 1.7. bolo v nedeľu a keď ho dnes prihlási s týmto dátumom, tak to snáď v SP nebudú riešiť, či ?
    Už skoro hodinu sa neviem prihlásiť do el.podateľne.
    Naposledy upravil maja : 02.07.12 at 08:53

    dodatočné prihlásenie zamestnanca

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.