Zavrieť

Porady

Daňový zálohový list

Prosím o radu,
vždy nám chodili za tovar zálohové faktúry (na celú sumu tovaru - predplatba) - bez uplatnenia DPH. No teraz sme zaplatili za tovar ktorý nám však bol dodaný až na druhý mesiac a ony mi poslali na konci mesiaca Daňový zálohový list s rozpísaným DPH. Na konečnej faktúre je na konci napísané aj pri DPH aj pri základe už uplatnené.
Ako to mám zaúčtovať - mám POHODU keď ja pri zálohových faktúrach neviem udávať DPH?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ALIBABKA je offline (nepripojený) ALIBABKA

    ALIBABKA
    Daňový zálohový list je už daňový doklad vystavený na základe prijatej úhrady , ktorú ste uhradili podľa zálohovej faktúry , čiže platba skôr ako dodanie. Táto fa je už ako riadna faktúra a preto ju nemôžete zapisovať medzi zálohové fa.Neviem ako je to v pohode, ja mám iný program , v ktorom na to mám samostatný modul označený ako daňové doklady.Ak tam nemáte takúto možnosť založte si iný číselný rad v prijatých faktúrach

    Daňový zálohový list

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.