Zavrieť

Porady

TV bez kablov na signal

Zdravim Vas,
moc sa nevyznam do TV signalov a pod. Popisem moju situaciu. Chcem si do spalne si zavesit TV ale nechcem tahat kabel na TV signal... Existuje nieco, kde sa da potiahnut TV signal ,,vzduchom"? Mam na opacnej strane bytu zavedenu pripojku z UPC a tak isto mam tam aj satelit (skylink).

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    pri tolkych problemoch a cenach pridavnych komponentov si radsej potiahnem kabel a mam pokoj + 100%nu stabilitu bez vypadkov

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    kvalitar Pozri príspevok
    Zdravim Vas,
    moc sa nevyznam do TV signalov a pod. Popisem moju situaciu. Chcem si do spalne si zavesit TV ale nechcem tahat kabel na TV signal... Existuje nieco, kde sa da potiahnut TV signal ,,vzduchom"? Mam na opacnej strane bytu zavedenu pripojku z UPC a tak isto mam tam aj satelit (skylink).

    Dakujem
    Áno, dá sa, no treba presne vedieť, čo chceš. Ak máš pripojenie na skylink vo vedľajšej miestnosti a chceš len TV presunúť do inej miestnosti, tak ti postačí takýto AV Transmitter - prenáša obraz a zvuk na diaľku jedným smerom a druhým smerom prenáša IR signál z diaľkového ovládača, takže z tej miestnosti môžeš ovládať ten satelitný receiver.

    http://www.amazon.com/RF-Link-AVS-5811-5-8GHz-Transmission-Repeater/dp/B0002EXJ8Y



    Ak ale chceš mať TV aj v tej prvej izbe aj vo svojej, tak budeš môcť sledovať na oboch TV prijímačoch len rovnakú stanicu súčasne. Ak chceš na oboch sledovať iný program, tak treba ešte iné dodatočné riešenie (ešte jeden receiver).
    Naposledy upravil Chobot : 10.10.11 at 11:04

    kvalitar je offline (nepripojený) kvalitar

    kvalitar
    No mam televizor v obyvacke ale chcem mensi do spalne. Neexistuje nieco (nejake receiver) kde by som pichol kabel (upc) v obyvacke a zasa nejaky klucik ktory by som pichol do telky v spalni a medzi sebou vzduchom by to komunikovalo???? (vyzera dost strasne tato veta )) )

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    kvalitar Pozri príspevok
    No mam televizor v obyvacke ale chcem mensi do spalne. Neexistuje nieco (nejake receiver) kde by som pichol kabel (upc) v obyvacke a zasa nejaky klucik ktory by som pichol do telky v spalni a medzi sebou vzduchom by to komunikovalo???? (vyzera dost strasne tato veta )) )
    Aký produkt od UPC máš? Káblovku UPC Digital? Alebo prijímaš signál cez satelit?

    kvalitar je offline (nepripojený) kvalitar

    kvalitar
    Mam kablovku UPC ale analog(normalne cez koax, nie satelit), to je zadarmo pretoze berem od nich internet...

    lužkin je offline (nepripojený) lužkin

    lužkin
    kvalitar Pozri príspevok
    No mam televizor v obyvacke ale chcem mensi do spalne. Neexistuje nieco (nejake receiver) kde by som pichol kabel (upc) v obyvacke a zasa nejaky klucik ktory by som pichol do telky v spalni a medzi sebou vzduchom by to komunikovalo???? (vyzera dost strasne tato veta )) )
    Myslím, že signál skylink by šiel prenášať aj bez káblov, ale potrebuješ dva satelitné prijímače plus zariadenie na prenos signálu. Pozri si obchody so satelitnou technikou.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    kvalitar Pozri príspevok
    Mam kablovku UPC ale analog(normalne cez koax, nie satelit), to je zadarmo pretoze berem od nich internet...
    Tak s tým bude bohužiaľ problém. Totiž signál z "kábla" káblovky nie je možné konvertovať dostupnými zariadeniami tak, aby bol prenesený bezdrôtovo. Musel by si na mieste, kde končí kábel pripojiť zariadenie - externý TV tuner, niečo takéto:

    http://www.bwelectronics.sk/notebooky-pc/manhattan-lcd-tv-converter-tuner/

    alebo prípadne takéto:

    http://www.svethardware.cz/art_doc-81500995B0402C9FC125725800252EE6.html

    http://www.alza.sk/leadtek-winfast-palmtop-dtv200-h-d121302.htm#foto

    http://tv-tunery.heureka.sk/avermedia-avertv-hybrid-ultra-m039/

    a na neho zapojiť to zariadenie, ktoré som uviedol vyššie. To potom prenesie konkrétnu vybranú stanicu z tunera na obrazovku. Tým pádom ale prestaneš využívať tuner zabudovaný v TV, jeho funkciu preberie ten externý tuner.
    Naposledy upravil Chobot : 11.10.11 at 12:03

    TV bez kablov na signal

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.