Zavrieť

Porady

Aka hrubka steny pivnice?

Zdravim Vas,
povodne sme mali naprojektovany na steny pivnice Durisol, no neskor sme zvazili, ze by boli lepsie betonove debniace tvarnice + zateplenie. Betonove jadro v Durisole je hrube 12cm. Stacia teda debniace tvarnice siroke 20cm? Mne to vychadza tak, ze by to bolo este pevnejsie, no zatial som sa stretol len s tym, ze sa davaju na pivnicu v sirke 30cm.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kurizon je offline (nepripojený) kurizon

    kurizon
    tomu som nerozumel. Ide mi skor o to, ci staci ta 20ka, alebo to neunesie? Na pivnici bude stat este prizemie a podkrovie.

    kezeso je offline (nepripojený) kezeso

    obchodník kezeso
    Zabuduj do stien pivnice odvodňovacie tehlové rúry, dobre sa do nich vkladajú fľaše na ležato.

    kurizon je offline (nepripojený) kurizon

    kurizon
    nebude to pivnica ako za starych cias, myslim tym, ze tam nebudeme skladovat zeleninu a vino. Bude tam aj okno, a skor to bude vyuzivane na take volnocasove ucely, cize aj zateplene a vykurovane. Viem ze by som sa asi mal statika spytat, ale stale mi vrta v hlave, ci tam staci ta 20cm tvarnica zaliata betonom+zelezo. Ved niekto to uz musel stavat, ci?

    81janka je offline (nepripojený) 81janka

    večný študent 81janka
    My akurat pracujeme na pivnici a davali sme najskor 15-ky (so zelezom a zaliate betonom), potom sme lepili zvnutra izolaciu a na nu pojde opät poter a vytiahnut mury z 15-tok (so zelezom a betonom). Pivnica je velka cca 5 x 5 m, ma okno a sluzit bude ako kotolna a dielna (v bungalove). Takto nam to odobrili.

    kurizon je offline (nepripojený) kurizon

    kurizon
    Takze ak tomu dobre rozumiem, vy mate stenu v pivnici (smerom zvonka dnu) 15cm zelezobeton, izolacia, poter a este raz 15cm zelezobeton? A aku izolaciu myslite? Proti vode alebo tepelnu (polystyren)?

    81janka je offline (nepripojený) 81janka

    večný študent 81janka
    Presne tak. Izolacia proti vode - lepili sme tam take "asfaltove pasy" na penetracny nater.

    štátny je offline (nepripojený) štátny

    štátny
    Stavbu zásadne realizujte podľa projektu. Pochybujem, že v projekte méte 20cm tvárnice. Pokiaľ chcete čokoľvek meniť, tak len zo súhlasom prjektanta a staveb. dozora.
    Prajem všetko dobré.

    Aka hrubka steny pivnice?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.