Zavrieť

Porady

cena za projekt vykurovania domu

Zdravim,

planujeme si dat elektricke podlahove kurenie a bolo nam poradene, ze este predtym by sme si mali dat urobit projekt od nejakeho 'elektrikara'.
Mate niekto skusenosti a aka je priblizna cena?
Vdaka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    comodo je offline (nepripojený) comodo

    comodo
    Projekt by nemal robit hociaky elektrikar ,ale tenco toto bezne robieva. Zohnal by som ho u toho , co tieto vykurovacie kable predava. Netvrdim ze sam to clovek neurobi ,ale moze sa stat, ze ten projekt bude treba predlozit ci ku kolaudaci , v pripade poziaru a pod. Cenu Vam da jedine ten elektrikar.

    tienik je offline (nepripojený) tienik

    tienik
    Pri elektrickom kureni su na projekt potrebny dvaja. Kurenar, co zrata straty a urci potrebne prikony do miestnosti a projektant elektro co na zaklade podkladov kurenara pokryje pozadovane vykony vykurovacimi kablami, doriesi regulacie, kabelaz a istenie.
    Bez takejto spoluprace je to tapanie v tme a akcie typu "to musi stacit"

    skyle je offline (nepripojený) skyle

    skyle
    ja som platila 130 eur konktretne Kosice, dom o rozlohe 7x11m2, dvojpodlazny. Elektricke podlahove kurenie na prizemy + radiator v obyvacke a elektricke podlahove kurenie na prvom poschodi (spalna, satnik, 2xkupelna, radiatory v 2 dalsich izbach a na schodisku)
    navrhoval mi tiez tepelne cerpadlo voda - vzduch
    V sprave mam vypocitane tepelne straty 8642 W, rocnu spotrebu na vykuroanie 16,98MW/r a spotrebu pre ohrev 5,22MW/rok.
    Dufam ze som pomohla.

    Edo1 je offline (nepripojený) Edo1

    Edo1
    Ahoj. My máme elektrické podlahové kúrenie, zatial ešte nespustené. Ako 1. som si dal spočítať tepelné straty domu- robil mi to človek, čo realizuje energetické certifikáty- energet. certifik. budete aj tak potrebovať a my sme sa dohodli, že toto mi potom odčíta z ceny certifikátu.
    Keď som mal straty- tak som išiel za region. predajcom- a ten navrhol výkon kúrenia v konkrétnych miestnostiach- bolo to bezplatne. E

    cena za projekt vykurovania domu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.