Zavrieť

Porady

Divna vypoved

Chcem sa spytat ako je to v dnesnej dobe s vypovedou , vcera som dostal divnu vypoved a neviem vobec ako to je , som cital ze zamestnanec si moze vybrat ci chce odstupne alebo vypovednu lehotu , mozte mi poradit ako to je ?

Vec: Rozviazaniepracovného pomeru výpoveďou z organizačných dôvodov.
<o:p> </o:p>
V dôsledku ukončenia činnostiv oblasti bla bla bla ... Vám oznamujem, žes Vami rozväzujem pracovný pomer z organizačných dôvodov podľa § 63ods.1 pís.a) Zákona 311/2001 Z.z. v znení neskorších predpisov.
Výpovedná lehota je podľa § 62ods.2 v trvaní 1 mesiac.
Pracovný pomer končí 30.11.2011.

je to s naozaj pravne v poriadku ? preco sa ma nikto nespytal ci chcem vypovednu lehotu alebo odstupne ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    whiscool Pozri príspevok
    Dakujem velmi pekne este Vas chcem poprosit existuje aj nejake original tlacivo ktorym vypisem ziadost o vyplatenie odstupneho ci to len vlastnymi slovami ?
    A posledna vec je zamestnavatel povinny prijat taketo riesenie , ci moze povedat ja ti nedam nic a budes robit do 30.11.2011
    tlacivo neexistuje.
    Napises si riadnu ziadost na zamestnavatela, ze podla
    § 76 ZP ods. 2 vzhladom na vypoved podla par. xx prevzatu dna xx.xx.xx ziadas o ukoncenie PP dohodou k 31.10.2011 a o vyplatenie jednomesacneho odstupneho.

    Zamestnavatel je povinny takejto ziadosti vyhoviet.
    Ziadost musis dorucit zamestnavatelovi najneskor 31.10.2011.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    whiscool Pozri príspevok
    Chcem sa spytat ako je to v dnesnej dobe s vypovedou , vcera som dostal divnu vypoved a neviem vobec ako to je , som cital ze zamestnanec si moze vybrat ci chce odstupne alebo vypovednu lehotu , mozte mi poradit ako to je ?

    Vec: Rozviazaniepracovného pomeru výpoveďou z organizačných dôvodov.
    <o:p></o:p>
    V dôsledku ukončenia činnostiv oblasti bla bla bla ... Vám oznamujem, žes Vami rozväzujem pracovný pomer z organizačných dôvodov podľa § 63ods.1 pís.a) Zákona 311/2001 Z.z. v znení neskorších predpisov.
    Výpovedná lehota je podľa § 62ods.2 v trvaní 1 mesiac.
    Pracovný pomer končí 30.11.2011.

    je to s naozaj pravne v poriadku ? preco sa ma nikto nespytal ci chcem vypovednu lehotu alebo odstupne ?
    pozri si toto...je to nové od 01092011
    § 76 ZP
    Odstupné a odchodné

    Na začiatok

    (1) Zamestnávateľ poskytne zamestnancovi odstupné, ak sa pracovný pomer skončí dohodou z dôvodov uvedených v § 63 ods. 1 písm. a) alebo písm. b) alebo z dôvodu, že zamestnanec stratil vzhľadom na svoj zdravotný stav podľa lekárskeho posudku dlhodobo spôsobilosť vykonávať doterajšiu prácu. Zamestnancovi podľa prvej vety patrí odstupné najmenej v sume, ktorá je násobkom jeho priemerného mesačného zárobku a počtu mesiacov, počas ktorých by trvala výpovedná doba podľa § 62.

    (2) Ak bola zamestnancovi daná výpoveď z dôvodov uvedených v odseku 1, zamestnanec má právo pred začatím plynutia výpovednej doby požiadať zamestnávateľa, aby sa pracovný pomer skončil dohodou. Tejto žiadosti je zamestnávateľ povinný vyhovieť. Zamestnancovi patrí odstupné najmenej v sume, ktorá je násobkom jeho priemerného mesačného zárobku a počtu mesiacov, počas ktorých by trvala výpovedná doba podľa § 62.
    Naposledy upravil Mila123 : 13.10.11 at 05:20

    whiscool je offline (nepripojený) whiscool

    whiscool
    no to je pekne co si napisal ale nerozumiem tomu ani prd, ja sa pytam ci mam narok na odstupne z ci ta vypoved ktoru mi dal splna vsetky predpisy

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    whiscool Pozri príspevok
    no to je pekne co si napisal ale nerozumiem tomu ani prd, ja sa pytam ci mam narok na odstupne z ci ta vypoved ktoru mi dal splna vsetky predpisy
    podľa mňa áno, výpeveď je v poriadku....
    ty máš právo, pred začiatkom plynutia výpovednej lehoty požiadať zamestnávateľa o vyplatenie odstupného a ukončenie PPV .....musí ti vyhovieť...
    inak ak nepožiadaš ukončí s tebou PPV k 30112011 bez odstupného......
    Naposledy upravil Mila123 : 13.10.11 at 05:05

    Hansa je offline (nepripojený) Hansa

    Hansa
    whiscool Pozri príspevok
    zamestnany som od 1.12.2010 a mam zmluvu na dobu neurcitu cize takmer rok
    -jednomesačná výpoveď je v poriadku.

    whiscool je offline (nepripojený) whiscool

    whiscool
    Hansa Pozri príspevok
    -jednomesačná výpoveď je v poriadku.
    a mozem ziadat dvojmesacne alebo len jednomescne odstupne ? Ak ano akou formou ?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    je tam preklep............k 30.11.2011 skončí PP.
    Zam-eľ sa nič pýtať nemusí.
    Ty máš právo a ak ho chceš využiť, tak do konca októbra na tvoj podnet uzavriete dohodu o ukončení PP k 31.10.2011 a dostaneš 1-mesačné odstupné.
    Ak vieš napísať žiadosť o odstupné /v zmysle predchádzajúcej vety, tak to napíš a chod za zam-ľom už aj so žiadosťou.
    Aby to bolo jasné - nie je možný súbeh zamestnania vo výpovednej dobe a odstupného, je to BUĎ-ALEBO..
    ================
    medzitým si napísal dalsiu otázku:
    nie nemôžeš chcieť odstupné za viac mesiacov, než trvá vyp.doba.
    Nakoľko pracuješ menej ako rok, tak je to len mesiac.
    Rozdiel je len v rom, že dostaneš peniaze bud za prácu v novembri, alebo dostaneš peniaze, aj ked nebudeš už pracovať.
    Naposledy upravil KEJKA : 13.10.11 at 05:13

    whiscool je offline (nepripojený) whiscool

    whiscool
    Ok tak ze do konca mesiaca musim poziadat o jednomesacne odstupne a tim padom neskoncim 30.11.2011 ale 31.10.2011 ak to teda chapem spravne
    Nemozem ziadat dvojmescne ?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    chápeš správne a doplnenie je v predch.príspevku..........

    whiscool je offline (nepripojený) whiscool

    whiscool
    Dakujem velmi pekne este Vas chcem poprosit existuje aj nejake original tlacivo ktorym vypisem ziadost o vyplatenie odstupneho ci to len vlastnymi slovami ?
    A posledna vec je zamestnavatel povinny prijat taketo riesenie , ci moze povedat ja ti nedam nic a budes robit do 30.11.2011

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ak to sthneš do konca oktobra, zam-eľ je povinný ti vyhovieť.
    Napíš vlastnými slovami, tlačivo neexistuje, pokiaľ viem, zmena platí len od 1.9.2011. Nenechávaj to na posledný týždeň, deň. Choď za zam-ľom osobne hneď, isto bude vedieť, o čo ide, možno tlačivo alebo dohodu má pre teba pripravenú.
    Podpíš len takú dohodu, kde bude jasne napísané
    - koniec PP 31.10.2011
    a
    - zam-eľ vyplatí odstupné vo výplatnom termine na mzdy za oktober 2011.
    Naposledy upravil KEJKA : 13.10.11 at 05:28 Dôvod: preklepy, sprehľadnenie textu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.