Zavrieť

Porady

KR pri uctovnej zavierke

Dobry den poradaci.
Chcela by som vas poprosit o radu. Vsetkych tych ktori vediete bankove ucty v cudzich menach....ako robite prepocet na konci roka pri uctovnej zavierke? Robi vam system automaticky KR alebo ho robite rucne.
Moj priklad: na konci roka som mala stav na ucte Danskych korun 23,74 DKK ktore boli k zauctovane kurzom 7,2158 tj 3,29 EUR. Na konci roka bol kurz ECB k 31.12.2010 7,4535, Teda to vychadzalo 3,19 EUR. Po rucnej uprave KR mi ale potom logicky nesedel konecny zostatok DKK oproti vypisu z banky. Ja som uvadzala 23,02 DKK a na vypise bolo 23,74 DKK. Ako postupujete vy? mozete mi opisat vas postup? Dakujem Vam velmi pekne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    Ak k 31.12.2010 máš na účte DKK 23,74, získané kurzom 7,2158, tak majú hodnotu 3,29 Eur. K dňu účtovnej závierky ich musíš preceniť kurzom platným k tomuto momentu. Teda prepočítaš 23,74 : 7,4535 = 3,1851 % 3,19 vypočítaš kurzový rozdiel 3,29 – 3,19 = 0,10 Eur a zaúčtuješ ho ako 563/221A = 0,10 Eur. Suma DKK sa nemení nijako, zostáva v nominálnej hodnote. Mení sa iba ocenenie zostatku bežného účtu DKK v Eur. O kurzových rozdieloch sa v cudzej mene neúčtuje, iba v tuzemskej mene.

    ynna je offline (nepripojený) ynna

    ynna
    Dakujem za prispevok. Medzicasom som zistila ze system bol zle nastaveny a kombinoval mi EUR s DKK preto mi pokratil aj vysledok DKK. Ja som to uctovala v EUR a presne tak ako pisete...lenze ending balance v DKK mi to posahalo a tak som patrala ci bol zle moj postup alebo nastavenie. Uz sa pracuje na oprave a dufam, ze tento rok uz bude ok.
    dakujem!!!

    KR pri uctovnej zavierke

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.