Zavrieť

Porady

Dohoda a živnosť

Dobré ránko, chcela by som sa poradiť. Ideme si otvoriť videopožičovňu ako FO v JÚ. Budeme tam mať jednu dohodárku na 2 dni v týždni a potom jednu slečnu, ale teraz neviem ako to máme urobiť s ňou. Vychádza jej to skoro 8 hodín denne - môže ísť aj napriek tomu na dohodu alebo bude lepší pracovný pomer?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Nakoľko to bude opakujúca sa činnosť , mala by to byť pracovná zmluva na kratší pracovný úväzok. Pokiaľ uzavriete DoVP , tak to bude len na vašom rozhodnutí a prípadnom zdôvodnení .
    Už veľa krát sa tu táto téma preberala , pozri PORADU .
    Myslím, že by bolo lepšie kvôli kontrole na HPP pretože tam bude 8 hodín denne.Alebo je možnosť na DOVP tam je 300 hodín do roka a to by jej vychádzalo, keď dobre počítam 37,5 kalednárných dní. 300/8= 37,50 takže asi 1 apol mesiaca. A potom prijať znovu niekho zas na DOVP:

    Tanenka je offline (nepripojený) Tanenka

    Tanenka
    Ako tak čítam, tak asi predsa len by to bolo lepšie na HPP. No konkrétne to vychádza na 7 hodín denne a v tom asi musím počítať aj obednú pauzu. Dá sa na takéhoto zamestnanca zobrať aj dotácia z úradu práce, pokiaľ máme tohto zamestnanca z úradu práce - a poskytuje sa to aj živnostníkom?

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Tanenka
    Ako tak čítam, tak asi predsa len by to bolo lepšie na HPP. No konkrétne to vychádza na 7 hodín denne a v tom asi musím počítať aj obednú pauzu. Dá sa na takéhoto zamestnanca zobrať aj dotácia z úradu práce, pokiaľ máme tohto zamestnanca z úradu práce - a poskytuje sa to aj živnostníkom?

    Niečo poskytujú , ale upredňostnujú výrobné firmy , ale videopožičovňu ,... neviem či by ste uspeli . Treba zájsť osobne na úrad práce a informovať sa .

    Tanenka je offline (nepripojený) Tanenka

    Tanenka
    OK - ďakujem za rady. A keď sa tu tak vyznáte, poradíte mi kde by som našla všetky info ohľadom toho aké knihy na účtovanie budem potrebovať a tak?

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    Tanenka
    OK - ďakujem za rady. A keď sa tu tak vyznáte, poradíte mi kde by som našla všetky info ohľadom toho aké knihy na účtovanie budem potrebovať a tak?
    Pozri si celú Poradu, prelistuj jednotlivé témy (napr. celé Jednoduché účtovníctvo ), účtovné programy a najmä sa skús zorientovať aj cez Vyhľadávanie, alebo Rozšírené vyhľadávanie.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.