Zavrieť

Porady

Samozdanenie a prepočet FA - súrne

Dobrý deň. Mám faktúru od dodávateľa z ČR, nákup tovaru. Dodávateľ z ČR /platca DPH/ vystavil faktúru v českých korunách bez DPH, čo je správne, lebo aj odberateľ zo SR je platca DPH. Takže ja potrebujem poradiť u účtovaní odberateľa /platca DPH, v JU/ - samozdanenie.
Faktúra je vyhotovená a dátum zdan.plnenia je 29.09.2011 v hodnote 5.055,- CZK. Kurzom z ktorého dňa spravím samozdanenie? A keď bola uhradená z účtu, tak nebudú zhodné kurzy pri samozdanení a uhradení z účtu. Poradíte? Ďakujem pekne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    janaGT Pozri príspevok
    chcem sa poradiť ohľadom samozdanenia,
    ak mám sumu na fa s dátumom dodania 30.9., ktorá bola platená v hotovosti tiež 30.9.11 sumu 2 117,46 ,- eur, tak samozdanenie urobím 2117,46 * 20%, 2117,46 dám do r. 7, 423,49 dám do r. 8 a 21, správne to chápem?
    ( dodanie tovaru z poľska, dodavateľ aj odberateľ sú platcami DPh, fa nám vystavil bez DPH )
    Podľa mňa to máš správne. Nadobúdaš tovar v tuzemsku z iného ČS podľa §11. Podľa §69 ods. 6 si povinná platiť daň.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ejo Pozri príspevok
    Dobrý deň. Mám faktúru od dodávateľa z ČR, nákup tovaru. Dodávateľ z ČR /platca DPH/ vystavil faktúru v českých korunách bez DPH, čo je správne, lebo aj odberateľ zo SR je platca DPH. Takže ja potrebujem poradiť u účtovaní odberateľa /platca DPH, v JU/ - samozdanenie.
    Faktúra je vyhotovená a dátum zdan.plnenia je 29.09.2011 v hodnote 5.055,- CZK. Kurzom z ktorého dňa spravím samozdanenie? A keď bola uhradená z účtu, tak nebudú zhodné kurzy pri samozdanení a uhradení z účtu. Poradíte? Ďakujem pekne.
    Fa prepočítaš kurzom z predch. dňa dodania.

    Ejo je offline (nepripojený) Ejo

    Ejo
    Takže prepočítam kurzom z 28.09.2011, aj nárok na odpočet bude 28.09.2011. A čo s rozdielom, keď z účtu je strhnutá iná suma, ako pri prepočte? Ďakujem.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ejo Pozri príspevok
    Takže prepočítam kurzom z 28.09.2011, aj nárok na odpočet bude 28.09.2011. A čo s rozdielom, keď z účtu je strhnutá iná suma, ako pri prepočte? Ďakujem.
    Tu môžem mať jedine KR medzi faktúrou a jej zaplatením. Ten potom zaúčtuješ ako výnos, alebo ako stratu.

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    chcem sa poradiť ohľadom samozdanenia,
    ak mám sumu na fa s dátumom dodania 30.9., ktorá bola platená v hotovosti tiež 30.9.11 sumu 2 117,46 ,- eur, tak samozdanenie urobím 2117,46 * 20%, 2117,46 dám do r. 7, 423,49 dám do r. 8 a 21, správne to chápem?
    ( dodanie tovaru z poľska, dodavateľ aj odberateľ sú platcami DPh, fa nám vystavil bez DPH )
    Naposledy upravil janaGT : 20.10.11 at 11:15

    minarici je offline (nepripojený) minarici

    minarici
    Ahoj! Mám rovnaký problém a chcem sa spýtať aké je správne účtovanie tohto prípadu v PU.
    Ďakujem

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    minarici Pozri príspevok
    Ahoj! Mám rovnaký problém a chcem sa spýtať aké je správne účtovanie tohto prípadu v PU.
    Ďakujem
    Aký rovnaký problém? Na ktorý príspevok reaguješ?

    Jana1303 je offline (nepripojený) Jana1303

    Jana1303
    zk24 Pozri príspevok
    Podľa mňa to máš správne. Nadobúdaš tovar v tuzemsku z iného ČS podľa §11. Podľa §69 ods. 6 si povinná platiť daň.
    ...aj ja to takto samozdaňujem.....

    minarici je offline (nepripojený) minarici

    minarici
    Ospravedlňujem sa vôbec som si to neuvedomila, ale potrebovala by som si ujasniť účtovanie prípadu samozdanenia ako je to správne zaúčtované v PU.


    chcem sa poradiť ohľadom samozdanenia,
    ak mám sumu na fa s dátumom dodania 30.9., ktorá bola platená v hotovosti tiež 30.9.11 sumu 2 117,46 ,- eur, tak samozdanenie urobím 2117,46 * 20%, 2117,46 dám do r. 7, 423,49 dám do r. 8 a 21, správne to chápem?
    ( dodanie tovaru z poľska, dodavateľ aj odberateľ sú platcami DPh, fa nám vystavil bez DPH )

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    minarici Pozri príspevok
    Ospravedlňujem sa vôbec som si to neuvedomila, ale potrebovala by som si ujasniť účtovanie prípadu samozdanenia ako je to správne zaúčtované v PU.


    chcem sa poradiť ohľadom samozdanenia,
    ak mám sumu na fa s dátumom dodania 30.9., ktorá bola platená v hotovosti tiež 30.9.11 sumu 2 117,46 ,- eur, tak samozdanenie urobím 2117,46 * 20%, 2117,46 dám do r. 7, 423,49 dám do r. 8 a 21, správne to chápem?
    ( dodanie tovaru z poľska, dodavateľ aj odberateľ sú platcami DPh, fa nám vystavil bez DPH )
    Dajme tomu obstaranie tovaru: 131 / 321
    Samozdanenie: 343.AE/343.AE

    Ziadne specialen uctovanie tam nie je. AE mám tvorenú podľa paragrafov, na základe ktorých zdaňujem alebo odpočítavam daň.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.