Zavrieť

Porady

Podanie dodatočného súhrnného výkaz

Ahojte, poradí mi niekto ako mám podať dodatočný súhrnný výkaz za 2.štvrťrok 2011 ked som tam zabudla uviesť úplne jednú českú firmu ktorá tam patrila. Mám tm uviesť len tu vynechanú firmu IČDPH a hodnotu tovaru a na prvú stranu do celkovej hodnoty tovarov tiež len tu vynechanú sumu ....alebo k hodnote tovarov na riadnom súhrnnom výkaze mám pripočítať tu " zabudnutú hodnotu".pre pochopenie riadny SV DPH je dobre en mi tam chýba jedna nová firma komplet a neviem ako to opraviť. ďakujem za každú radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    Ak osoba, ktorá podala súhrnný výkaz, zistí, že údaje v podanom súhrnnom výkaze sú neúplné alebo nesprávne, po uplynutí lehoty na podanie súhrnného výkazu, podáva dodatočný súhrnný výkaz. V dodatočnom súhrnnom výkaze sa uvádzajú len tie údaje, ktoré sa opravujú alebo dopĺňajú.

    Zdroj:
    http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danovy_subjekt/pokyny_dr_sr/data/mp_sv_0110.pdf


    Danielam je offline (nepripojený) Danielam

    Danielam
    zk24 Pozri príspevok
    Ak osoba, ktorá podala súhrnný výkaz, zistí, že údaje v podanom súhrnnom výkaze sú neúplné alebo nesprávne, po uplynutí lehoty na podanie súhrnného výkazu, podáva dodatočný súhrnný výkaz. V dodatočnom súhrnnom výkaze sa uvádzajú len tie údaje, ktoré sa opravujú alebo dopĺňajú.

    Zdroj:
    http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danovy_subjekt/pokyny_dr_sr/data/mp_sv_0110.pdf

    Ďakujem. ja som si to už prečítala len nejako mi to nie je jasné tzn. že podám dodatočný SVDPH a na prvú stranu hodnota dodaných tovarov celkom dám len tu neuvedenú hodnotu napr. 560 eur a na druhú stanu uvediem len IČDPH a tiež sumu 560 eur....lebo ostatné bolo dobre v riadnom výkaze SV DPH...len toto som tam zabudla....uvádzam len tu "zabudnutú hodnotu"??? rozumiem tomu správne???











    [/QUOTE]

    Podanie dodatočného súhrnného výkaz

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.