Zavrieť

Porady

trojstranný obchod a daňové priznanie

Ahojte, ptorebujem poradiť
Naša spoločnosť je 1 odberateľom pri trojstrannom obchode. Dostane faktrú od Nemeckého dodávateľa za tovar v EUR napr. 500EUR, mi potom fakturujeme českému odberateľovi v CZK teda napr. 15 000CZK(po prepočte by to bolo dajme tomu 600EUR). Na daňovom priznaní na r. 34 mám uviesť sumu z faktúry od nemeského dodávateľa 500EUR a potom ešte na riadku 35 aj sumu ktorú fakturujeme českému odberateľovi (prepočítanú z czk na EUR) 600EUR ktorú potom uvediem v Súhrnnom výkaze?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Ja to robim presne rovnako:

    Riadok 34 - základ dane za všetky tovary nadobudnuté z iného členského štátu prvým odberateľom v členskom štáte druhého odberateľa pri trojstrannom obchode - fa od dodavatela

    Riadok 35 - základ dane za všetky tovary dodané prvým odberateľom druhému odberateľovi v členskom štát druhého odberateľa pri trojstrannom obchode - fa pre druheho odberatela

    trojstranný obchod a daňové priznanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.