Zavrieť

Porady

PZP poistná udalosť

Dobrý deň,

Prosím o radu. Možno niekto riešil niečo podobné, prípadne pracuje v poisťovníctve. Samozrejme skúšam telefonovať do poisťovne, ale dovolať sa je veľký problém a aj keď sa mi to 1x zo 100 volaní podarí, tak dostanem iba čiastočné informácie.

Mám vozidlo poškodené živelnou udalosťou - krupobitím. Rozsah poškodenia je veľký - takmer všetky plechy. Nemám havarijnú poistku, ale vozidlo je poistené v poisťovni, ktorá má živelné udalosti zahrnuté v PZP. Nahlásil som poistnú udalosť, auto bolo na obhliadke, mám si nájsť autoservis a dať to opraviť. Keďže je to cez PZP, tak si to samozrejme zaplatím najskôr ja a až po tom môžem žiadať peniaze od poisťovne (ak by som mal havarijnú poistku, išlo by to na krycí list).
1. otázka: potreboval by som zistiť, koľko % z ceny za opravu zaplatím ja - počíta sa tam amortizácia vozidla, auto je vyrobené v r. 2006.
2. otázka: technik pri obhliadke napísal odhad ceny za opravu 2800 eur a mne v autorizovanom servise vypočítali opravu na 4000 eur. Neviem ktorú sumu poisťovňa berie do úvahy, dôležitejšia by zrejme mala byť faktúra zo servisu, ako odhad technika. Ide o to, že ak zaplatím amortizáciu z 2800 eur a ešte aj zvyšok do 4000 eur z vlastného, tak to sa môžem rovno poobzerať po lacnejšom neautorizovanom servise.
Ak by mi niekto vedel poradiť vopred ďakujem.

M
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    bubkoch Pozri príspevok
    no vsak napis dovod, pre ktory by mu poistovna mala kratit plnenie ... amortizacia to nie je, tak co ine ?
    bubkoch, pretože tieto "bonusové" pripoistenia sú na nič- tak ti poviem, to sú len akože pripoistenia, aby nachytali ľudí na pzp- v tomto produkte to majú velmi dobré ošetrené a vlastne klient je vo velkej nevýhode a je tam veľa výluk- ja čo poznám ludí a mali toto tak dopadli tak, že im bolo povedané že na ich poškodenie sa to poistenie nevztahuje...
    to nieje plnenie klasického živla ako by bolo napr. z Kaska...

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    no otázka je akou formou sa bude oprava riešiť... ak autorizovaný servis bude gytovať a striekať, je to podstatne drahšie, ako keď sa poškodenia budú vyťahovať napr. takouto firmou... http://www.autopreliaciny.sk/ (s danou firmou nemám nič spoločné) kde zostáva pôvodný lak...
    amortizácia sa vzťahuje len na diely, na prácu a lak nie... takže ťažko radiť, čo je pre teba výhodnejšie keď nevieme či je lak poškodený, alebo len popretláčaná kasňa...

    mayo33 je offline (nepripojený) mayo33

    mayo33
    Vzhľadom na veľký rozsah poškodenia - množstvo priehlbiniek, aj hlbších sa to bude gitovať a striekať - celé auto. Čo som sa bol pýtať vo viacerých servisoch, tak keď videli v akom je to stave, všade by to striekali. Okrem toho je tam aj veľa škrabancov, ktoré tam už síce boli predtým, ale gitovaním a striekaním chcem vyriešiť aj tie, keď to pôjde cez poistku.

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    Nechcem byť na teba zlý- ale minimálne polovičku faktúry si budeš platiť sám, a ja osobne si myslím, že ešte aj viac...-a to buď rád, že ti nepovedali v pois. že toto máš vo výlukach...- nič nieje v zmluve, všetko je akože " garantované" v nejakom verejnom prísľube...

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    Stanislav 1975 Pozri príspevok
    Nechcem byť na teba zlý- ale minimálne polovičku faktúry si budeš platiť sám, a ja osobne si myslím, že ešte aj viac...-a to buď rád, že ti nepovedali v pois. že toto máš vo výlukach...- nič nieje v zmluve, všetko je akože " garantované" v nejakom verejnom prísľube...
    tak na neho nebud zly, lebo nie je dovod aby mu poistovna v tomto prípade neuhradila celu fakturu

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    bubkoch Pozri príspevok
    tak na neho nebud zly, lebo nie je dovod aby mu poistovna v tomto prípade neuhradila celu fakturu
    A prečo celú faktúru? To zdaleka nie- tipujem, že mu preplatia max 40%- potom ako to dorieši,tak sa porozprávame o tom, kto mal pravdu, OK? :-)

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    Stanislav 1975 Pozri príspevok
    A prečo celú faktúru? To zdaleka nie- tipujem, že mu preplatia max 40%- potom ako to dorieši,tak sa porozprávame o tom, kto mal pravdu, OK? :-)
    no vsak napis dovod, pre ktory by mu poistovna mala kratit plnenie ... amortizacia to nie je, tak co ine ?

    PZP poistná udalosť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.