Zavrieť

Porady

Zmluva na TPP a zároveň dohoda o vykonaní práce???

Dobrý deň,

chcela by som sa opýtať takú vec...v súčasnosti som evidovaná na Úrade práce ako nezamestnaná, ale mám podpísanú dohodu o vykonaní práce na 40 hod. mesačne teda za mňa odvody platí štát nakoľko môj príjem neprevyšuje sumu, ktorá je stanovená ako strop a v pri ktorej v prípade jej prekročenia by prešli odvodové povinnosti na mňa osobne. Od pondelka 24.10.2011 idem podpísať zmluvu o TPP, no ide o to, že môj zamestnávateľ u ktorého som na dohodu by chcel aby som ešte nejaký čas u neho pracovala. Otázka znie, či môžem mať zároveň zmluvu na TPP a dohodu o vykonaní práce a ako je to potom s odvodovými resp. daňovými otázkami a daňovým priznaním, ktoré budem musieť za príjmy v roku 2011 podať. Vopred ďakujem za skorú odpoveď, keďže mi to dosť ponáhľa a nechcem mať potom opletačky s úradmi resp. nejaké problémy. Ak treba, viem dohodu zrušiť ale samozrejme by bolo pre mňa výhodnejšie mať príjmy dva.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    Stanulienka Pozri príspevok
    Dakujem za odpoved, o akych druh potvrdenia ide ak sa mozem opytat?
    Zamestnávateľ pri ukončení PP, či už na základe PZ alebo Dohody, je povinný vystaviť zamestnancovi Potrvdenie o príjme za príslušný rok.
    Naposledy upravil rodina1 : 20.10.11 at 12:34

    vieraaaa je offline (nepripojený) vieraaaa

    vieraaaa
    Od prvého v mesiaci, keď budeš zamestnaná na trvalý pracovný pomer si môžeš začať uplatňovať nezdaniteľnú čiastku u tohto zamestnávateľa a ukončiť si jej uplatňovanie na Dohodu o vykonaní práce.
    Tak ako je už napísané, k žiadosti o ročné zúčtovanie dane doložíš aj potvrdenie o príjme z DoBPŠ a DoVP za celý rok 2011.

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    Stanulienka Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    chcela by som sa opýtať takú vec...v súčasnosti som evidovaná na Úrade práce ako nezamestnaná, ale mám podpísanú dohodu o vykonaní práce na 40 hod. mesačne teda za mňa odvody platí štát nakoľko môj príjem neprevyšuje sumu, ktorá je stanovená ako strop a v pri ktorej v prípade jej prekročenia by prešli odvodové povinnosti na mňa osobne. Od pondelka 24.10.2011 idem podpísať zmluvu o TPP, no ide o to, že môj zamestnávateľ u ktorého som na dohodu by chcel aby som ešte nejaký čas u neho pracovala. Otázka znie, či môžem mať zároveň zmluvu na TPP a dohodu o vykonaní práce a ako je to potom s odvodovými resp. daňovými otázkami a daňovým priznaním, ktoré budem musieť za príjmy v roku 2011 podať. Vopred ďakujem za skorú odpoveď, keďže mi to dosť ponáhľa a nechcem mať potom opletačky s úradmi resp. nejaké problémy. Ak treba, viem dohodu zrušiť ale samozrejme by bolo pre mňa výhodnejšie mať príjmy dva.
    U jedného zamestnávateľa môžeš mať súčasne aj PZ aj DoVP (píšeš, že máš dohodu o vykonaní práce na 40 hodín mesačne, vychádza mi z toho, že sa jedná o opakovanú činnosť a z tohto dôvodu by mala byť správne Dohoda o pracovnej činnosti - ale to nebudem teraz riešiť).
    Podstatné je však to, že akonáhle uzatvoríš PP, budeš vyradená z evidencie uchádzačov o zamestnanie (teda z úradu práce).
    U zamestnávateľa si môžeš vypísaním vyhlásenia uplatniť nezdaniteľnú čiastku, a tým pádom ti zo mzdy bude vypočítaná a odvedená nižšia daň (to platí v tom prípade, ak si už vyhlásenie k uplatneniu nezdaniteľnej čiastky nepodpísla u iného zamestnávateľa).
    V roku 2012 môžeš terajšieho zamestnávateľa požiadať o Ročné zúčtovanie dane a v tom prípade nemusíš sama podávať daňové priznanie. Zamestnávateľovi odovzdáš všetky potrvdenia o príjmoch (od iných zamestnávateľov, ak nejaké budeš mať) za rok 2011.
    Zdravotné a sociálne odovody za teba bude platiť už zamestnávateľ, u ktorého budeš mať uzatvorený pracovný pomer na pracovnú zmluvu.

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    Stanulienka Pozri príspevok
    Pardon. 4 roky pracujem u 1.zamestnavatela. Pocas skoly na dohodu o brigadnickej praci studenta a od 07/2011 do dnes na dohodu o vykonani porace nakolko uz nie som studentkou VS. Treaz som si nasla zamestnanie na TPP no u predosleho zamestnavatela mam zaujem zostat na dohodu kedze ide o dlhorocnu a vyhodnu spolupracu. No a otazka znela ci je to mozne ostat u neho a zaroven mat aj TPP u noveho zamestnavatela.
    Takže, u prvého zamestnávateľa (u toho, kde pracuješ na základe dohody) si uplatníš nezdaniteľnú čiastku do konca októbra 2011.
    U druhého zamestnávateľa, ku ktorému nastupuješ 24. 10. si môžeš uplatniť nezdaniteľnú čiastku najskôr až od novembra 2011.
    U druhého to bude pre teba výhodnejšie, nakoľko predpokladám, že na PZ budeš mať vyššiu mzdu akú máš na dohode.
    Po ukončení kalendárneho roka, ak budeš ešte pracovať u zamestnávateľa č. 2 požiadaš tohto do 15. 2. 2012 o vykonanie Ročného zúčtovania dane a zároveň mu predložíš aj Potvrdenie o zdaniteľnej mzde (ktoré som ti už v prílohe priložila) od zamestnávateľa, u ktorého si teraz zamestnaná na základe Dohody. Tento ti je ho povinný vystaviť na základe tvojej žiadosti.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ano, mozes mat sucasne aj dohodu aj TPP.
    Z dohody sa odvody neplatia, len z TPP.
    Akurat uplatnovat nezdanitelne minimum si mozes v jednom mesiaci len u jedneho zamestnavatela (asi lepsie u toho na TPP).
    U zamestnavatela na TPP moze poziadat o rocne zuctovanie dani do 15.2. bud. roka a prijmy z dohody prilozis od druheho zamestnavatela na potvrdeni. Nemusis robit DP, on ti dane vyrovna, pripadne vrati preplatok.

    katka 23 je offline (nepripojený) katka 23

    katka 23
    Stanulienka Pozri príspevok
    No a otazka znela ci je to mozne ostat u neho a zaroven mat aj TPP u noveho zamestnavatela.
    áno môžeš mať aj TPP u nového aj dohodu inde , tak ako ti to bolo vysvetlené

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    Stanulienka Pozri príspevok
    Zamestnávateľ u ktorého som teraz zamestnaná na dohodu je mojim zamestnávateľom už 4 roky ale s tým rozdielom, že predtým som pracovala počas školy na dohodu o brigádnickej práci študenta, kde som si každý rok u neho uplatnila nezdaniteľnú čiastku keďže to bol jediný príjem, ktorý som mala. Takže, ak som si onú čiastku uplatňovala pravidelne u neho, znamená to, že teraz už si ju nemôžem uplatniť u nového zamestnávateľa? Alebo od akého obdobia môžem požiadať nového zamestnávateľa o uplatnenie tejto čiastky u neho? Od r. 2012? A taktiež keď požiadam tohto nového zamestnávateľa aby mi on spravil ročné zúčtovanie dane, mám mu oznámiť príjem, ktorý mám za rok 2011 na spomínanú dohodu a on ho do zúčtovania zahrnie, či ako...? Veľmi pekne ďakujem za odpoveď!!
    Píšeš trochu nezrozumiteľne.
    U jedného zamestnávateľa pracuješ na základe Dohody o brigádnickej práci študentov a k druhému zamestnávateľovi nastupuješ na Pracovný pomer?

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Priklad:
    U zamestnavatela na dohodu ukoncis uplatnovanie nezd. minima k 31.10.2011, novy PP zacne od 1.11.2011, tam si uplatnis nezd. minimum za november - teda uz od prvej vyplaty.

    Na dohodu u povodneho zam. mozes nadalej pracvoat, pokial s tym nema problem tvoj novy zamestnavatel a nevyluci to v prac. zmluve napr.

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    Keďže už budeš mať TPP, vyradia ťa z ÚP.. môžeš mať aj TPP aj dohodu, odvody ty nerieš, zamestnávateľ ti ich bude zrážať.. zamestnávateľa na začiatku budúceho roka požiadaš o ročné zúčtovanie dane, alebo môžeš aj podať daňové priznanie..
    Zamestnávateľ u ktorého som teraz zamestnaná na dohodu je mojim zamestnávateľom už 4 roky ale s tým rozdielom, že predtým som pracovala počas školy na dohodu o brigádnickej práci študenta, kde som si každý rok u neho uplatnila nezdaniteľnú čiastku keďže to bol jediný príjem, ktorý som mala. Takže, ak som si onú čiastku uplatňovala pravidelne u neho, znamená to, že teraz už si ju nemôžem uplatniť u nového zamestnávateľa? Alebo od akého obdobia môžem požiadať nového zamestnávateľa o uplatnenie tejto čiastky u neho? Od r. 2012? A taktiež keď požiadam tohto nového zamestnávateľa aby mi on spravil ročné zúčtovanie dane, mám mu oznámiť príjem, ktorý mám za rok 2011 na spomínanú dohodu a on ho do zúčtovania zahrnie, či ako...? Veľmi pekne ďakujem za odpoveď!!
    Pardon. 4 roky pracujem u 1.zamestnavatela. Pocas skoly na dohodu o brigadnickej praci studenta a od 07/2011 do dnes na dohodu o vykonani porace nakolko uz nie som studentkou VS. Treaz som si nasla zamestnanie na TPP no u predosleho zamestnavatela mam zaujem zostat na dohodu kedze ide o dlhorocnu a vyhodnu spolupracu. No a otazka znela ci je to mozne ostat u neho a zaroven mat aj TPP u noveho zamestnavatela.
    Ďakujem, presne to som potrebovala vedieť. Či sa dá ukončiť uplatňovanie nezd.minima aj počas roka.

    Ešte raz jedno veľké ďakujem!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.