Zavrieť

Porady

Dodanie tovaru do štátov EU

Ahojte poradaci...

Chcela by som sa spytat na dodanie tovaru do ČR alebo inych štátov EU. V zákone je písane, že je oslobodené za určitých predpokladov, medzi ktorými ,neviem či správne chápem je registrácia IČ DPH v štáte dodania??? to znamená, že sa mám registrovvať v ČR a ako je to s ostatnými štátmi...

(1) Oslobodené od dane je dodanie tovaru, ktorý je odoslaný alebo prepravený z tuzemska do iného členského štátu predávajúcim alebo nadobúdateľom tovaru alebo na ich účet, ak nadobúdateľ je osobou identifikovanou pre daň v inom členskom štáte.

V komantári Poradca je písané k tomuto ods. 1,.................................... dodávateľ je identifikovany pre DPH v štáte dodania tovaru a odberateľ je identifikovaný pre DPH v štáte nadobudnutia

Ďakujem za rady a čas sa týmto zaoberať
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    IwankaS Pozri príspevok
    Ahojte poradaci...

    Chcela by som sa spytat na dodanie tovaru do ČR alebo inych štátov EU. V zákone je písane, že je oslobodené za určitých predpokladov, medzi ktorými ,neviem či správne chápem je registrácia IČ DPH v štáte dodania??? to znamená, že sa mám registrovvať v ČR a ako je to s ostatnými štátmi...

    (1) Oslobodené od dane je dodanie tovaru, ktorý je odoslaný alebo prepravený z tuzemska do iného členského štátu predávajúcim alebo nadobúdateľom tovaru alebo na ich účet, ak nadobúdateľ je osobou identifikovanou pre daň v inom členskom štáte.

    V komantári Poradca je písané k tomuto ods. 1,.................................... dodávateľ je identifikovany pre DPH v štáte dodania tovaru a odberateľ je identifikovaný pre DPH v štáte nadobudnutia

    Ďakujem za rady a čas sa týmto zaoberať
    Ak váš odberateľ je registrovaný na IC DPH vo svojej domácej krajine (teda čech v ČR a má DIC CZ......) tak toto dodanie tovaru oslobodené podľa tohto § 43 odst. 1.

    Ak sa mýlim prosím opravte ma.

    IwankaS je offline (nepripojený) IwankaS

    IwankaS
    Dakujem za Vas nazor, toto si myslim aj ja ale ked som to citala v tom poradcovi tak ma to zmiatlo, no dalej v rozpise co vsetko je k tomu potrebne aby bolo oslobodene od DPH tak tam to uz nespominaju...
    Preto som chcela vediet dalsie nazory a pohlad na to...

    ingak je offline (nepripojený) ingak

    ingak
    zk24 Pozri príspevok
    Ak váš odberateľ je registrovaný na IC DPH vo svojej domácej krajine (teda čech v ČR a má DIC CZ......) tak toto dodanie tovaru oslobodené podľa tohto § 43 odst. 1.

    Ak sa mýlim prosím opravte ma.
    doplnim:
    tovar prepraveny z tuzemska do ineho clenskeho statu - vy ste registrov. v SK a odberatel vo svojej krajine, kde sa tovar vyvezie. Vtedy je to predaj bez DPH, u nas sa podava suhrnny vykaz - DU a odberatel si to samozdani a uvedie vo svojom priznani DPH.

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    ingak Pozri príspevok
    doplnim:
    tovar prepraveny z tuzemska do ineho clenskeho statu - vy ste registrov. v SK a odberatel vo svojej krajine, kde sa tovar vyvezie. Vtedy je to predaj bez DPH, u nas sa podava suhrnny vykaz - DU a odberatel si to samozdani a uvedie vo svojom priznani DPH.
    Len pre istotu. Slovenský odberateľ uvádza toto dodanie tovaru do EÚ v daňovom priznaní k DPH na niektorom riadku (najskôr r. 15 a 16) alebo nie? Viem, že do súhrnného výkazu to ide. Len som na pochybách s tým DP.
    Vopred vďaka za odpovede.

    ingak je offline (nepripojený) ingak

    ingak
    Gabi03 Pozri príspevok
    Len pre istotu. Slovenský odberateľ uvádza toto dodanie tovaru do EÚ v daňovom priznaní k DPH na niektorom riadku (najskôr r. 15 a 16) alebo nie? Viem, že do súhrnného výkazu to ide. Len som na pochybách s tým DP.
    Vopred vďaka za odpovede.
    Ano v priznani DPH sa dodanie tovaru do EU bez DPH uvadza v r. 15 a 16.

    Dodanie tovaru do štátov EU

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.