Zavrieť

Porady

platenie za prihlásenie na kup-lacno.sk

Dnes som dostala čudný e-mail, ktorý prišiel aj s prílohou, faktúrou o zaplatení. Prihlásila som sa na ich stránku a teraz žiadajú o zaplatenie. Je to s kostolým poriadkom??? Túto stránku absolútne nevyužívam. Má s tým niekto skús skúsenosť??? Je to napísané aj v podmienkach, ale....číta to niekto??? Ako by som sa ztoho dostala?? Ide o sumu 120€.....
Usporiadat
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Nezabúdaj, že registrácia slúži ako objednávka platenej služby - čiže si si niečo objednala. To, že to nevyužívaš je Tvoj problém. Preštudovala si dobre obchodné podmienky ?
http://www.kup-lacno.sk/obchodne-podmienky/
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

libelabarlik Pozri príspevok
Dnes som dostala čudný e-mail, ktorý prišiel aj s prílohou, faktúrou o zaplatení. Prihlásila som sa na ich stránku a teraz žiadajú o zaplatenie. Je to s kostolým poriadkom??? Túto stránku absolútne nevyužívam. Má s tým niekto skús skúsenosť??? Je to napísané aj v podmienkach, ale....číta to niekto??? Ako by som sa ztoho dostala?? Ide o sumu 120€.....
No naletela si špekulantom- to je tak, ked si niekto neprečíta podmienky registrácie...a bezhlavo sa registruje...
0 0
libelka libelka

libelka je offline (nepripojený) libelka

Asi mám smolu...
0 0
jankalina1967 jankalina1967

jankalina1967 je offline (nepripojený) jankalina1967

libelka Pozri príspevok
Asi mám smolu...
Ale prdlajz, ziadnu smolu nemas. Tieto stranky spravuje presne ta ista chamrad, s ktorou sa sudia desattisice ludi v nazve kauza 60 eurove faktury. Je to klasicka podvodna stranka, ktora bola zostavena IBA ZA UCELOM, aby z teba vydieranim vymamili peniaze. Treba ich UPLNE IGNOROVAT, TO JEDINE JE NAJUCINNEJSOU ZBRANOU NA NICH. Absolutne nic ti nemozu a dobre to vedia. Iba sa spoliehaju na to, ze to nevies ty.
Uz je asi neskoro na radu, podla datumu, ale o tejto zberbe som uz pisal tu - http://jankalina.blogspot.com/2011/1...-stupnuju.html
0 0
jankalina1967 jankalina1967

jankalina1967 je offline (nepripojený) jankalina1967

A mimochodom, sud rozhodol 20.12 v prospech poskodenych A VSETKY ZMLUVY TAKEHOTO TYPU OZNACIL AKO ABSOLUTNE NEPLATNE.
0 0
bodliak bodliak

bodliak je offline (nepripojený) bodliak

No nie som si istý, či je to zmluva (VOP) "takehoto typu" . Platenie je spomenuté jasne !
Je tam toho dosť, príde e-mail, okrem registrácie je tam potrebná ďalšia aktívita, aktivácia zaslaným kódom, atď.


>> Registrácia zároveň slúži ako objednávka platenej služby
>> Ak záujemca klikol na tačítko ÁNO, tak automaticky obdrží email, ktorý je zaslaný na ním udanú emailovú adresu s oboznámením o uzatvorení zmluvy a s kódom, ktorý umožní prístup na internetový portal.
Kód, ktorý záujemca obdrží, je platný 7 dní od jeho doručenia na vopred záujemcom zadanú e-mailovú adresu v registračnom formulári. V prípade, ak sa záujemca v lehote 7 dní neprihlási na internetový portál kup-lacno.sk, po uplynutí 7 dní zaslaný kód stráca platnosť a záujemca sa nemôže prihlásiť na internetový portál kup-lacno.sk; tiež zmluva medzi užívateľom a prevádzkovateľom stráca platnosť a od počiatku sa zrušuje.
Ak sa záujemca prihlási na internetový portál v priebehu 7 dní s platným kódom, zmluva medzi ním a prevádzkovateľom nadobúda účinnosť.


Pre začiatok by som im zamotal hlavu tým, že v profile upravím svoje dáta. Na nejaké nezmysly. Ono kontrolovať kvantá údajov je námaha, a to oni neradi.
0 0
jankalina1967 jankalina1967

jankalina1967 je offline (nepripojený) jankalina1967

Nuz ked tam platenie bolo spomenute jasne, najdi mi jedneho jedineho zakaznika, ktory sa na tu stranku VEDOME registroval.
Je to klasicka webova pasca, ktora neponuka ZIADNU SLUZBU, iba chce zarobit na nepozornosti druhych a potom mu posielat vydieracsky email.
0 0
jankalina1967 jankalina1967

jankalina1967 je offline (nepripojený) jankalina1967

Inak je to klasicky rukopis podvodnych firiem a la Adamca a spol. Kliknutie mysou povazovat za pravoplatnu uzatvorenu zmluvu a na zaklade osobnych udajov, ktore mohol vyplnit KTOKOLVEK ZA KOHOKOLVEK. jA SI VYTVORIM EMAILOVU SCHRANKU A V MENE NIEKOHO INEHO BUDEM S FIRMOU KOMUNIKOVAT. Je to hlupost a uplne priehladna. Aj Pro Content a Online Investment Group pouzivali nejake sproste kody, ktore si musel spustat z emailu.
Kazdopripadne, zmluvny vztah je zo zakona neplatny, pokial bol zalozeny na omyle jednej strany o ktorom ta druha strana musela vediet. Tato chamrad sa snazi iba vydesit tych, ktori toto nevedia.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

jankalina1967 Pozri príspevok
Nuz ked tam platenie bolo spomenute jasne, najdi mi jedneho jedineho zakaznika, ktory sa na tu stranku VEDOME registroval.
Je to klasicka webova pasca, ktora neponuka ZIADNU SLUZBU, iba chce zarobit na nepozornosti druhych a potom mu posielat vydieracsky email.
Tiez si myslim, ze to je nieco ine. Aj ked svojim sposobom tiez lakaju ludi,aby sa zaregistrovali,ked chcu vidiet obsah

"...kup-lacno.sk Vám ponúka viac než 300 adries, tipov a informácií o lacnom nákupe v zahraničí
( napr. Nemecko), výpredajoch, akčných cenách v rozličných odvetviach…od módy, nábytku,
kosmetiky, obuvi,hračiek až po kočiare, šperky, bicykle či stavebný materiál...atd"

kdezto web portal basne,ci samionat.sk a ostatne stranky klamali ludi tym, ze dali na hlavnu stranku "akoze" sutaz na vyhru roznych lakavych cien, aby od ludi vylakali adresy a osobne udaje.
Takze ludia si neobjednavali ziadne ich sluzby,ale si mysleli, ze sa zucastnuju nejakej sutaze a zrebovania
0 0
jankalina1967 jankalina1967

jankalina1967 je offline (nepripojený) jankalina1967

No veru, za 120 eur na rok sa to oplati. Daju vam pristup k veciam, ktore su pohodlne dohladatelne zadarmo na celom internete.
Nie, to je klasicky postup podvodnej katalogovej firmy. Za vysoku cenu ponuka MAKETU SLUZBY. Ziadna seriozna firma neuzatvara zmluvy TAKYMTO sposobom.
0 0
jankalina1967 jankalina1967

jankalina1967 je offline (nepripojený) jankalina1967

Tato stranka je zalozena na rovnakom zaklade ako predchadzajuce. Celkovy ich postup uzatvarania akoze zmluvy, posielania vyhraznej faktury atd.
Keby ste urobili databazu, vsetkych, ktori sa na ich stranky registrovali, nenajdete jedineho spokojneho zakaznika, jedineho, ktory sa na stranku registroval vedome a vedel, ze je spoplatnena.
0 0
bodliak bodliak

bodliak je offline (nepripojený) bodliak

jankalina1967, okrem emócii budú aj nejaké argumenty ?
0 0
jankalina1967 jankalina1967

jankalina1967 je offline (nepripojený) jankalina1967

A to, co som napisal, bolo co? Predpoved pocasia?
0 0
klaruska17 klaruska17

klaruska17 je offline (nepripojený) klaruska17

Ahoj mne prisiel ten isty mail ako si vlastne nakoniec postupovala ? Zaplatila si to ? Nam tiez vsetci hovoria ze to nemame platit za 2 tyzdne odchadzame do zahranica a zrovna toto ... ani neodpovedaju na mail ani telefon ziaden iny kontakt , som sa s jednym studentom prava bavila ze ked tam nebolo napisane priamo pri registraci ze je to platena sluzba ze by to mohlo byt pre nas plus keby nieco
0 0
jankalina1967 jankalina1967

jankalina1967 je offline (nepripojený) jankalina1967

Neboj sa, nic sa nema platit. Je to podvodna stranka s rovnakym motorom ako Basne.sk a pod, od spolocnosti Pro Content, Web Content, Online Investment Group. Tieto firmy napalili asi 35000 ludi, ktori sa pripojili do hromadneho trestneho oznamenia. Akakolvek zmluva uzatvorena TAKYMTO SPOSOBOM, je bsolutne neplatna. O tom rozhodol aj 20.12.2011 sud v Poprade.
0 0
jankalina1967 jankalina1967

jankalina1967 je offline (nepripojený) jankalina1967

Klaruska, tu sa mozes podelit o skusenosti s podobne napalenymi https://www.facebook.com/groups/172062329476383/ a ked chces podrobnejsie, zaziadaj o pridanie do tejto skupiny https://www.facebook.com/groups/171369869378/
0 0
jankalina1967 jankalina1967

jankalina1967 je offline (nepripojený) jankalina1967

Tu som to rozpisal podrobnejsie, nemas sa vobec nicoho obavat http://jankalina.blogspot.com/2011/1...-stupnuju.html
0 0
bodliak bodliak

bodliak je offline (nepripojený) bodliak

1. nejedná sa o firmu registrovanú na Seychelach, alebo v inom raji ďaleko od dosahu našich "orgánov"
2. firma neláka na výhru, od začiatku dosť jasne hovorí o tom, že služba je platená, platí sa za prístup k informáciám a registrácia je objednávkou
3. na zadaný e-mail príde prístupový kód, nestačí pasívna registrácia s neexistujúcim e-mailom

čo mi vadí, je:

1. neexistuje možnosť prezrieť si kompletnú ponuku, iba "Super ponuku", akýsi výber z ponúkaného tovaru
2. predplatné je na celý rok a nejedná sa o malú sumu, teda ak ponuka nebude zodpovedať mojím očakávaniam, rok platím za niečo, čo nechcem
3. odstúpenie od zmluvy nevýhodné pre zákazníka, neexistuje možnosť odstúpiť od zmluvy po prezretí ponuky služieb,
čo ale vyplýva z povahy poskytovanej služby!

Vôbec by som ich nehádzal do jedného koša s portálmi basne.sk, sampionat.sk, atď.
Ak to má z pohľadu sklamaného zákazníka znaky nekalej obchodnej praktiky, tak sú evidentne o stupeň ďalej a o level vyššie.

Nestaval by som to paušálne na tých istých argumentoch, ktoré obstáli v minulosti.

Otázka pre libelku:
V e-maile, v ktorom ste obdržali prístupový kód, boli priložené aj VOP ?
0 0
lana111 lana111

lana111 je offline (nepripojený) lana111

Suhlasím z bodliakom. Je to niečo iné. Na to sa treba pozrieť subjektívne nie objektívne - ak si niekto nepričítal VOP a teraz musí platiť -. Oni ponúkajú informácie a povedzme si po pravde, informácie sa v dnešnej dobe dajú vyvážiť zlatom, či už tie ponúkané informácie, niekde inde nájdeš zadarmo, to už je tvoja smola. To je ako ked prídeš do novinového stánku, kúpiš noviny, a po dvoch dňoch sa vrátíš s tým, že obsah sa ti nepáčil, a oznámenie o koncerte XX si našiel na bilborde - zadarmo - pred školou. Veď to je padnuté na hlavu.
Nelákajú ťa ako básničkari cez hry a suťaže, aby si sa prihlásil, ale "niečo" ponúkajú a majú v VOP napísané, že ak sa prihlášiš, ešte nič neplatíš, mušíš sa prihlásiť z kódom. Až potom si povinný uhradiť faktúru. Ak kód vôbec nevyužiješ, tak žiadna zmluva nevzniká. Takže k básničkám sa to porovnať nedá. Síce suma 120 euro alebo 60 euro ak to stihneš do 14 dní zrušiť je masná ale ..... stále nechápem, ako sa niekto môže registrovať a neprešítať si VOP. Veď už pri kliknutí na obrázok chce od teba, aby si sa prihlásil, veď to je prvý znak toho, že to nieje obyčajný shop a treba sa na to pozrieť poriadne!!!
0 0
jankalina1967 jankalina1967

jankalina1967 je offline (nepripojený) jankalina1967

Je to nieco ine, ale princip je stale rovnaky. Nepoctiva firma sa snazi co najviac uzivatelov uviest do omylu a na tom omyle a posielani vyhraznych faktur si postavila biznis.
Neja ky emailovy kod, opat nie je dokazom registracie tej-ktorej osoby. Daj mi svoje inicialy, ja si vytvorim email s insigniami tvojho mena a zaregistrujem ta.
Cudujes sa, ze si ludia necitaju VOP. Povedz uprimne, vsetko, co si na internete odklikla, si si vzdy precitala a pochopila?
Ja sa zasa viac cudujem ludom, ktori nie su schopni si zratat dve a dve. Objavi sa dalsia stranka, ktora nesie VSETKY znaky rovnakej podvodnej koncepcie ako predchadzajuce, firma ma ROVNAKU adresu ako vsetky pred nou podvodne firmy, ponuka MAKETU sluzby (nieco ako, ze poviem vam za 60 eur, ci vonku prsi) a stale sa najdu ludia, ktori budu na strane podvodnikov a nutene ich obhajovat.
Z toho mi vychadza>1. Bud si dotycni robia srandu.
2. Su najati diskuteri podvodnymi firmami.
3. Su to idioti.
Hadaj, Hanicka, hadaj....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať