Zavrieť

Porady

Preco necestujete lacno???

Uz minimalne 5 rokov sa da zo Slovenska lietat za symbolicke ceny, ale vyuziva to minimum ludi. Dostat sa da asi do celej Europy kedze pri troche badania vacsinou nie je problem prestupovat a kombinovat viac statov v jednom vylete.

napriklad :

Malorka
- konkretne ceny pre troch dospelych - oktober 2010
Odchod utorok vecer - prichod piatok vecer
Letenka Bratislava - Palma de Mallorca - 49,2€
Požičanie auta na letisku na 3 dni (nie najmensieho) - 50,94€
Hotel na dve noci - 55€
Letenka Palma de Mallorca - Bratislava - 49,2€
spolu asi 205€ = 68€ na osobu

Kanarske ostrovy - konkretne ceny pre troch dospelych - marec 2011
Odchod pondelok rano - prichod piatok vecer
Letenka Bratislava - Gran Canaria - 94,77€
Požičanie auta na letisku na 4 dni (nie najmensieho) - 79€
Hotel na styri noci - 133€
Letenka Gran Canaria - Bratislava - 113,97€
spolu asi 421€ = 140€ na osobu

k vyletom treba priratat stravu (v obchodnych centrach mimo mesta ceny ako u nas), naftu (lacnejsia ako u nas) a pripadne vstupenky na atrakcie (tie mozu byt dost drahe, ale ak niekomu staci vylihovanie pri mori tak to je gratis).

dalsie vylety napriklad:
Luxemburg (- odporucam), Brusel, Pariz, Londyn dalej Norsko, Taliansko ci Nemecko

Nieco ako ze treba poznat anglictinu je vyhovorka - nakupovat sa da v hypermarketoch, na letisko, k hotelu, a k autu, vlaku ci autobusu mozete prist uz s vytlacenym papierom a nemusite vacsinou povedat ani slovo.
Anglictinu treba ovladat len pri rezervacii a planovani.


Pisem to preto lebo dufam ze sa aspon niekto najde kto sa na to pozrie a vyberie na vylet na vlastnu past. Ked som tak pocuval ludi v lietadle na Kanarske ostrovy bolo to dost smutne - odlet z Bratislavy a nadmernu vacsinu v lietadle tvorili Madari a Cesi. Slovaci su horsi ci co? Alebo rades idu cez cestovku za inu cenu?

Toto co pisem ma sluzit len ako inspiracia - urcite to ide este ovela lacnejsie, ale mne sa po viacerych vyletoch osvedcila moznost pozicat si auto, najst lacnejsi hotel mimo turistickych destinacii s pochodit co najviac miest ktore si pred tym ponachadzam na webe a zaznacim do GPS. Nebavi ma pasivne vylihovat pri mori.
Usporiadat
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

tibor. Pozri príspevok

Kanarske ostrovy - konkretne ceny pre troch dospelych - marec 2011
Odchod pondelok rano - prichod piatok vecer
Letenka Bratislava - Gran Canaria - 94,77€
Požičanie auta na letisku na 4 dni (nie najmensieho) - 79€
Hotel na styri noci - 133€
Letenka Gran Canaria - Bratislava - 113,97€
spolu asi 421€ = 140€ na osobu
To ako ratas ??

Ze ste sa viezli v aute styria verim.

Ze ste spali styria v jednej izbe - no skor nejaky hostel sa tu cenu... - no verim.

Ale ze ste sedeli styria na jednom sedadle v lietadle naozaj neverim.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
video1983 video1983

video1983 je offline (nepripojený) video1983

muž
pise o troch pokial vidim dobre
0 0
tibor. tibor.

tibor. je offline (nepripojený) tibor.

vsade je pisane traja - v jednej izbe
cena za letenky je konecna - s poplatkami za troch tj. suma ktora bola zaplatena kreditkou pre troch.
jedna jednosmerna letenka na kanare bola za 31€ a druha za 38€.
100 € za letenku by som urcite nedal...
0 0
sanny237 sanny237

sanny237 je offline (nepripojený) sanny237

Súhlasím s Tiborom aj čo sa týka angličtiny. Vôbec nehovorím po anglicky a napriek tomu som bola bez cestovky na Srílanke, čo by si mnohí mysleli, že bez angličtiny nie je šanca. V turistických centrách sa dohovoríte aj po nemecky....A určite ma to vyšlo lacnejšie ako cez cestovku....
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

tibor. Pozri príspevok
vsade je pisane traja - v jednej izbe
cena za letenky je konecna - s poplatkami za troch tj. suma ktora bola zaplatena kreditkou pre troch.
jedna jednosmerna letenka na kanare bola za 31€ a druha za 38€.
100 € za letenku by som urcite nedal...
No tak to potom blahozelam, len tie ceny sa mi fakt nezdaju. Neviem s cim si letel, ale tie ceny za hotel sa mi zdaju podozrivo lacne a cena ktoru uvadzas za auto sa zvykne platit za jeden den zhruba. Tie auta poziciavaju na vsetkych letiskach plus minus za rovnake ceny, tak neviem... Ak si vychytil nejaku akciu alebo se tetuska pri prepazke pomylila , tak sa to neda brat, ze za to mozu cestovat vsetci.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Lebo tam kde cestujem ja nízkonákladovky nelietajú
Hypermarket je tam len jeden , Slováci nemajú prostriedky narozdiel od Maďarov a Čechov .
A ohľadom Kanárov to tu už bolo písané tak že si objavil teplú vodu
http://www.porada.sk/t144789-kanarske-ostrovy.html
a ešte prilep hotel že v ktorej diere si spal 4noci za 133 EUR.
Niesi náhodou agent Ryanaru
Naposledy upravil pivko : 12.05.11 at 05:14
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
My sme mali takýto výlet:
3 ľudia, vlakom do BA, odlet z BA do Frankfurtu, kde každá letenka stále 1 eurocent vrátane poplatkov, autobusom do centra, prespali sme 2 noci v letiskovej hale na zemi (mali sme spacáky), odlet do Glasgowa za cca 20 € na jedného vrátane poplatkov, deň v Glasgowe, cesta z letiska Preston do mesta vlakom, späť vlakom, vystúpili sme tesne pred letiskom, išli k moru, večer krčma, noc na letisku - už sme spali na mäkkých lavičkách, let do Krakowa, kde po nás prišiel otec.
Náklady na jedného vrátane stravy a atrakcií - cca 100 €.
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
Viete mi poradiť, kde zistím cenu vlaku z Užhorodu do Odesy?
0 0
tibor. tibor.

tibor. je offline (nepripojený) tibor.

da sa ist lacno a moze ist kazdy - je tam jeden dost podstatny detail ktory si asi nikto neuvedomil - cestovanie v oktobri a v aprili - mimo sezony.
hotely su vtedy ovela lacnejsie. na izbe sme mali vybavenu kuchynku, tv, tri postele vonku velky bazen a asi 500m ocean.
co sa tyka auta je to konkretne "cicar" a "record go"
co sa tyka anglicka - tam sa da cestovat tiez lacno. staci najst lacnejsie letenky do bristolu (nie stanstedu) a dalej vyuzivat megabus.
0 0
tibor. tibor.

tibor. je offline (nepripojený) tibor.

Letko Pozri príspevok
Viete mi poradiť, kde zistím cenu vlaku z Užhorodu do Odesy?

http://ukraine-tours.com/transportat...10&name=Odessa
0 0
ilona ilona

ilona je offline (nepripojený) ilona

Ja Tiborovi ďakujem za informácie, lebo sa určite najdu ľudia čo to využijú a verím,že je to tak ako píše. Ja som tiež za 10,- € letenku navštívila Stokholm, čo sa tiež nedalo uveriť,už to tu bolo rozoberané. No ale kto neverí,nemusí.
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
Ďakujem. Máš ešte nejaký iný tip na tie lístky? Chcel by som cestovať treťou triedou a na ich stránke sú na výber len 1. a 2. trieda.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Kamoška bola za 20 eur v ríme na otočku na káve...-ráno išla, poobeda bola naspať...
Bejvávalo , keď sme 4-ria mali letenku do košíc a spať za 45 eur
R.I.P. Skyeurope, spomíname...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Letko Pozri príspevok
Ďakujem. Máš ešte nejaký iný tip na tie lístky? Chcel by som cestovať treťou triedou a na ich stránke sú na výber len 1. a 2. trieda.
Letko, ja neviem, ale ja som ešte o 3 triede v lietadle nepočul..., možno tak niekde pod podvozkom zavesený...
0 0
Nokerla Nokerla

Nokerla je offline (nepripojený) Nokerla

On pisal o vlaku
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Nokerla Pozri príspevok
On pisal o vlaku
aha, dík za upresnenie-, ale aj tak, 3 trieda vo vlaku je kde? niekde na chodbičke?
ked už čo najlacnejšie-tak na čierno sa dá...
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
Stanislav 1975 Pozri príspevok
aha, dík za upresnenie-, ale aj tak, 3 trieda vo vlaku je kde? niekde na chodbičke?
ked už čo najlacnejšie-tak na čierno sa dá...
V ich vlakoch sa tretia trieda volá platzkart - je to niečo ako lehátkový vozeň len je otvorený - nie je to kupé. Kupé už je 2. a prvá trieda. V 3. triede sú postele cca 180 cm a v 2. 190 cm. O prvej tak veľa neviem.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
tibor tak už sem konečne prilep link na ten hotel za 33,25/noc
0 0
tibor. tibor.

tibor. je offline (nepripojený) tibor.

napriklad hotely
Cala Blanca - 25€ os/4 noci (pre 4)
Apartamentos Guinea - 34€ os/4 noci (pre 3)
to je prve co som nasiel, ale objednaval som to cez inu stranku, az nezabudnem tak to pozriem vecer a dopisem.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
tibor. Pozri príspevok
napriklad hotely
Cala Blanca - 25€ os/4 noci (pre 4)
Apartamentos Guinea - 34€ os/4 noci (pre 3)
to je prve co som nasiel, ale objednaval som to cez inu stranku, az nezabudnem tak to pozriem vecer a dopisem.
Cala Blanka o ničom , Starina Dunaflor premenovanávoľakedy majiteľ CK Fisher a ešte k tomu v Taurite čo je najvačšia diera na Gran Canárii, Apartamentos Guinea celkom OK ,ale pod 50EUR/noc som nevygooglil
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať