Zavrieť

Porady

r.15 daňového priznania dph

Dobry den,
chcela by som sa opytat na Vas nazor, nakolko som citala dva protichodne nazory. Sluzby za graficke prace, ktore fakturuje platca SR do CR platcovi vchadzaju do r. 15 danoveho priznania dph alebo nie?
Velmi dakujem
Zuzana
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    Ak ide o pocitacove sluzby (graficke), tak by som povedala ze sa fakturovat malo bez DPH a prenasat danova povinnost na odberatela. Táto FA by vstupovala do SV ale nevstupovala do DP DPH.

    zzuzanna je offline (nepripojený) zzuzanna

    zzuzanna
    Ja si tiez myslim, ze by to nemalo vstupovat do danoveho priznania, na ziadny z paragrafov, ktore su vo vysvetleni riadku 15 mi to nepasuje, ale zaraza ma, ze minuly rok povedali mojmu bratrancovi na danovom urade (mal fakturovane inzinierske sluzby do Nemecka), ze tieto sluzby maju byt na riadku 15. Mala som vsak z danoveho uradu pocit, ze sami nevedia, pretoze po nom nechceli, aby si opravil danove priznanie. Tak teraz naozaj neviem, ci to tam ma ist, alebo nie

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    Každý prípad je individuálny, nepoznáme situáciu vášho bratranca. možno dodal tovar oslobodený od dane, čokoľvek...

    zzuzanna je offline (nepripojený) zzuzanna

    zzuzanna
    Prave to bolo zvlastne, dodaval iba inziniersko-vyvojove sluzby.. Ale myslim si, ze povedali hlupost. Nebolo by to prvykrat.

    zzuzanna je offline (nepripojený) zzuzanna

    zzuzanna
    zk24 dakujem velmi za tvoj nazor , ja s nim suhlasim.
    Ak by ste mali niekto este podobnu skusenost s danovym uradom (ohladom umiestnenia sluzieb do EU do r.15 danoveho priznania), dajte prosim vediet...Potom by som to mozno este prehodnotila.

    r.15 daňového priznania dph

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.