Zavrieť

Porady

Fakturácia do Čiech

psps psps

psps je offline (nepripojený) psps

Dobrý deň,
prvý krát idem fakturovať tovar do čiech. Sme s.r.o. a ideme fakturovať tovar-hliníkové dvere do čiech fyzickej osobe-nepodnikateľovi. Čo to obnáša z hľadiska DPH, dane z príjmu, podv.účtovníctva? Inak povedané, ako na to?
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

psps Pozri príspevok
Dobrý deň,
prvý krát idem fakturovať tovar do čiech. Sme s.r.o. a ideme fakturovať tovar-hliníkové dvere do čiech fyzickej osobe-nepodnikateľovi. Čo to obnáša z hľadiska DPH, dane z príjmu, podv.účtovníctva? Inak povedané, ako na to?
Tovar-účet 604AE, podlieha dani z príjmu a v tomto prípade aj dph.
0 0
psps psps

psps je offline (nepripojený) psps

Faktúrovať odberateľovi aj s vyčíslením DPH a potom ju odvediem?
Na ktorých riadkoch DP sa mi má objaviť táto DPH ?
Netreba posielať nejaká výkaz ako napr.pri prijatí tovaru Intrastat?
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
psps Pozri príspevok
Faktúrovať odberateľovi aj s vyčíslením DPH a potom ju odvediem?
Na ktorých riadkoch DP sa mi má objaviť táto DPH ?
Pre neplatiteľa z ČR vznikne daňová povinnosť na Slovensku. Postupujete rovnako ako u každého iného slovenského obchodu.
0 0
psps psps

psps je offline (nepripojený) psps

Pre neplatiteľa z ČR vznikne daňová povinnosť na Slovensku. - tomuto moc dobre nerozumiem, to akože ten neplatič-nepodnikateľ-fyzická osoba musí zaplatiť na Slovensku daň? To asi nie.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
neplatiteľ si takýto obchod započíta do obratu pre povinnú registráciu. /môj názor/.
0 0
psps psps

psps je offline (nepripojený) psps

Pri dodavateľských českých faktúrach nám nevyčíslujú DPH a my samozdaníme. Nie je to aj naopak, že odberateľskú faktúru dám bez DPH a v čechách samozdania? Alebo ak je to pre neplatiča, tak musím zaplatiť daň tu? Alebo ako?
0 0
Jana1303 Jana1303

Jana1303 je offline (nepripojený) Jana1303

psps Pozri príspevok
Pri dodavateľských českých faktúrach nám nevyčíslujú DPH a my samozdaníme. Nie je to aj naopak, že odberateľskú faktúru dám bez DPH a v čechách samozdania? Alebo ak je to pre neplatiča, tak musím zaplatiť daň tu? Alebo ako?
Ak faktúruješ do ČR - neplatca DPH, tak mu vyfakturuješ aj s DPH.
Príklad = základ dane 100,--€, DPH 20,--€, spolu 120,--€),
toto zaúčtuješ 311 AE (120,--) / 604 AE ( 100,-- ), 343 AE ( 20,--),
úhrada faktúry v hotovosti 211 AE / 311 AE ( 120,-- ) alebo na účet 221 AE / 311 AE.

DPH uvedieš do daň. priznaní DPH podľa § 8 a 9, t.j. r.3 základ dane a r.4 DPH.
Samozrejme že daň odvedieš Ty.
3 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
v prípade, že dodávateľ je neplatiteľ DPH?????????????????????,,
Jana1303 Pozri príspevok
Ak faktúruješ do ČR - neplatca DPH, tak mu vyfakturuješ aj s DPH.
Príklad = základ dane 100,--€, DPH 20,--€, spolu 120,--€),
toto zaúčtuješ 311 AE (120,--) / 604 AE ( 100,-- ), 343 AE ( 20,--),
úhrada faktúry v hotovosti 211 AE / 311 AE ( 120,-- ) alebo na účet 221 AE / 311 AE.

DPH uvedieš do daň. priznaní DPH podľa § 8 a 9, t.j. r.3 základ dane a r.4 DPH.
Samozrejme že daň odvedieš Ty.
to hádam nie.
0 0
Nella_2 Nella_2

Nella_2 je offline (nepripojený) Nella_2

KEJKA Pozri príspevok
neplatiteľ si takýto obchod započíta do obratu pre povinnú registráciu. /môj názor/.
Zadávateľka nepíše o neplatieľovi ale o nepodnikateľovi...
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
súhlasím, ale ja píšem o dodávateľovi-neplatiteľovi DPH.
0 0
Nella_2 Nella_2

Nella_2 je offline (nepripojený) Nella_2

o dodávateľovi vlastne zadávateľka nepísala, či je platiteľ DPH alebo nie... či?
0 0
Jana1303 Jana1303

Jana1303 je offline (nepripojený) Jana1303

KEJKA Pozri príspevok
v prípade, že dodávateľ je neplatiteľ DPH?????????????????????,,

to hádam nie.

.... ja som pochopila, že dodávateľ je platca DPH a odberateľ z ČR nie je platca DPH..........................
0 0
Nella_2 Nella_2

Nella_2 je offline (nepripojený) Nella_2

Z otázky zadávateľky nie je jasné, či je dodávateľ platiteľ DPH alebo nie. Isté je len to, že zahraničný odberateľ je nepodnikateľ. (napr. občan)
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
psps Pozri príspevok
Pri dodavateľských českých faktúrach nám nevyčíslujú DPH a my samozdaníme. Nie je to aj naopak, že odberateľskú faktúru dám bez DPH a v čechách samozdania? Alebo ak je to pre neplatiča, tak musím zaplatiť daň tu? Alebo ako?
to samozdanenie platí pre dvoch platiteľov DPH. Z tohto upresnenia vyplýva, že vy ako dodávateľ ste platiteľ DPH.
Pri predaji občanovi=nezdaniteľnej osobe do ČR však samozdanenie sa nekoná, fakturujete a odvediete DPH v SR. Tým pádom vlastne občan ČR zaplatí slov.DPH prostredníctvom vás ako dodávateľa.
......................
súčasne sa ospravedlňujem za mierne zmätočnú odpoveď, ked som predpokladala, že vy ako dodávateľ ste neplatiteľ DPH.
1 0
Jana1303 Jana1303

Jana1303 je offline (nepripojený) Jana1303

[QUOTE=KEJKA;1880421]to samozdanenie platí pre dvoch platiteľov DPH. Z tohto upresnenia vyplýva, že vy ako dodávateľ ste platiteľ DPH.
Pri predaji občanovi=nezdaniteľnej osobe do ČR však samozdanenie sa nekoná, fakturujete a odvediete DPH v SR. Tým pádom vlastne občan ČR zaplatí slov.DPH prostredníctvom vás ako dodávateľa.
......................


.....ja som predsa v podstate písala to isté, ešte som pridala i účtovanie a zaradenie DPH, ale ako pozerám, zbytočná námaha..............
1 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
dala som ti bodík, naozaj si to napísala dobre, mňa zmiatol začiatok
Ak faktúruješ do ČR - neplatca DPH,............som to pochopila tak, že tiež píšeš o dodávateľovi-neplatiteľovi DPH.
Keby si to naformulovala
Ak faktúruješ do ČR - neplatcovi DPH,................tak by to aj mne bolo jasné.
Oceniť tvoju snahu by mal skôr zadávateľ otázky, ale to už tak býva.........
1 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Jana Acsová Pozri príspevok
Pre neplatiteľa z ČR vznikne daňová povinnosť na Slovensku. Postupujete rovnako ako u každého iného slovenského obchodu.
Slovenský podnikateľ/platiteľ dane odvedie daň z predmetného obchodu rovnako, ako keď je obchodným partnerom akýkoľvek slovenský subjekt. Myslené to bolo tak, že ak je odberateľom neplatiteľ z Čiech, slovenskému podnikateľovi vznikne daňová povinnosť na Slovensku, t.j. vznikne tuzemský obchod a dodávka bude zdanená na Slovensku. Práve preto, lebo český odberateľ nie je zdaniteľnou osobou. Slovenský platiteľ dane uvedie tento obchod do daňového priznania spolu s ostatnými tuzemskými dodávkami.
1 0
psps psps

psps je offline (nepripojený) psps

[QUOTE=Jana1303;1880504]
KEJKA Pozri príspevok
to samozdanenie platí pre dvoch platiteľov DPH. Z tohto upresnenia vyplýva, že vy ako dodávateľ ste platiteľ DPH.
Pri predaji občanovi=nezdaniteľnej osobe do ČR však samozdanenie sa nekoná, fakturujete a odvediete DPH v SR. Tým pádom vlastne občan ČR zaplatí slov.DPH prostredníctvom vás ako dodávateľa.
......................


.....ja som predsa v podstate písala to isté, ešte som pridala i účtovanie a zaradenie DPH, ale ako pozerám, zbytočná námaha..............

určite to nie je zbytočná námaha, mne to veľmi pomohlo. Ďakujem
0 0
psps psps

psps je offline (nepripojený) psps

KEJKA Pozri príspevok
dala som ti bodík, naozaj si to napísala dobre, mňa zmiatol začiatok
Ak faktúruješ do ČR - neplatca DPH,............som to pochopila tak, že tiež píšeš o dodávateľovi-neplatiteľovi DPH.
Keby si to naformulovala
Ak faktúruješ do ČR - neplatcovi DPH,................tak by to aj mne bolo jasné.
Oceniť tvoju snahu by mal skôr zadávateľ otázky, ale to už tak býva.........
Určite oceňujem odpoveď. Veľmi ste mi pomohli a keby som vedela ako sa pridávajú bodíky aj to urobím. Veľmi pekne ďakujem obom. Už tomu rozumiem.
0 0
psps psps

psps je offline (nepripojený) psps

Jana1303 Pozri príspevok
Ak faktúruješ do ČR - neplatca DPH, tak mu vyfakturuješ aj s DPH.
Príklad = základ dane 100,--€, DPH 20,--€, spolu 120,--€),
toto zaúčtuješ 311 AE (120,--) / 604 AE ( 100,-- ), 343 AE ( 20,--),
úhrada faktúry v hotovosti 211 AE / 311 AE ( 120,-- ) alebo na účet 221 AE / 311 AE.

DPH uvedieš do daň. priznaní DPH podľa § 8 a 9, t.j. r.3 základ dane a r.4 DPH.
Samozrejme že daň odvedieš Ty.
Ďakujem, veľmi jasná odpoveď, už rozumiem. Díky
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať