Zavrieť

Porady

prijatá FA v s.r.o. od neplatcu DPH

potrebovala by som poradiť asi s jednoduchou vecou...ako zapísať prijatú FA v s.r.o.,ktorá je platcom DPH od dodávateľa,ktorý nie je platcom DPH.zadať do programu len plnú sumu bez členenia DPH, ani nezahrňovať do DPH?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tamila je offline (nepripojený) Tamila

    Tamila
    Áno, zadať plnú sumu bez členenia DPH, pretože tam žiadna DPH nie je. Nezahřňaš ani do priznania DPH, ani do záznamov o DPH. Neviem, aký máš program, mne MRP ponúka zaúčtovať "Mimo DPH".

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    uct.alena Pozri príspevok
    potrebovala by som poradiť asi s jednoduchou vecou...ako zapísať prijatú FA v s.r.o.,ktorá je platcom DPH od dodávateľa,ktorý nie je platcom DPH.zadať do programu len plnú sumu bez členenia DPH, ani nezahrňovať do DPH?
    Len plnú sumu (do DPH nemáš čo zahrňovať, nakoľko fa DPH neobsahuje)

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    uct.alena Pozri príspevok
    potrebovala by som poradiť asi s jednoduchou vecou...ako zapísať prijatú FA v s.r.o.,ktorá je platcom DPH od dodávateľa,ktorý nie je platcom DPH.zadať do programu len plnú sumu bez členenia DPH, ani nezahrňovať do DPH?
    ano plnu sumu bez clenenia DPH do nakladov alebo obstarania (alebo podla titulu nadobudnutia). Nezahrnat do DP DPH

    uct.alena je offline (nepripojený) uct.alena

    uct.alena
    ďakujem vám všetkým za rýchle odpovede myslela som si,ale keďže s DPH nemám moc skúseností,radšej sa poradiť...pekný večer

    prijatá FA v s.r.o. od neplatcu DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.